Biblioqrafik Baza: Məqalələr
Azərbaycan diplomatiyasının keçdiyi tarixi yolu işıqlandırmaq və təbliğ etmək məqsədilə Prezident Kitabxanasının əməkdaşlarının hazırladıqları “Azərbaycan diplomatiyası” adlı elektron resurs internet istifadəçilərinə təqdim edilib. Dövlətçilik ənənələrimizin, dövlət rəmzlərinin və atributlarının, dövlətçilik tariximizin xüsusi səhifəsi olan diplomatiya tarixinin öyrənilməsində və təbliğində bu resursun əhəmiyyəti böyükdür.
Resursun “Ümumi məlumat” və “Diplomatiya tarixi” fəsillərində qədim dövrlərdən başlayaraq günümüzədək Azərbaycan diplomatiya tarixinin əsas mərhələləri – Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti dövrünə, Sovetlər dövrünə, müstəqillik dövrünə, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanmasına dair materiallar, sənədlər toplanmışdır.
Elektron resursun “Konvensiyalar” adlanan fəslində Azərbaycan Respublikasının qoşulduğu müqavilələrin, sazişlərin, konvensiyaların tam mətni təqdim olunur. E-Resurslar bölməsində kitabxananın fondunda saxlanılan Azərbaycan və rus dillərində olan kitabların elektron versiyası, qəzet və jurnallardan seçilmiş məqalələrin tam mətnləri verilmişdir.
Elektron resursun sonuncu “Biblioqrafiya” fəslində Prezident Kitabxanasının fondunda olan xarici siyasət, beynəlxalq münasibətlər və diplomatiyaya dair kitabların, qəzet və jurnal məqalələrinin, avtoreferatların biblioqrafiyası təqdim edilir.
azenru
Qardaşxanova, Əsmər. Sabitlik və təhlükəsizlik adası: "Global Terrorism Index 2025" sıralamasında ölkəmizin irəlidə olması bunu təsdiqləyən reallıqdır / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 19 mart.- № 60.- S. 10.
Bədirxanlı, İmran. Türk dünyası QHT-lərinin həmrəyliyi: Bakıda "Türkman irsi" forumu Novruz təntənəsinə qovuşub / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 19 mart.- № 60.- S. 11.
İsraillə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə olunub // İki sahil.- 2025.- 19 mart.- № 50.- S. 5.
Sarıyeva, İradə. Qlobal Bakı Forumu gənclərimizə stimul verdi... / İ. Sarıyeva // Bakı xəbər.- 2025.- 19 mart.- № 50.- S. 8.
Tağıyev, Tahir. Mərkəzi Asiya - Avropa İttifaqı sammiti Azərbaycana müstəsna ehtiyac yaratdı... / T. Tağıyev // Bakı xəbər.- 2025.- 19 mart.- № 50.- S. 6.
Salayev, Nahid. Azərbaycan-ABŞ-İsrail strateji əməkdaşlığı Ermənistanı qorxuya saldı... / N. Salayev // Bakı xəbər.- 2025.- 19 mart.- № 50.- S. 5.
Qurbanov, Füzuli. Milli ideya XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları fonunda / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 19 mart.- № 60.- S. 6.
Энергетический альянс на горизонте: Виктор Барьюдин: Инфраструктуру Азербайджана можно использовать для экспорта израильского газа // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 марта.- № 51.- С. 9.
Баку ответил Иревану: МИД решительно отвергает заявление, искажающее факты о перестрелках в приграничных районах // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 марта.- № 51.- С. 7.
Салманов, Хюгуг. Союзники, друзья и близкие партнеры: сотрудничество Баку и Москвы на треке взаимопонимания: [Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 17 марта принял делегацию во главе с председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 марта.- № 51.- С. 5.
Əlioğlu, K. Dünya geosiyasətinin Bakı səhnəsi: qlobal və regional miqyasların kəsişməsində / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 18 mart-7 aprel.- № 10.- S. 9.
Попытки вмешательства недопустимы: Парламентский комитет по международным отношениям и межпарламентским связям направил письмо протеста Европейскому парламенту // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 5.
Ответственная миссия: премьер-министр Али Асадов встретился с послом Турции в Азербайджане: [премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с чрезвычайным и полномочным послом Турции Биролем Акгюном] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 2.
Высокая оценка заслуг: председателю Милли Меджлиса Сахибе Гафаровой вручен орден Дружбы Российской Федерации: [председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась 17 марта с находящейся с визитом в Азербайджане председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 2.
Süleymanova, Nurcan. "Yaşıl dünya"ya doğru: Azərbaycanın qlobal müstəvidə önəmli mövqeyi / N. Süleymanova // Respublika.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 3.
Azərbaycan-Şimali Makedoniya dostluğu yeni mərhələyə qədəm qoyur // Səs.- 2025.- 18 mart.- № 49.- S. 3.
Салманов, Хюгуг. Созидание не на словах, а на деле: такова квинтэссенция формирующегося миропорядка: [об интервью Президента Ильхама Алиева телеканалу Euronews] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 1,3.
TANAP Azərbaycan qazının Avropaya etibarlı körpüsüdür: əsası 10 il əvvəl qoyulmuş bu boru kəməri ilə indiyədək 75 milyard kubmetr “mavi yanacaq” nəql edilib // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 7.
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева встретилась с председателем Совета Федерации Федерального Собрания России: [Валентина Матвиенко. 16 марта 2025 г.] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 2.
Hacıyev, İnam. Dünya üçün nümunə olan siyasi ustalıq!: [Prezident İlham Əliyevin "Euronews" televiziyasına verdiyi müsahibə haqqında] / İ. Hacıyev // Səs.- 2025.- 18 mart.- № 49.- S. 3.
Məmmədov, Səbuhi. Azərbaycan ən təhlükəsiz ölkələr sırasına yüksəldi: bu, hökumətin səmərəli siyasəti, təhlükəsizlik qüvvələrinin işi və ölkənin davamlı inkişafı sayəsində mümkün olmuşdur / S. Məmmədov // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 1,6.
İlyasov, Vəli. Dostlarımızın sırasına Şimali Makedoniya da qoşuldu: "Mən qarşımda xarici işlər nazirini görürəm, biz dərhal diplomatik və xidməti pasport sahibləri üçün viza tələbinin tətbiqi kimi təəccüblü bir vəziyyətə son qoyacağıq" / V. İlyasov // İki sahil.- 2025.- 18 mart.- № 49.- S. 5.
Qurbanov, Füzuli. Milli ideya XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları fonunda / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 6.
Сообщение Пресс-службы Президента: [Президент Российской Федерации Владимир Путин, Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко и Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон, проводящие неформальную встречу в Москве, позвонили Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 марта.- № 50.- С. 2.
Kamal, Rüstəm. Azərbaycan hava nəqliyyatında da mühüm tranzit ölkəyə çevriləcək / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 8.
Məhərrəmov, Vahid. Azərbaycan Cənubi Qafqaza dayanıqlı sülh və sabitlik gətirmək istəyir: Ermənistanla fərqimiz də bundadır / V. Məhərrəmov // Azərbaycan. - 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 7.
Qardaşxanova, Əsmər. Beynəlxalq təşkilatlar ya çox zəifləyib, ya da iflic vəziyyətinə düşüblər: gələcəyin dünyası ikitərəfli və regional əməkdaşlıqlara əsaslanacaq: ["Prezident İlham Əliyev "Euronews" TV kanalına müsahibəsi zamanı qlobal dəyişikliklər və yeni dünya nizamı barədə fikirlərini bildirib] / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 7.
Tağıyev, Tahir. Qlobal Bakı Forumu Azərbaycan ideologiyası üstündə daha təsirli rol oynadı... / T. Tağıyev // Bakı xəbər.- 2025.- 18 mart.- № 49.- S. 8.
Baxşəliyev, Rəşad. İlham Əliyevdən Ermənistana barış çağırışı: Prezident bir daha bəyan etdi ki, sülh sazişi imzalanana qədər regionda sabitlik olmayacaq / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 7.
Новруз Аслан: Глобальный Бакинский форум - это активно функционирующее международное мероприятие // Новое время.- 2025.- 18 марта.- № 37.- С. 6.
Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarovaya Rusiya Federasiyasının "Dostluq" ordeni təqdim edilib: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Rusiya Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 3.
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Rusiya Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri ilə görüşüb: [Valentina Matviyenko. 16 mart 2025-ci il] // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 mart.- № 59.- S. 3.
Akimova, Elnarə. Qalib və qürurlu olmağın təntənəsi: [Prezident İlham Əliyevin "Euronews" televiziyasına verdiyi müsahibəsi haqqında] / E. Akimova // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 18 mart.- № 49.- S. 2.
Sultanova, Pərvanə. Azərbaycan Oman şirkətləri üçün Orta Asiya və Avropaya çıxış nöqtəsi ola bilər: səfir Rəşad İsmayılov: "Birbaşa aviareyslərin açılması və dəhlizlər üzrə əməkdaşlığın gücləndirilməsi əsas prioritetlər arasındadır": [Azərbaycanın Oman Sultanlığındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov ilə müsahibə] / P. Sultanova // 525-ci qəzet.- 2025.- 18 mart.- № 50.- S. 7.
Salmanov, Bayram. Qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslanan Azərbaycan-ABŞ münasibətləri / B. Salmanov // Respublika.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 1,10.
Şərifzadə, Yusif. TANAP-ın 10 ili: enerji təhlükəsizliyi və regional əməkdaşlıq / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 3.
Əliyeva, İradə. Azərbaycan qlobal problemlərin həllində nüfuzlu söz sahibidir: Prezident İlham Əliyev: "Qafqazda öz milli maraqlarını güdən ölkə, yəni böyük bosslar qarşısında hər zaman "bəli, cənab" deməyən ölkə var" / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 5.
Qardaşxanova, Əsmər. XII Qlobal Bakı Forumu sülhün təşviqinə töhfə verdi / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 4.
Forumda "Yeni dünya üçün yeni texnologiyalar" adlı panel iclas keçirilib // Azərbaycan.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 4.
XII Qlobal Bakı Forumu öz işini yekunlaşdırıb: sonuncu panel iclasında gənc liderlər çıxış ediblər // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 8.
Çağdaş dünya üçün yeni texnologiyalar: [Bakı Forumunun üçüncü günündə "Yeni dünya üçün yeni texnologiyalar" mövzusunda daha bir panel iclası keçirilib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 6.
Bədirxanlı, İmran. Milli maraqlar kənar təhdidlərə sipərdir: Prezident İlham Əliyevin "Euronews"a müsahibəsi Azərbaycanın bədxahlarına mesajdır / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 1,4.
Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatı: [Moskvada qeyri-rəsmi görüş keçirən Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin, Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko və Tacikistan Respublikasının Prezidenti Emoməli Rəhmon Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəngərək, dövlətlərarası münasibətlərin gələcək inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıblar. 15 mart 2025-ci il] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 mart.- № 58.- S. 2.
Салманов, Хюгуг. Переосмысливая миропорядок: Азербайджан помогает миру справляться с геополитическими вызовами: [о XII Глобальном Бакинском форуме] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 марта.- № 49.- С. 1,3.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycan-Albaniya: qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 15 mart.- № 48.- S. 3.
Rizazadə, İradə. Qlobal Bakı Forumu aparıcı beynəlxalq platforma kimi / İ. Rizazadə // 525-ci qəzet.- 2025.- 15 mart.- № 49.- S. 7.
Azərbaycan-İspaniya iqtisadi əməkdaşlığının perspektivləri genişdir // Azərbaycan.- 2025.- 15 mart.- № 57.- S. 14.
Baxşəliyev, Rəşad. Sülh olacaq?!: İlham Əliyevin şərtlərini İrəvan sözdə yox, əməldə təsdiqləsə, bununla bağlı saziş imzalana bilər / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 15 mart.- № 57.- S. 11.
İsmayılqızı, Xuraman. Davamlı və ədalətli sülh beynəlxalq hüquqa əsaslanmalıdır: Prezident İlham Əliyevin himayəsi altında və Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "Dünya düzəninin yenidən düşünülməsi: çağırışların fürsətə çevrilməsi" mövzusunda XII Qlobal Bakı Forumu bütün dünya xalqlarına ünvanlanan sülhə dəstək çağırışı idi / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 15 mart.- № 48.- S. 3.
XII Qlobal Bakı Forumunun panel iclasları // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 mart.- № 57.- S. 1,4-5.
Abdullayev, Mübariz. Dünyanı birləşdirən Qlobal Bakı Forumu / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 15 mart.- № 48.- S. 4.
Rüstəmov, Ə. Sülh mayakı və ya İrəvan üçün şans: Ermənistan Azərbaycan Prezidentinin fikirlərindən nəticə çıxarmalıdır: [Prezident İlham Əliyev XII Qlobal Bakı Forumununun açılış mərasimindəki çıxışında Azərbaycan-Ermənistan sülh prosesi ilə bağlı fikirlərini bölüşdü] / Ə. Rüstəmov // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 mart.- № 57.- S. 1,4.
Гуламова, Марьям. Цель - превратить вызовы в возможности: во Дворце "Гюлистан" 13 марта под патронатом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева стартовал XII Глобальный Бакинский форум на тему "Переосмысление миропорядка: Превращение вызовов в возможности", организованный Международным центром Низами Гянджеви / М. Гуламова // Каспiй.- 2025.- 15 марта.- № 10.- С. 2.
Abdul, Nazrin. Horadiz-Aghband railway to enhance global trade & regional connectivity / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- March 14-20.- № 10.- P. 3.
Abdul, Nazrin. Baku, Skopje chart new path in energy collaboration / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- March 14-20.- № 10.- P. 1-2.
Abdul, Nazrin. President Aliyev highlights Azerbaijan’s role in global cooperation at Baku Forum / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- March 14-20.- № 10.- P. 1-2.
Поддержка многополярного мира: на Глобальном Бакинском форуме состоялось панельное заседание на тему "Геополитические изменения: Ответственное партнерство против конкуренции" // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 марта.- № 48.- С. 6.
Единственная возможность - совместная борьба: на Глобальном Бакинском форуме обсуждалась тема пересмотра мультилатерализма для многополярного мира // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 марта.- № 48.- С. 6.
Мир невозможен без справедливости: Милли Меджлис направил письма в международные институты относительно лиц, обвиняемых в совершении военных преступлений // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 марта.- № 48.- С. 5.
Салманов, Хюгуг. Когда весь мир в выигрыше: Баку ищет оптимальные пути для глобального развития: [в Баку начал работу XII Глобальный Бакинский форум на тему "Переосмысление миропорядка: Превращение вызовов в возможности"] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 марта.- № 48.- С. 1,5.
Mirzəbəyli, İttifaq. "Konstitusiya və Suverenlik İli"nin Özbəkistan layihələri: "İki dövlət, bir mədəniyyət" antologiyası bu sırada ilk addımdır / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 12.
Принципиальная позиция: МИД распространил заявление о завершении переговоров по тексту проекта Соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений между Азербайджаном и Арменией // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 марта.- № 48.- С. 1.
Əliyeva, Züleyxa. Yaxın qonşuluq, etibarlı dostluq: Azərbaycan-Gürcüstan əlaqələrini yalnız belə dəyərləndirmək olar / Z. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 13.
Abdullayev, Mübariz. Bir bayraq altında: [Azərbaycan-Türkiyə münasibətləri] / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 14 mart.- № 47.- S. 4.
Faiqoğlu, Emil. Dünyaya açılan pəncərə / E. Faiqoğlu // Ədalət.- 2025.- 14 mart.- № 10.- S. 15.
Алиева, С. Азербайджан-Израиль: стратегический союз: в Кнессете заявили о расширении партнерства с Баку / С. Алиева // Новое время.- 2025.- 14-17 марта.- № 36.- С. 13.
Bakı və Tehran Xəzər regionunun nəqliyyat-iqtisadi inteqrasiyasında əsas yer tutur // Azərbaycan.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 10.
Rusiyalı ekspert Darya Qrevtsova qlobal çağırışlar, geosiyasət və Azərbaycan haqqında danışıb // Azərbaycan.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 10.
Azərbaycan və Türkiyənin birləşmə nöqtəsi: Naxçıvanın təhlükəsizliyi: [İğdır-Naxçıvan Təbii Qaz Boru Kəmərinin açılışı haqqında] // Hərbi and.- 2025.- 14 mart.- № 10- S. 6.
Azərbaycan Orta Dəhlizin mərkəzi ölkəsidir: qarşıdakı 5 ildə bu marşrutda daşımalar 6 dəfə artacaq // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 10.
Азербайджан укрепляет позиции на Балканском полуострове: [об официальном визите Президента Северной Македонии Горданы Силяновска-Давковой в Азербайджан] // Неделя.- 2025.- 14-20 марта.- № 11.  С. 8.
Ненефтяной экспорт Азербайджана - вектор роста: позитивные прогнозы на ближайшие годы // Неделя.- 2025.- 14-20 марта.- № 11.- С. 6.
Bədirxanlı, İmran. Bakı qlobal çağırışların fürsətə çevirdiyi məkandır: [Prezident İlham Əliyevin XII Qlobal Bakı Forumunun açılış mərasimindəki çıxışından] / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 8.
Əvəz, R. Azərbaycan-Ermənistan: sülh müqaviləsindən danışmaq tezdir / R. Əvəz // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 7.
Qlobal Bakı Forumu: çoxqütüblü dünya üçün multilateralizmə yenidən baxılması // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 6.
Qlobal Bakı Forumunda rəqabətə qarşı məsuliyyətli tərəfdaşlıq müzakirəsi: [Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin himayəsi altında və Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Bakıda keçirilən "Dünya düzəninin yenidən düşünülməsi: Çağırışların fürsətə çevrilməsi" mövzusunda XII Qlobal Bakı Forumu işini panel iclaslarla davam etdirir] // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 mart.- № 56.- S. 5.
Abaszadə, Cavid. İnkişaf edən Azərbaycan-Şimali Makedoniya münasibətləri: [Şimali Makedoniya Respublikasının Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkovanın Azərbaycana rəsmi səfəri haqqında] / C. Abaszadə // 525-ci qəzet.- 2025.- 13 mart.- № 47.- S. 7.
Pərvanə. Yeni dünya düzəni Bakıda müzakirə olunacaq: martın 13-15-də Azərbaycan paytaxtı XII Qlobal Bakı Forumuna ev sahibliyi edəcək / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 13 mart.- № 47.- S. 5.
Qocayev, İsmayıl. Azərbaycanın əməkdaşlıq etdiyi ölkələrin sayı artmaqdadır: Şimali Makedoniyanı təkcə qazla yox, gələcəkdə yaşıl enerji ilə də təmin edəcəyik: [Şimali Makedoniya Respublikasının Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkovanın Azərbaycana rəsmi səfəri haqqında] / İ. Qocayev // Şərq.- 2025.- 13 mart.- № 47.- S. 6.
Səfərova, Samirə. Azərbaycan-Şimali Makedoniya əlaqələri ölkəmizin Balkan yarımadasında mövqelərini gücləndirir / S. Səfərova // Bakı xəbər.- 2025.- 13 mart.- № 46.- S. 8.
Kamal, Mustafa. Azərbaycanın qaz ixracı Avrasiya məkanını da əhatə edir: ölkəmizin təbii qazı ötən ilin sonlarında Şimali Makedoniyanın bazarına çatdırılıb / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 13 mart.- № 55.- S. 1,4.
Халилова, Тамила. Мегапроект ТВОЛС: на перекрестке цифровых путей: новые стимулы при прокладке оптоволоконного кабеля по дну Каспия / Т. Халилова // Бакинский рабочий.- 2025.- 13 марта.- № 47.- С. 6.
Векторы стратегического партнерства: Сахиба Гафарова: Между парламентами Азербайджана и Китая сложилось эффективное сотрудничество: [председатель Милли Меджлиса Азербайджана Сахиба Гафарова встретилась с главой делегации Института народной дипломатии Китая, бывшим специальным представителем правительства Китая по европейским вопросам Ву Хонгбо] // Бакинский рабочий.- 2025.- 13 марта.- № 47.- С. 5.
Салманов, Хюгуг. Сила культурной дипломатии: Азербайджан расширяет круг искренних друзей: [об официальном визите Президента Северной Македонии Горданы Силяновской-Давковой в Азербайджан] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 13 марта.- № 47.- С. 1,3.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycan-Şimali Makedoniya əməkdaşlığında yeni hədəflər: Prezident İlham Əliyev: "Bu gün Azərbaycan qazı bir çox Avropa ölkəsinin enerji təhlükəsizliyini təmin edir" / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 13 mart.- № 46.- S. 4.
Qurbanov, Füzuli. XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları və Azərbaycan / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 13 mart.- № 55.- S. 6.
Abdullayev, Mübariz. Azərbaycan-Şimali Makedoniya: ikitərəfli siyasi dialoq dinamik xarakter alır / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 13 mart.- № 46.- S. 3.
Tahirli, Sahil. Qars-Naxçıvan dəmir yolu: saatda 160 kilometr sürətlə / S. Tahirli // İki sahil.- 2025.- 13 mart.- № 46.- S. 5.
Cəfərli, Rəşad. Dostluğa və qardaşlığa əsaslanan üçtərəfli əməkdaşlıq formatı: Azərbaycan, Türkiyə və Pakistan arasındakı sıx tərəfdaşlıq sülhə, təhlükəsizliyə və inkişafa xidmət edir / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 13 mart.- № 55.- S. 7.
Əliyeva, Yeganə. Biz yeni dünya nizamına öz töhfəmizi əməllərimizlə veririk: "Dünya düzəninin yenidən düşünülməsi: çağırışların fürsətə çevrilməsi" mövzusunda XII Qlobal Bakı Forumu öz işinə başlayır / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 13 mart.- № 46.- S. 3.
Şimali Makedoniya Azərbaycanla əlaqələrin inkişafına böyük əhəmiyyət verir: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Şimali Makedoniya Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkova ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 13 mart.- № 55.- S. 4.
Əliyeva, Mehriban. D-8 təşkilatı yeni siyasi düzəndə yaranan boşluqları doldurmaq potensialına malikdir / M. Əliyeva // Respublika.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 9.
Təhməz, Ləman. Qlobal əməkdaşlıqda yeni imkanlar / L. Təhməz // Respublika.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 4.
Образцовый характер стратегического партнерства: Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев принял министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова, прибывшего в Астану с официальным визитом // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 марта.- № 46.- С. 3.
Историческая основа динамичных отношений: обсуждены основные направления грузино-азербайджанского стратегического партнерства: [председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова в рамках официального визита в Грузию встретилась с Президентом Михеилом Кавелашвили] // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 марта.- № 46.- С. 3.
Темников, Роман. Трубопровод двойного назначения: по новой магистрали в будущем можно будет поставлять газ в Турцию: [интервью с отечественным экспертом в сфере энергетики, руководителем Центра нефтяных исследований Ильхамом Шабаном] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 марта.- № 46.- С. 1,4.
Azərbaycanın və Qazaxıstanın Xarici İşlər nazirlikləri arasında 2025-2026-cı illər üzrə fəaliyyət planı imzalanıb: [sənəd Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və qazaxıstanlı həmkarı Murat Nurtleunun genişləndirilmiş tərkibdəki görüşünün yekunları üzrə imzalanıb] // Azərbaycan.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 6.
Azərbaycan-Gürcüstan əlaqələrinin bütün istiqamətlər üzrə uğurla inkişaf edir: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidze ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 6.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Gürcüstan Prezidenti Mixeil Kavelaşvili ilə görüşüb // Azərbaycan.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 6.
Qurbanov, Füzuli. XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları və Azərbaycan / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 9.
Azərbaycan–Şimali Makedoniya əməkdaşlığı yeni mərhələdə // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 5.
Ziyad, Şahanə. Cənubi Qafqazda Türkiyə faktorunun güclənməsi reallıq olaraq qalır: Elçin Mirzəbəyli: "Rusiya da bölgədə öz təsir imkanlarını müəyyən ənənəvi metodlarla qoruyub saxlamağa çalışacaq": [Milli Məclisin deputatı Elçin Mirzəbəylinin fikirləri] / Ş. Ziyad // Şərq.- 2025.- 12 mart.- № 46.- S. 6.
Azərbaycandan Avropaya "yaşıl" enerji dəhlizi // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 1,4.
Şimali Makedoniyada Azərbaycan qazı alovlanır: Balkan ölkəsi ilə çoxtərəfli əməkdaşlığa da meydan açılır // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 4.
Qonaq Zəfər parkını ziyarət edib: [Azərbaycan Respublikasında rəsmi səfərdə olan Şimali Makedoniya Respublikasının Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkova Bakıda Zəfər parkını ziyarət edib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 mart.- № 54.- S. 3.
Расулзаде, З. Европа нуждается в азербайджанском газе / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 12 марта.- № 34.- С. 3.
Əliqızı, Şəmsiyyə. Azərbaycan-Türkiyə: enerji əməkdaşlığında yeni dövr / Ş. Əliqızı // İki sahil.- 2025.- 12 mart.- № 45.- S. 4.
Əliyeva, Yeganə. Enerji diplomatiyamızın uğurları: Dövlət başçısı İlham Əliyev Şimali Makedoniya Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkova ilə mətbuata bəyanatlarında bir daha bildirdi ki, qaz təchizatımızın coğrafiyasının genişləndirilməsi əsas hədəflərdəndir / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 12 mart.- № 45.- S. 3.
Əlioğlu, K. İğdır-Naxçıvan qaz xətti: Orta Dəhliz konteksti / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 11-17 mart.- № 9.- S. 9.
Обличая двойные стандарты Запада: времена безнаказанности военных преступников завершились: [Рабочая группа по межпарламентским связям Азербайджан-Швеция направила письмо членам Группы дружбы Швеция-Армения парламента Швеции] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 5.
Салманов, Хюгуг. Новый стратегический альянс: ось Баку-Тель-Авив-Вашингтон: переломный момент в региональной политике / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 3.
Нужно действовать сообща: важно мобилизовать международные усилия по решению вопроса о пропавших без вести лицах: [10 марта министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с генеральным директором Международной комиссии по пропавшим без вести лицам (ICMP) Кэтрин Бомбергер] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 2.
Хороший пример для всех соседей: председатель Милли Меджлиса встретилась в Тбилиси с грузинским коллегой: [в рамках официального визита в Грузию председатель Милли Меджлиса Азербайджана Сахиба Гафарова 10 марта встретилась с председателем парламента этой страны Шалвой Папуашвили] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 2.
Sadıqov, Tacir. "Əsrin müqaviləsi"ndən "yaşıl enerji"yə: Bakı-London əlaqələrində möhkəm xətlər / T. Sadıqov // Respublika.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 7.
Abdalov, Nurlan. Diplomatik münasibətlərin inkişaf yolu: [Azərbaycan-Böyük Britaniya münasibətləri haqqında] / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 1,7.
Президент Северной Македонии прибыла с официальным визитом в Азербайджан // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 1.
Allahverənov, Azər. Azərbaycan-Türkiyə münasibətləri yüksələn xətlə davam edir / A. Allahverənov // Respublika.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 6.
Почетный орден Дружбы: Президент России наградил председателя Милли Меджлиса Азербайджана: [Президент Российской Федерации Владимир Путин наградил орденом Дружбы председателя Милли Меджлиса Азербайджана Сахибу Гафарову] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 1.
Слабые аргументы "сильных" ораторов: МИД: Отвергаем безосновательные утверждения, озвученные Францией против нашей страны: [пресс-секретарь Министерства иностранных дел Айхан Гаджизаде ответил на вопрос местных медиа относительно необоснованных утверждений, озвученных министром иностранных дел Франции Манюэлем Вальсом против нашей страны в интервью телеканалу BFMTV] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 марта.- № 45.- С. 1-2.
Orucova, Nigar. Azərbaycan–Türkiyə: strateji tərəfdaşlığın yeni səhifəsi: İğdır–Naxçıvan qaz kəmərinin reallaşması ölkəmizin regional enerji mərkəzi kimi mövqeyini daha da gücləndirəcək və türk dünyasının iqtisadi inteqrasiyasına böyük töhfə verəcək / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 11 mart.- № 44.- S. 4.
Azərbaycan və Gürcüstanın dost və tərəfdaş ölkələrdir: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Gürcüstana rəsmi səfəri çərçivəsində bu ölkə parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 3.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Tbilisidə ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib // Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 3.
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi ilə Gürcüstan Parlamenti arasında əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb: [Sənədi Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova və Gürcüstan parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili imzalayıblar] // Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 3.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Gürcüstana rəsmi səfərə gedib // Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 3.
Cəfərli, E. Türk dövlətlərinin yeni hədəfləri: TDT ölkələri iqtisadi-ticari imkanları bir neçə dəfə artırmaq niyyətindədir / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 44.- S. 6.
Bayramlı, Nardar. İƏT-in fəal və məsuliyyətli üzvü...: Azərbaycan Nablusda 600 nəfərlik məktəbin tikintisini öhdəsinə götürüb / N. Bayramlı // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 44.- S. 3.
Cəfərli, E. Enerji müstəqilliyimizi gücləndirən layihə: İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinin istifadəyə verilməsi Azərbaycan və Türkiyə bağlantısını daha da möhkəmləndirəcək / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 11 mart.- № 44.- S. 3.
Qurbanov, Füzuli. XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları və Azərbaycan / F. Qurbanov // Xalq qəzeti. - 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 6.
Bədirxanlı, İmran. Buzlar əriyəndən sonra...: söhbət ABŞ–Azərbaycan münasibətlərinin əvvəlki strateji tərəfdaşlıq səviyyəsinə qayıtmasından gedir / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 mart.- № 53.- S. 1,4.
Seyidağa, Etibar. İsrail Bakı ilə Vaşinqtonu barışdırır - sensasion gəlişmə: üç ölkə arasında strateji müttəfiqlik qurulmasına hazırlıq gedir - Bakıdan ilginc reaksiya / E. Seyidağa // Yeni Müsavat.- 2025.- 11 mart.- № 45.- S. 7.
Аббасзаде, Ю. США-Израиль-Азербайджан: новая ось стратегического партнерства: альянс, который изменит Ближний Восток / Ю. Аббасзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 марта.- № 44.- С. 4-5.
Салманов, Хюгуг. Новые горизонты возможностей: Баку и Анкаре по силам решение межконтинентальных задач / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 марта.- № 44.- С. 3.
Əliyev, Azad. Ortaq güc nümayişi: bu gün Cənubi Qafqaz, Yaxın və Orta Şərq, Mərkəzi Asiya, hətta Şərqi Avropa kimi çox böyük coğrafiyada Azərbaycan-Türkiyə birliyinin təsir gücü ciddi şəkildə hiss edilir / A. Əliyev // Kaspi.- 2025.- 8 mart.- № 9.- S. 3.
Azadi, Sevinc. Naxçıvandan türk dünyasına uzanan yol: Azərbaycanın ayrılmaz tərkib hissəsi, Qərb və Şərqin iqtisadi əlaqələri üçün əvəzsiz məkan olan, Qəqim İpək Yolu üzərində yerləşən bu diyar türk dünyasının mühüm parçası kimi daim diqqət mərkəzində olmuşdur / S. Azadi // İki sahil.- 2025.- 8 mart.- № 43.- S. 5.
Sadıqlı, Flora. Dörd dost, dörd həmkar: [Azərbaycan, Qazaxıstan, Rusiya və Özbəkistan şirkətləri arasında iqtisadi əməkdaşlıq] / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 15.
Cəfərli, Rəşad. "Ümid" körpüsündən İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinə... / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 12.
Əliyeva, İradə. Enerji təhlükəsizliyimizi möhkəmləndirən daha bir layihə: [İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinin açılışı Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığının daha bir təzahürüdür] / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 11.
Azərbaycan–Türkiyə: bir ocağın istisində // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 1,11.
Qurbanov, Füzuli. Azərbaycan–Türkiyə: Naxçıvan sinerjisi / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 10.
Zeynalova, Şəbnəm. Azərbaycanın rəqəmsal diplomatiya yürüşü / Ş. Zeynalova // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 6.
"Ankaradan verilən mesajlar İrəvana xəbərdarlıq siqnalıdır": sabiq nazir TDT hərbi blokunun yaranacağına əmindir: [Azərbaycanın sabiq xarici işlər naziri Tofiq Zülfüqarov yerli mediaya geniş müsahibə verib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 mart.- № 52.- S. 6.
Pərvanə. Azərbaycan-Türkiyə münasibətlərində tarixi hadisə: [İlham Əliyev və Rəcəb Tayyib Ərdoğanın iştirakı ilə İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinin videobağlantı formatında açılış mərasimi keçirildi] / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 7 mart.- № 43.- S. 5.
Abdul, Nazrin. Middle Corridor's strategic significance grows amid global trade shifts / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- March 7-13.- № 9.- P. 1-2.
Enveroglu, Elnur. Igdir-Nakhchivan gas pipeline reinforces Azerbaijan-Türkiye ties / E. Enveroglu // AzerNews.- 2025.- March 7-13.- № 9.- P. 1-2.
Şərifzadə, Yusif. Qərbi Azərbaycanda türk toponimləri saxtalaşdırılmaqla mədəni irsimiz təhrif edilib / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 10.
Abdalov, Nurlan. Azərbaycan və Türkiyənin ortaq vizyonu - birləşdirici güc / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 3.
Ramazanova, Səidə. Azərbaycanın dünya birliyinə inteqrasiyası: qlobal əməkdaşlıq və strateji tərəfdaşlıq / S. Ramazanova // Olaylar.- 2025.- 7-13 mart.- № 9.- S. 11.
Şeyxülislam Allahşükür Paşazadənin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyəti Belçika Krallığında səfərdədir // Azərbaycan.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 8.
Cəfərov, Elçin. "Qardaş enerjisi": Azərbaycan Prezidentinin Türkiyəyə səfəri qardaş ölkə mediasının əsas manşet mövzusu oldu / E. Cəfərov // Azərbaycan.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 7.
Qardaşxanova, Əsmər. Strateji müttəfiqliyin daha bir uğuru: İğdır-Naxçıvan qaz xətti iki qardaş ölkənin geosiyasi çəkisini daha da artıracaq / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 6.
Musayeva, Yasəmən. Azərbaycan-Türkiyə birliyi türk dünyasına töhfədir: ölkəmiz hər zaman türk dövlətlərinin birləşməsinə böyük önəm verib / Y. Musayeva // Azərbaycan.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 6.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycanın beynəlxalq arenada artan nüfuzu: Prezident İlham Əliyev: "D-8 ölkələri ilə Azərbaycanın qarşılıqlı milli maraqlara əsaslanan səmərəli konstruktiv ikitərəfli münasibətləri mövcuddur" / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 7 mart.- № 42.- S. 9.
İbrahimov, Eldar. İğdır-Naxçıvan qaz kəməri Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığını daha da möhkəmləndirəcək / E. İbrahimov // Səs.- 2025.- 7 mart.- № 42.- S. 7.
Аббасов, Тофик. Последнее слово за правдой: Баку отверг игру без правил / Т. Аббасов // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 марта.- № 43.- С. 1,4.
Qurbanov, Füzuli. Azərbaycan-Türkiyə: Naxçıvan sinerjisi / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 5.
Bədirxanlı, İmran. "Ümid" körpüsündən sarsılmaz qardaşlığa: 33 il əvvəl kəsilən lent 1 millətin 2 dövlətinin qardaşlıq rəmzinə çevrildi / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 mart.- № 51.- S. 1,4.
Seyidağa, Etibar. BMT-nin ölkəmizdəki "mina"ları təmizlənir: "Qırmızı Xaç"a da "krest"; ehtiyac qalmayan xarici təşkilatların fəaliyyətinə son verilir - reaksiyalar / E. Seyidağa // Yeni Müsavat.- 2025.- 7 mart.- № 43.- S. 8.
Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığı: tarixi dostluqdan strateji müttəfiqliyə gedən yol // Hərbi and.- 2025.- 7 mart.- № 9.- S. 7.
Ordahallı, Vidadi. Türk dövlətlərinin media platforması məlumat azadlığına yeni imkalar açır... / V. Ordahallı // Bakı xəbər.- 2025.- 7 mart.- № 42.- S. 8.
Orucova, Nigar. Vahid diaspor şəbəkəsinin yaradılmasına daha da yaxınlaşırıq...: Vəsilə Vahidqızı: Yay düşərgələri diaspor gənclərinin "yumşaq güc"ə çevrilməsində mühüm rol oynayır / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 7 mart.- № 42.- S. 6.
Алиева, С. Баку-Астана: Не только партнеры, но и союзники: стратегическое партнерство Азербайджана и Казахстана углубляется / С. Алиева // Новое время.- 2025.- 7-10 марта.- № 32.- С. 13.
Расулзаде, З. Газопровод Ыгдыр-Нахчыван: символ дружбы и единства / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 7-10 марта.- № 32.- С. 3.
Orta Dəhliz: Şərqdən Qərbə ən qısa yol // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 9.
Жилье под ключ для турецких братьев: телеканал Haber Global: Азербайджанский квартал в Кахраманмараше готов принять первых новоселов // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 марта.- № 42.- С. 3.
Qurbanov, Füzuli. XXI əsrin yeni geosiyasi çağırışları və Azərbaycan / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 7.
Салманов, Хюгуг. Объединенные исторической судьбой: Баку и Анкара демонстрируют редкое единодушие во всем / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 марта.- № 42.- С. 1,3.
Əliyev, İlham. Azərbaycan uğurları ilə yeni tarix yazır / İ. Əliyev // Səs.- 2025.- 6 mart.- № 41.- S. 9.
Azərbaycan-Türkiyə möhkəm təməllər, ortaq əməllər // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 5.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycan-Türkiyə: dünyaya örnək dostluq və qardaşlıq: Prezident İlham Əliyev: "Biz dünya miqyasında, dünya çapında nadir əməkdaşlıq, iş birliyi, müttəfiqlik nümunəsi göstəririk" / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 6 mart.- № 41.- S. 4.
Rüstəmli, Röya. Regional əməkdaşlıq və geosiyasi çağırışlar / R. Rüstəmli // Respublika.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 8.
Türkiyə-Azərbaycan qardaşlıq tarixində önəmli bir gün!: Azərbaycan və Türkiyə prezidentləri İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinin videobağlantı formatında açılış mərasimində iştirak ediblər // Səs.- 2025.- 6 mart.- № 41.- S. 2-3.
Tahirli, Sahil. Türkiyədən Naxçıvana daha bir qapı açıldı / S. Tahirli // İki sahil.- 2025.- 6 mart.- № 41.- S. 7.
Kamal, Mustafa. Milli maraqlar üzərində qurulan müstəqil siyasət: bizim sözümüzün imzamız qədər qüvvəsi, dəyəri var / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 5.
Sadıqov, Tacir. İki "dəmir yumruğ"un bir gücü: [Azərbaycan-Türkiyə əlaqələri] / T. Sadıqov // Respublika.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 4.
Bədirxanlı, İmran. : Azərbaycanın BMT ilə əməkdaşlığı milli prioritetlərə uyğun qurulur / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 4.
Qardaşxanova, Əsmər. "Azərbaycan Parisin Cənubi Qafqazdakı təxribatlarının qarşısını alıb": Bəhruz Məhərrəmov: "Fransa istər siyasi, istər diplomatik aspektdən məğlub edilərək regiondan qovulub" / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 8.
Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığı: tarixi dostluqdan strateji tərəfdaşlığa gedən yol // Azərbaycan.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 6.
Baxşəliyev, Rəşad. Bənzəri olmayan qardaşlıq: Prezident İlham Əliyevin Ankaraya işgüzar səfəri, keçirilən görüşlər ölkələrimizin əlaqələrinə yeni dinamizm gətirəcək / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 6 mart.- № 50.- S. 6.
Возведение барьеров на пути войн: в Баку прошла панельная дискуссия на тему "Более справедливый мир возможен": [в Баку прошла панельная дискуссия на тему "Более справедливый мир возможен", организованная Управлением по коммуникациям Администрации Президента Турции и Stratcom Public Forum] // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 4.
Успех в долгосрочной перспективе: ТМТМ создаст новые преимущества для регионального транспортного сообщения: [в Баку состоялось заседание Общего собрания Объединения юридических лиц "Международная ассоциация "Транскаспийский международный транспортный маршрут"] // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 3.
Цифровой Шелковый путь: подписан важный документ в рамках проекта Транскаспийской волоконно-оптической кабельной линии: [документ подписали председатель правления AzerTelecom Эмиль Масимов и председатель правления Kazakhtelecom Багдат Мусин] // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 3.
Бабазаде, Абульфаз. Избирательный подход: верховный комиссар ООН по правам человека нарушает международное право: [высказывания верховного комиссара ООН по правам человека Фолькера Тюрка, озвученные им в Совете ООН по правам человека, вызвали справедливое возмущение официального Баку] / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 1,5.
Ликбез для Иревана: МИД Азербайджана: Армения, зная о наличии своих обязательств по открытию коммуникаций, до сих пор их не выполнила // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 1,5.
Темников, Роман. Востребованный опыт: Азербайджан наращивает свой политический и экономический капитал в сотрудничестве со странами Африки: [беседа с отечественным аналитиком, руководителем клуба политологов "Южный Кавказ" Ильгаром Велизаде] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 1,4.
Салманов, Хюгуг. Завтра начинается сегодня: Баку и Астана уверенно шагают в будущее / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 марта.- № 41.- С. 2.
Abbaslı, Cavanşir. Azərbaycan GUAM-da sədrliyi təhvil verdi - təşkilatda böhran: ekspertlərə görə, bunun əsas səbəbi üzv ölkələr arasında tərəfdaşlığın istənilən səviyyədə olmamasıdır / C. Abbaslı // Yeni Müsavat.- 2025.- 5 mart.- № 41.- S. 8.
Qafarov, Vasif. Azərbaycanla Pakistan arasında qardaşlıq və strateji əlaqələr möhkəmlənir / V. Qafarov // Respublika.- 2025.- 5 mart.- № 49.- S. 6.
Zaman, Elçin. Azərbaycan ona görə ədalətli və haqlıdır ki…: Ermənistan Konstitusiyasında yer alan ərazi iddialarının ləğv edilməməsi hayların iqtisadi və siyasi blokadısını daha da dərinləşdirəcək / E. Zaman // İki sahil.- 2025.- 5 mart.- № 40.- S. 3.
Sadıqlı, Flora. Azərbaycan-Qazaxıstan: iqtisadi əməkdaşlıq bütün sahələri əhatə edir / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 5 mart.- № 49.- S. 9.
Milli Olimpiya Komitəsində Dünya Kikboksinq Təşkilatları Assosiasiyasının rəhbərliyi ilə görüş olub: [Milli Olimpiya Komitəsində Dünya Kikboksinq Təşkilatları Assosiasiyasının prezidenti Roy Beyker və qurumun vitse-prezidenti, Türkiyə Kikboksinq Federasiyasının prezidenti Salim Kayıcı ilə görüş olub] // Azərbaycan.- 2025.- 5 mart.- № 49.- S. 4.
Cəfərli, E. Orta Dəhlizdə Ortaq hədəflər: "Trans-Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu" Beynəlxalq Assosiasiyasının iclasında yeni fəaliyyət planı müəyyənləşib / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 5 mart.- № 40.- S. 5.
Cəfərli, Elbrus. İğdır-Naxçıvan xətti istifadəyə hazırdır: qaz kəməri Muxtar Respublikanın yanacaq asılılığını aradan qaldıracaq və enerji təhlükəsizliyini möhkəmləndirəcək / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 5 mart.- № 40.- S. 4.
Bayramlı, Nardar. Azərbaycan-BMT əlaqələri...: ölkəmiz prioritetlərini yeni dövrün reallıqlarına uyğun həyata keçirir / N. Bayramlı // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 5 mart.- № 40.- S. 3.
Əlioğlu, K. Cənubi Qafqaz və Azərbaycanın diplomatik fəallığı: geosiyasi yeniləşmə / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 4-10 mart.- № 8.- S. 9.
Векторы укрепления взаимосвязей: премьер-министр Али Асадов встретился с казахстанским коллегой: [3 марта премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов встретился с находящимся по его приглашению с официальным визитом в Баку премьер-министром Республики Казахстан Олжасом Бектеновым] // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 марта.- № 40.- С. 2.
Глобально значимое направление грузоперевозок: состоялось заседание рабочей группы Союза юридических лиц Международной ассоциации "Транскаспийский международный транспортный маршрут" // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 марта.- № 40.- С. 2.
Салманов, Хюгуг. Стратегическое видение будущего: Баку формирует институциональное взаимопонимание на Южном Кавказе / Х. Салманов // Бакинский рабочий. - 2025.- 4 марта. - № 40. - С. 1,3.
Sadıqlı, Flora. İğdır-Naxçıvan qaz kəmərinin tikintisi yekunlaşıb / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 4 mart.- № 48.- S. 7.
Qardaşxanova, Əsmər. Azərbaycan-Pakistan münasibətləri inkişafının uğurlu dövrünü yaşayır / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 4 mart.- № 48.- S. 6.
Əliyeva, İradə. Qarşılıqlı maraqlara söykənən əməkdaşlıq sərhəd tanımır / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 4 mart.- № 48.- S. 6.
Qazaxıstanın Baş naziri Heydər Əliyev Mərkəzində: [Oljas Bektenov] // Xalq qəzeti.- 2025.- 4 mart.- № 48.- S. 2.
Baş nazir Əli Əsədov qazaxıstanlı həmkarı ilə görüşüb: [Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov Bakıda rəsmi səfərdə olan Qazaxıstan Respublikasının Baş naziri Oljas Bektenov ilə görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 4 mart.- № 48.- S. 2.
Şərifzadə, Yusif. Afrika ölkələri ilə strateji əməkdaşlıq və geniş perspektivlər / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 2 mart. - № 47. - S. 6.
Şərifzadə, Yusif. Azərbaycan-Yaponiya: diplomatik münasibətlər dinamik inkişaf edir / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 2 mart.- № 47.- S. 5.
Cəfərli, Rəşad. Etimad və ehtiram göstərilən dövlət: [bu gün Azərbaycanın BMT-yə üzv qəbul olunmasının 33-cü ili tamam olur] / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 2 mart.- № 47.- S. 3.
Məmmədli, Atamoğlan. Bolqarıstan Azərbaycanın etibarlı avropalı tərəfdaşıdır / A. Məmmədli // Azərbaycan.- 2025.- 2 mart.- № 47.- S. 3.
Mirzəbəyli, İttifaq. Müstəqilliyimizin beynəlxalq statusu: dünyanın baş qurumunun ölkəmizə etimadı qarşılıqlı inamın göstəricisidir / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 2 mart.- № 47.- S. 5.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycanın beynəlxalq müstəvidə əməkdaşlığı / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 1 mart.- № 38.- S. 5.
Bağırlı, Musa. İki qardaş ölkənin Afrikada artan nüfuzu: [Azərbaycan-Türkiyə] / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 1 mart.- № 46.- S. 3.
Vəliyev, V. Yeni əməkdaşlıq bucağı: Bakı-Daşkənd-İslamabad... / V. Vəliyev // Səs.- 2025.- 1 mart.- № 38.- S. 2.
Orucova, Nigar. Fransanın dənizaşırı ərazilərindənə baş verir: Bakı Təşəbbüs Qrupu (BTQ) "Oğurlanmış firavanlıq: müstəmləkəçilik dənizaşırı ərazilərdə iqtisadi azadlığı necə boğub" adlı hesabat hazırlayıb / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 1 mart.- № 38.- S. 4.
Baxşəliyev, Rəşad. Afrika ölkələrinin Azərbaycana marağı artır: qarşılıqlı səfərlər, imzalanan sənədlər münasibətlərin inkişafına təkan verir / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 1 mart.- № 46.- S. 6.
Дымовая завеса от Парижа: МИД Азербайджана: Требуем от Франции прекратить лживую кампанию // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 марта.- № 39.- С. 4.
Салманов, Хюгуг. Повестка дня расширяется: [об официальном визите Президента Гвинеи-Бисау Умару Сиссоку Эмбало в Азербайджан] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 марта.- № 39.- С. 3.
Партнерство по восходящей: министр экономики Микаил Джаббаров находится в Хорватии // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 марта.- № 39.- С. 2.
Факты против иллюзий: Баку решительно отвергает необоснованные обвинения Иревана // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 марта.- № 39.- С. 1-2.
Sakit, Dünya. Azərbaycanın yer aldığı dəhlizlə bağlı mühüm gəlişmə: ABŞ Rusiya və İranın da içərisində olduğu layihələrin irəliləməsinə çətinliklər yaradacaq / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 1 mart.- № 39.- S. 14.
Uzaq Afrika ölkələri ilə yaxın əlaqələr: [Azərbaycan ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə xüsusi önəm verən Afrika ölkələrindən biri də Qvineya-Bisaudur] // Xalq qəzeti.- 2025.- 1 mart.- № 46.- S. 10.
Rəhimli, Şahanə. Pezeşkianın Azərbaycan dili mücadiləsi - İkinci cəhd / Ş. Rəhimli // Yeni Müsavat.- 2025.- 1 mart.- № 39.- S. 5.
Kərimov, Aqşin. Hər iki tərəfi məmnun edən əməkdaşlıq: Azərbaycan və Pakistanın müdafiə sənayesinə, hərbi-texniki əməkdaşlığın dərinləşməsinə diqqət ayırması qlobal düzənin aqressiv şəkildə dizayn edilməsi fonunda xüsusilə əhəmiyyətlidir / A. Kərimov // Kaspi.- 2025.- 1 mart.- № 8.- S. 3.
Назимоглу, Натиг. Соседство возможно: Азербайджан и Иран предпринимают шаги с целью преодоления напряженности в двусторонних отношениях / Н. Назимоглу // Region plus.- 2025.- № 4.- С. 12-15.
Взаимовыгодное сотрудничество: Азербайджан и Сомали подписали Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству в нефтегазовой сфере: [cостоялась встреча министра энергетики Парвиза Шахбазова и министра нефти и минеральных ресурсов Сомали Дахира Шире Мохамеда] // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 5.
Темников, Роман. Сверка часов: Баку и Исламабад согласовывают позиции в противостоянии новым вызовам: [интервью с депутатом Милли Меджлиса, политологом Эльчином Мирзабейли] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 5
В будущее планеты - с уверенностью: Лейла Алиева встретилась с министром нефти и окружающей среды Бахрейна: [вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева в рамках визита в Королевство Бахрейн встретилась с министром нефти и окружающей среды этой страны Мохаммедом бен Мубараком бен Динахом] // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 4.
Общие ответы на глобальные проблемы : наследный принц и премьер-министр Королевства Бахрейн принял Лейлу Алиеву: [в рамках визита в Бахрейн состоялась встреча вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой с наследным принцем и премьер-министром Королевства Бахрейн Салманом бин Хамадом Аль Халифой] // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 4.
Салманлы, Фидан. На волне взаимопонимания: Азербайджан - надежный партнер для всех искренних друзей: [об официальном визите Президента Гвинеи-Бисау Умару Сиссоку Эмбало в Азербайджан] / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 4.
Ətraf mühitin mühafizəsinə həsr olunan MAMA "Ana təbiət" beynəlxalq insəcənət layihəsi Bəhreyndə təqdim edilib // Səs.- 2025.- 28 fevral.- № 37.- S. 3.
Qurbanqızı, Zümrüd. Xəzər dənizindən Fars körfəzinə: sular qovuşur: Azərbaycanla Pakistan arasında qardaşlıq münasibətləri bu arzunu tezliklə gerçəkləşdirəcək / Z. Qurbanqızı // Respublika.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 9.
МИД ответил Иревану: заявление Армении в связи с сумгайытскими событиями - искажение и фальсификация исторических фактов о нашей стране // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 февраля.- № 38.- С. 1,4.
Şərifzadə, Yusif. Azərbaycan və Özbəkistan: müttəfiqlik sazişi ilə güclənən tarixi əlaqələr / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 6.
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Avropa İttifaqı-Ermənistan Parlament Tərəfdaşlığı Komitəsinin 25 fevral 2025-ci il tarixli bəyanatına münasibəti // Azərbaycan.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 11.
Ən yüksək zirvədə...: iki qardaş ölkənin birliyinin daha da güclənməsində hakim partiyalar arasında əməkdaşlığın mühüm rolu var // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 28 fevral.- № 37.- S. 3.
İsmayılqızı, Xuraman. Türk dünyasının niyyəti: İşbirliyi, əməkdaşlıq, dostluq …: Türk Dövlətləri Təşkilatı heç kim üçün təhdid mənbəyi deyil və heç vaxt olmayacaq / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 28 fevral.- № 37.- S. 6.
İsmayıl. Sözü imzası qədər dəyərli olan iki dövlət: Azərbaycan və Pakistan münasibətləri sarsılmaz dostluğa və qardaşlığa söykənir / İsmayıl // Şərq.- 2025.- 28 fevral.- № 38.- S. 6.
Azərbaycanın dinamik inkişaf edən beynəlxalq əlaqələri - Afrika ölkələri ilə əməkdaşlıq yeni müstəvidə // Azərbaycan.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 6.
Leyla Əliyevanın Bəhreyn görüşləri: [Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın Bəhreynə səfəri çərçivəsində Bəhreyn Krallığının Vəliəhdi və Baş naziri Salman bin Həməd Al Xəlifə ilə görüşü keçirilib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 5.
Qvineya-Bisau Prezidentinin Azərbaycana rəsmi səfəri: Komando hərbi hissəsi ilə tanışlıq // Xalq qəzeti.- 2025.- 28 fevral.- № 45.- S. 3.
"Beynəlxalq ictimaiyyətin Xocalı soyqırımına adekvat hüquqi qiymət verməsi mütləqdir": İtaliya mediası Xocalı faciəsindən yazır // Səs.- 2025.- 27 fevral.- № 36.- S. 8.
Eldarqızı, Nəzrin. Tarixin sınağından keçən strateji tərəfdaşlıq: [Azərbaycan-Pakistan münasibətləri haqqında] / N. Eldarqızı // Respublika.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 5.
Гарягды, Матлаб. Намечены приоритеты: ЗАО AzerGold и пакистанская компания Frontier Works Organization налаживают сотрудничество: [председатель правления ЗАО AzerGold Закир Ибрагимов встретился с делегацией Исламской Республики Пакистан во главе с генеральным исполнительным директором компании Frontier Works Organization Абдулом Сами, находящейся с визитом в нашей стране в рамках азербайджано-пакистанского бизнес-форума] / М. Гарягды // Бакинский рабочий.- 2025.- 27 февраля.- № 37.- С. 7.
Успехи совместных инициатив: обсуждены вопросы, входящие в повестку дня двусторонних и многосторонних отношений между Азербайджаном и Саудовской Аравией: [министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках официального визита в Саудовскую Аравию встретился с министром иностранных дел этой страны, принцем Фейсалом бин Фарханом Аль Саудом] // Бакинский рабочий.- 2025.- 27 февраля.- № 37.- С. 4.
Баку и Манама активизируют диалог: Король Бахрейна Хамад ибн Аль Халифа принял Лейлу Алиеву и Арзу Алиеву // Бакинский рабочий.- 2025.- 27 февраля.- № 37.- С. 3.
Abdullayev, Mübariz. Qlobal əhəmiyyət daşıyan humanitar diplomatiya: Bəhreynin Kralı Həməd bin İsa Al Xəlifə Bəhreyn Krallığında səfərdə olan Heydər Əliyev Fondunun nümayəndə heyətini qəbul edib / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 36.- S. 5.
Qafarlı, Tahirə. Azərbaycana qardaş ziyarəti: [Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərifin Azərbaycan Respublikasına dövlət səfəri haqqında] / T. Qafarlı // Həftə içi.- 2025.- 27 fevral-5 mart.- № 8.- S. 3.
Bayramova, Şəymən. Azərbaycan düzgün siyasət yeridərək böyük təcrübə qazanıb: indi isə öz təcrübəsini müstəmləkə dövlətlərlə bölüşür: [Fransa müstəmləkələrindən olan media nümayəndələri ilə Azərbaycan Mətbuat Şurasında görüş keçirilib] / Ş. Bayramova // Şərq.- 2025.- 27 fevral.- № 37.- S. 6.
Rzayeva, Məlahət. Xocalıya qayıtmışıq, amma Xocalıya ədalət çağırışlarımız bitməyib: faşist zabitləri kimi, bir gün Haaqada erməni cəlladları da mütləq məhkəmədə mühakimə olunacaqlar: [hazırda Niderland Krallığında səfərdə olan "Erməni Təcavüzünün Tanıdılması" İctimai Birliyinin sədri, Xocalı sakini, yazıçı-publisist, ailə üzvləri soyqırıma məruz qalmış Səriyyə Müslümqızı Cəfərovanın fikirləri] / M. Rzayeva // Şərq.- 2025.- 27 fevral.- № 37.- S. 2.
Cəfərli, Rəşad. Güclü dövlətin beynəlxalq nüfuzu da yüksək olur: Prezident İlham Əliyevin tarixinin ən qüdrətli mərhələsinə yüksəltdiyi Azərbaycan ehtiram və etimad göstərilən dövlətlərdəndir / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 8.
Daimi Nümayəndəlik Xocalı soyqırımının ildönümü ilə bağlı BMT Baş katibinə məktub ünvanlayıb // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 4.
Əliyeva, İradə. Qlobal humanitar çağırışlara növbəti dəstək: [Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva 4-cü Ər-Riyad Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirak edib] / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 8.
Qardaşxanova, Ə. Qarşılıqlı əlaqələr çoxşaxəli şəkildə inkişaf edir: [Milli Məclisin deputatı Sevil Mikayılovanın fikirləri] / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 7.
Pakistanın Baş nazirinin Azərbaycana səfəri əlaqələrin daha da güclənməsinə töhfələr verəcək: [Milli Məclisin deputatı Pərvin Kərimzadənin fikirləri] // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 7.
Qardaşxanova, Əsmər. Strateji münasibətlər yeni mərhələyə yüksəlir: iki ölkə arasında imzalanmış sənədlər əlaqələrin daha da inkişafına müsbət təsir edəcək: [Milli Məclisin deputatı Azər Badamovun fikirləri] / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 7.
Sadıqlı, Flora. Azərbaycan-Pakistan iqtisadi əməkdaşlığının yeni səhifələri açılır: Prezident İlham Əliyev: "Azərbaycan Pakistanda müxtəlif layihələrə 2 milyard dollar sərmayə yatırmağa hazırdır" / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 27 fevral.- № 44.- S. 7.
Гусейнзаде, Р. Вместе мы сила!: Баку сплачивает азербайджанцев в Германии: [в Германии состоялись встреча руководства Госкомитета по работе с диаспорой с азербайджанской общиной и заседание Альянса азербайджанцев Германии] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 26 февраля.- № 36.- С. 11.
Сражение за Правду: Хаджар Караман: Я не остановлюсь, пока справедливость не займет свое место в мире // Бакинский рабочий.- 2025.- 26 февраля.- № 36.- С. 8.
Перспективы и цели волонтерства: вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева принимает участие в IV Эр-Риядском международном гуманитарном форуме // Бакинский рабочий.- 2025.- 26 февраля.- № 36.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. Окно безграничных возможностей: Баку и Исламабад наращивают стратегическое партнерство: [о государственном визите премьер-министра Пакистана Мухаммада Шахбаза в Азербайджан] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 26 февраля.- № 36.- С. 3.
Bəhreyn Kralı Həməd bin İsa Al Xəlifə Bəhreyn Krallığında səfərdə olan Leyla Əliyeva və Arzu Əliyevanı qəbul edib // İki sahil.- 2025.- 26 fevral.- № 35.- S. 5.
İsmayılqızı, Xuraman. Azərbaycan-Pakistan: siyasi, iqtisadi, hərbi sahələrdə genişlənən əməkdaşlıq: ölkələrimiz arasındakı münasibətlər oxşar tarix, mədəniyyət, din, həmrəylik və qarşılıqlı dəstək üzərində qurulub / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 26 fevral.- № 35.- S. 3.
Sakit, Dünya. Azərbaycan Ukrayna və Moldovaya qaz sata bilər: bu ilin yanvarından Rusiya qazının nəqli tam dayandıqdan sonra Cənub-Şərqi Avropa ölkələrindən qazla bağlı müraciətlər artıb, amma... / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 26 fevral.- № 36.- S. 12.
Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərifin Azərbaycana dövlət səfəri: Pakistanın baş naziri "ASAN xidmət" mərkəzində // Xalq qəzeti.- 2025.- 26 fevral.- № 43.- S. 2.
Leyla Əliyeva 4-cü Ər-Riyad Beynəlxalq Humanitar Forumunda // Xalq qəzeti.- 2025.- 26 fevral.- № 43.- S. 14.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycan-Pakistan: etibar və tərəfdaşlıq nümunəsi: Prezident İlham Əliyev: "Biz ölkələrimizin suverenliyi və ərazi bütövlüyü məsələsində bir-birimizə qarşılıqlı surətdə dəstək veririk" / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 26 fevral.- № 35.- S. 2.
Sarıyeva, İradə. İndiki geosiyasi çağırışlar Azərbaycan diasporunu yeni təşkilatlanma mərhələsinə çıxarıb...: [tarix elmləri doktoru, professor Məhərrəm Zülfüqarlının fikirləri] / İ. Sarıyeva // Bakı xəbər.- 2025.- 26 fevral.- № 35.- S. 8.
Təhməz, Ləman. Azərbaycan-Pakistan münasibətləri: strateji əməkdaşlığın əsasları və yeni perspektivlər / L. Təhməz // Respublika.- 2025.- 25 fevral.- № 42.- S. 1,8.
Гусейнзаде, Р. Горизонты индустрии отдыха: Страна огней усиливает позиции на туристическом рынке: [в Нью-Дели прошла традиционная Международная выставка туризма SATTE 2025] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 10.
Солидарность через океан: мэр американского города Халландейл-Бич подписала прокламацию, связанную с годовщиной Ходжалинского геноцида // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 7.
Память, соединяющая поколения: в Чикаго состоялась 2-я Конференция глобального диалога, посвященная Ходжалинскому геноциду // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 7.
Французская маска предвзятости: МИД Азербайджана: Если Франция заинтересована в мире и стабильности, она должна положить конец абсурдным подходам // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 1,6.
Салманов, Хюгуг. Связанные одной судьбой: Азербайджан объединяет интересы Евразии / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 1,5.
Салманлы, Фидан. Образцовое партнерство: Азербайджан и Пакистан взаимодействуют во всех отраслях: [о государственном визите в Азербайджан премьер-министра Пакистана Мухаммада Шахбаза Шарифа] / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 февраля.- № 35.- С. 1,6.
Binyatoğlu, V. Pakistan - Azərbaycanın Mərkəzi Asiya tərəfdaşı: dost ölkə ilə çoxtərəfli əlaqələr yeni mərhələyə qədəm qoyur / V. Binyatoğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 25 fevral.- № 42.- S. 1,5.
Pərvanə. Azərbaycan-Pakistan: qardaş münasibətləri daha da güclənir / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 25 fevral.- № 35.- S. 5.
Mirzəbəyli, İttifaq. İslamabad Bakıya oxşayacaq / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 25 fevral.- № 42.- S. 5.
Vüqar Rəhimzadə: Azərbaycan-Pakistan münasibətləri qarşılıqlı etimada əsaslanan bir dostluq modelidir: [Milli Məclisin deputatı Vüqar Rəhimzadənin fikirləri] // İki sahil.- 2025.- 25 fevral.- № 34.- S. 4.
YAP nümayəndə heyəti AK Partinin VIII Böyük Qurultayında iştirak edib: [YAP Sədrinin müavini ilə AK Parti Sədrinin birinci müavini, Bursa millət vəkili Efkan Ala və xarici əlaqələr üzrə müavini, İstanbul millət vəkili Zafer Sırakaya arasında görüşlər keçirilib] // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 25 fevral.- № 34.- S. 3.
Buraxılmış səhvlər üzərində iş və ya Tehran niyə "Bakının etimadını qaytarmağa çalışır?" // Hürriyyət.- 2025.- 25 fevral.- № 8.- S. 5.
Qardaşxanova, Əsmər. Dostluq prinsiplərinə əsaslanan strateji əməkdaşlıq: Azərbaycan-Pakistan münasibətləri yeni inkişaf mərhələsindədir: [Milli Məclisin deputatı Pərvanə Vəliyevanın fikirləri] / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan. - 2025.- 25 fevral.- № 42.- S. 8.
Sadıqlı, Flora. Sınanmış dostluq, etibarlı əməkdaşlıq: Azərbaycan-Pakistan iqtisadi əməkdaşlığının daha da genişləndirilməsi üçün potensial böyük, səylər davamlıdır / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 25 fevral.- № 42.- S. 8.
Talıbzadə, Elmira. İran yol ayrıcında...: buraxılmış səhvlər üzərində iş və ya Tehran niyə "Bakının etimadını qaytarmağa çalışır?" / E. Talıbzadə // Hürriyyət.- 2025.- 24 fevral.- № 8.- S. 5.
Qəniyev, Elşən. Azərbaycan regional məsələlərin region dövlətləri tərəfindən həll edilməsinin tərəfdarıdır: Ermənistan isə bu məsələdə "açıq qapı"dır, kim istəyir buyursun / E. Qəniyev // Azərbaycan.- 2025.- 23 fevral.- № 41.- S. 6.
Azərbaycan Avropanın enerji təhlükəsizliyinin təmin olunmasında mühüm rol oynayır // Azərbaycan.- 2025.- 23 fevral.- № 41.- S. 5.
Məmmədli, Atamoğlan. Azərbaycan-Yaponiya əlaqələri yüksək xətlə inkişaf edir / A. Məmmədli // Azərbaycan.- 2025.- 23 fevral.- № 41.- S. 4.
Bakıda Yaponiya İmperatoru Əlahəzrət Naruhitonun 65 illik yubileyinə həsr olunmuş ziyafət təşkil olunub // Azərbaycan.- 2025.- 23 fevral.- № 41.- S. 4.
Cəfərli, Rəşad. Azərbaycan-Pakistan münasibətləri möhkəm hüquqi və siyasi təməl üzərində formalaşıb / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 23 fevral.- № 41.- S. 4.
Abdalov, Nurlan. Qardaşlığın və birliyin məğlubedilməz gücü Azərbaycan-Türkiyə / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 22 fevral.- № 40.- S. 1,8.
Суровая правда против грубых искажений: необоснованные обвинения армянского депутата разоблачены в ходе обсуждений в комитете ПА ОБСЕ: [о выступлении депутата Милли Меджлиса, члена азербайджанской делегации в ПА ОБСЕ Севиндж Фаталиевой] // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 февраля.- № 34.- С. 3.
Значимая альтернатива: на заседании комитета ПА ОБСЕ говорилось о стратегическом значении Среднего коридора // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 февраля.- № 34.- С. 2.
Стратегия сближения: парламентарий ОАЭ: Вклад Азербайджана в политику АПА имеет большое значение для региона: [председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с парламентской делегацией во главе с первым заместителем председателя Федерального национального совета Объединенных Арабских Эмиратов Тариком Хумейдом Матаром Мохаммедом аль-Тайером, прибывшей в нашу страну для участия в 15-й пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи] // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 февраля.- № 34.- С. 2.
Салманов, Хюгуг. Баку-Тегеран: новая веха взаимоотношений: Азербайджан демонстрирует абсолютный прагматизм / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 февраля.- № 34.- С. 1,3.
Ordahallı, Vidadi. Çindən Avropaya "Yaşıl dəhliz" - Azərbaycan təşəbbüskar və aparıcı rolda... / V. Ordahallı // Bakı xəbər.- 2025.- 22-24 fevral.- № 33.- S. 8.
AİB Azərbaycanın etibarlı maliyyə tərəfdaşıdır: bank ölkəmizə 5 milyard dollar yatırım qoyub // Xalq qəzeti.- 2025.- 22 fevral.- № 40.- S. 9.
İsmayılqızı, Xuraman. Xarici siyasətimizin liderlik formulu: [Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Çinin CGTN (China Global Television Network) telekanalına müsahibəsi haqqında] / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 22 fevral.- № 33.- S. 4.
Ismayilova, Laman. Azerbaijan shows its commitment to partnership at ICESCO Conference of Culture Ministers / L. Ismayilova // AzerNews.- 2025.- February 21-27.- № 7.- P. 7.
Novruz, Akbar. Azerbaijan’s firm stance dispels myths of pro-Russian allegiances / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- February 21-27.- № 7.- P. 4.
Abdul, Nazrin. Baku-Belem Roadmap forms pathway for global climate action / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 21-27.- № 7.- P. 1.
Abdul, Nazrin. Third Caspian Economic Forum advances regional cooperation / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 21-27.- № 7.- P. 1.
Исаенок, Светлана. Отношения, проверенные временем: парламентская делегация Беларуси во главе с председателем Совета Республики Натальей Кочановой в рамках официального визита в Азербайджан встретилась с премьер-министром этой страны Али Асадовым / С. Исаенок // Рэспублика.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 4.
Abdul, Nazrin. Azerbaijan emerges as rising global hub for transport / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 21-27.- № 7.- P. 3.
Халилова, Тамила. Стратегия партнерства: намечены контуры основных направлений сотрудничества с АБР / Т. Халилова // Бакинский рабочий.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 6.
Формула сотрудничества: Мохаммад-Багер Галибаф: Иран полностью поддерживает платформу "3+3": [спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась со спикером Исламского консультативного совета Ирана Мохаммадом-Багером Галибафом] // Бакинский рабочий.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 5.
Бабазаде, Абульфаз. Движущая сила эпохи: Азербайджан прокладывает путь к стабильности: [в Баку завершилась 15-я пленарная сессия Азиатской Парламентской ассамблеи] / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 4.
Важный фактор обеспечения мира в регионе: новоназначенный посол Турции в нашей стране посетил Милли Меджлис: [председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с новоназначенным чрезвычайным и полномочным послом Турции в нашей стране Биролем Акгюном] // Бакинский рабочий.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 3.
АПА наметила приоритеты: завершила свою работу сессия Азиатской ассамблеи // Бакинский рабочий.- 2025.- 21 февраля.- № 33.- С. 2.
Sakit, Dünya. Beynəlxalq təşkilatdan Azərbaycan iqtisadiyyatına dair hesabat: "Fitch Solutions": "2025 və 2026-cı illərdə Azərbaycan iqtisadiyyatı üçün artım riskləri var" / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 21 fevral.- № 33.- S. 15.
Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci plenar sessiyası başa çatıb // Azərbaycan.- 2025.- 21 fevral.- № 39.- S. 4.
Осипов, Максим. Глобальное признание: [об официальном визите парламентской делегации Беларуси во главе с председателем Совета Республики Натальей Кочановой в Азербайджан] / М. Осипов // Рэспублика.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 4.
Расулзаде, З. Баку осуждает попытки вмешательства в дела других государств: [о выступлении спикера Милли Меджлиса Сахибы Гафаровой на 15-й пленарной сессии Азиатской Парламентской Ассамблеи] / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 20 февраля.- № 25.- С. 3.
В поисках новой архитектуры мировой безопасности: состоялся круглый стол в связи с 5-летием Меморандума о взаимопонимании по стратегическому сотрудничеству в сфере медиа между Азербайджаном и Турцией // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 9.
Гармония двух красот: в Доме культуры Азербайджана в Праге открылась выставка азербайджанского ковра...: [о выставке "Гармония двух красот: азербайджанский ковер и чешский хрусталь"] // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 9.
Əliyeva, Fidan. Dostluq və əməkdaşlıq münasibətləri müasir kontekstdə: [Suriya-Azərbaycan münasibətləri] / F. Əliyeva // Respublika.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 13.
Оборонная дипломатия: перспективы развития военно-технического сотрудничества между Азербайджаном и ОАЭ: [делегация во главе с заместителем министра обороны Азербайджанской Республики - генеральным директором Агилем Гурбановым принимает участие в 17-й Международной оборонной выставке и конференции IDEX и 8-й выставке и конференции в области военно-морской обороны NAVDEX, проходящих в столице Объединенных Арабских Эмиратов Абу-Даби] // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 7.
Факторы, объединяющие народы: Танзила Нарбаева: Азербайджан под руководством Президента Ильхама Алиева добился восхитительных успехов: [председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с председателем Сената Олий Мажлиса Узбекистана Танзилой Нарбаевой, находящейся с визитом в Азербайджане для участия в проходящей в Баку 15-й пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи] // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 7.
Şərifzadə, Yusif. Türk dövlətləri liderliyini ən yüksək səviyyədə nümayiş etdirir / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 1,10.
Показатель решительных намерений: в Баку начала работу 15-я пленарная сессия Азиатской парламентской ассамблеи // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 7.
Салманов, Хюгуг. Баку диктует тренды: лидерство Азербайджана на любой международной площадке открывает принципиально новые горизонты возможностей: [о председательстве Азербайджана в Азиатской парламентской ассамблее] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 20 февраля.- № 32.- С. 1,5.
Azərbaycan və Türkiyə arasında media sahəsində strateji əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunun 5 illiyi ilə bağlı dəyirmi masa keçirilib: [Azərbaycan Respublikasının Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi (STM), Türkiyə Prezident Administrasiyasının Kommunikasiya İdarəsinin Bakı Mətbuat Müşavirliyi və Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında media sahəsində strateji əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunun 5 ili: Birgə fəaliyyətə baxış, gələcək hədəflər" mövzusunda dəyirmi masa tədbiri keçirilib] // Azərbaycan.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 8.
Tənzilə Narbayeva: "Azərbaycanın Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qazandığı uğurlar heyrətamizdir": [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Özbəkistan Respublikası Ali Məclisi Senatının sədri ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 7.
Bakıda Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci Plenar Sessiyası öz işinə başlayıb // Azərbaycan.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 6.
Bayramov, V. Xəzər İqtisadi Forumu regionda əlaqələri gücləndirəcək / V. Bayramov // Xalq qəzeti.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 1,7.
Bədirxanlı, İmran. Azərbaycanın örnək strategiyası: problemini həll etmək şansından məhrum olmuşların menyusuna / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 1,7.
Cavid. Azərbaycanın beynəlxalq əlaqələri inkişaf edir / Cavid // Xalq cəbhəsi.- 2025.- 20 fevral.- № 7.- S. 13.
Qurbanov, Füzuli. Ədalətli liderlik və geosiyasi sinerji: Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsinin siyasi-nəzəri təhlili / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 6.
Hikmət Hacıyevin Netanyahu ilə görüşü: [İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevi qəbul edib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 20 fevral.- № 38.- S. 4.
Laçın, Sultan. Müsəlman aləminin səsini eşidən yoxdur: [Azərbaycanın İrandakı sabiq səfiri Abbasəli Həsənovun müsahibəsi] / S. Laçın // Həftə içi.- 2025.- 20-26 fevral.- № 7.- S. 5.
Под брендом Made in Azerbaijan: азербайджанская продукция представлена на международной выставке в Туркменистане: [посольство Азербайджана в Туркменистане приняло участие в мероприятии, посвященном Дню дипломатии, которое состоялось в Туркменском институте международных отношений] // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 11.
Гусейнзаде, Р. "Зеленые" перспективы: ACWA Power превратит морскую воду в питьевую: [cаудовская компания ACWA Power совместно с турецкой IC İçtaş İnşaat планирует реализацию в Азербайджане проекта строительства завода по опреснению морской воды для производства питьевой] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 9.
Баку и Тбилиси наметили приоритеты: обсуждены основные направления сотрудничества в сфере транспорта: [министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев и председатель ЗАО "Азербайджанские железные дороги" Ровшан Рустамов в рамках визита в Грузию встретились с первым заместителем премьер-министра, министром экономики и устойчивого развития этой страны Леваном Давиташвили] // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 9.
Cəfərli, Elbrus. Üç qardaş ölkənin yeni enerji formatı: martın 1-də Türkmənistan qazı Azərbaycandan keçərək Türkiyəyə tədarük olunacaq / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 30.- S. 4.
Abdullayev, Mübariz. Dünyada etnik, dini və irqi ayrı-seçkiliyin artdığı bir vaxtda... Azərbaycan nümunə kimi çıxış edir: ölkəmizdəki dini konfessiyalar ABŞ Prezidenti Donald Trampa məktub ünvanlayıblar / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 30.- S. 4.
Послание в Овальный кабинет: религиозные конфессии Азербайджана направили письмо Президенту США Дональду Трампу // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 8.
Заинтересованное сотрудничество: Баку, Мадрид и Пекин расширяют военные контакты // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 7.
Межпарламентские связи на подъеме: Наталья Кочанова: Отношения между Беларусью и Азербайджаном основаны на многолетнем и проверенном временем взаимном доверии: [председатель Милли Меджлиса Азербайджана Сахиба Гафарова встретилась с прибывшей в нашу страну с официальным визитом делегацией, возглавляемой спикером Совета Республики Национального собрания Беларуси Натальей Кочановой] // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 7.
Углубляется тюркская солидарность: в Стамбуле проходит заседание комиссий Türkpa по международным отношениям // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 5.
Вклад в международное сотрудничество: в Баку состоялось заседание Исполнительного совета Азиатской парламентской ассамблеи // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 4.
Реалии региона в постконфликтный период: обсуждено азербайджано-пакистанское стратегическое партнерство: [министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с делегацией во главе с председателем Сената Исламской Республики Пакистан Юсуфом Разой Гилани, находящейся с визитом в нашей стране в рамках 15-й пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи] // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 4.
Правовые аспекты военных операций: мобильная тренинговая группа НАТО проводит курс в Баку // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 4.
Консолидированный подход - требование времени: премьер-министр Али Асадов на III Каспийском экономическом форуме рассказал о проблеме обмеления моря, транспортных коридорах // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 4.
Новое содержание взаимовыгодных связей: премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с Президентом Ирана Масудом Пезешкианом // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 4.
Əliqızı, Şəmsiyyə. Geosiyasi dəyişikliklər nələr vəd edir?: [Milli Məclisin deputatı Pərvanə Vəliyevanın müsahibəsi] / Ş. Əliqızı, S. Kazımova // İki sahil.- 2025.- 19 fevral.- № 30.- S. 5.
Ağaşahqızı, Yaqut. Uğurlu xarici siyasət ölkəmizin beynəlxalq nüfuzunu yüksəldir: Azərbaycanın qlobal miqyasda artan rolu Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsində açıq təsvir olunur / Y. Ağaşahqızı // İki sahil.- 2025.- 19 fevral.- № 30.- S. 5.
Салманов, Хюгуг. Дипмиссия возрождает деятельность: Баку выводит двусторонние отношения с Дамаском на качественно новый уровень / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 19 февраля.- № 31.- С. 1,5.
Eldarqızı, Nəzrin. Tarixin sınağından çıxan əlaqələr: Azərbaycan-Suriya münasibətlərində yeni səhifə / N. Eldarqızı // Respublika.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 10.
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvləri Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak ediblər // Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 17.
Azərbaycan-Çin strateji tərəfdaşlığı - Avrasiyada iqtisadi sabitliyə və inkişafa xidmət edən əməkdaşlıq // Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 13.
Azərbaycanla İndoneziya beynəlxalq təşkilatlarda da fəal əməkdaşlıq edirlər: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci plenar sessiyasında iştirak etmək məqsədilə ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan İndoneziya Respublikası Nümayəndələr Palatasının sədri Puan Maharani ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 7.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova və Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova Heydər Əliyev Mərkəzində olublar // Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 7.
Azərbaycan-Belarus münasibətləri səmimiliyə, etimada və dostluğa əsaslanır: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanovanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 7.
Pərvanə. Azərbaycan-Suriya münasibətlərində yeni başlanğıc / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 19 fevral.- № 31.- S. 5.
Новруз Аслан: "Азербайджан проводит очень мудрую политику": [об интервью Президента Азербайджана Ильхама Алиева китайскому телеканалу CGTN] // Новое время.- 2025.- 19 февраля.- № 24.- С. 10.
Bayramlı, Nardar. Münasibətlərdə yeni mərhələ: səfirliyimizin fəaliyyətinin bərpası Azərbaycan-Suriya əlaqələrinin inkişafına təkan verəcək / N. Bayramlı // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 19 fevral.- № 30.- S. 3.
Azərbaycandakı dini konfessiyaların Donald Trampa məktubu // Xalq qəzeti.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 6.
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov III Xəzər İqtisadi Forumunda: [fevralın 18-də İran İslam Respublikasının paytaxtı Tehranda III Xəzər İqtisadi Forumu keçirilib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 19 fevral.- № 37.- S. 5.
Əlioğlu, K. Davos müsahibəsi: Azərbaycan – geosiyasətin güclü və müstəqil aktoru / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 18-24 fevral.- № 6.- S. 9.
Soltan, Sədrəddin. Azərbaycan-Suriya əlaqələri üçün yeni dövr: tarixdə yarımçıq qalmış işlərin bərpası / S. Soltan // Türküstan qəzeti.- 2025.- 18-24 fevral.- № 6.- S. 4.
Sakit, Dünya. Xəzər İqtisadi Forumu: Bakının töhfəsi və qazancı: Azərbaycanla Qazaxıstan Transxəzər nəqliyyat dəhlizi layihəsinin ən aktiv iştirakçılarıdır / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 18 fevral.- № 30.- S. 4.
Bağırlı, Musa. Cənubi Qafqazın siyasi xəritəsi və yeni reallıqlar / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 18 fevral.- № 36.- S. 11.
Гордость диаспоры: член азербайджанской общины награждена сертификатами в США: [Алена Бадалова, руководитель Центра развития детско-юношеского творчества "My Way" в Нью-Йорке, награждена за активное участие в межобщинной деятельности, волонтерстве, а также в социальных культурных программах в США] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 7.
Kamal, Mustafa. Kosmik sənaye ölkələri arasında regional mərkəz: Azərbaycan müstəqil siyasətini güclü iqtisadi potensiala, zamanın dəyişən çağırışlarına uyğun quran müasir dövlətdir / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 18 fevral.- № 36.- S. 10.
Халилова, Тамила. Критически важный транзит: Страна огней превращается в ключевой транспортный узел большой Евразии / Т. Халилова // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 6.
Толерантность без границ: Эдвард Роу: Фонд Стирлинга предотвратил принятие Сенатом США трех резолюций проармянских сенаторов: [об этом заявил исполнительный директор Фонда Эдвард Роу в ходе встречи с председателем Управления мусульман Кавказа шейхульисламом Аллахшукюром Пашазаде] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 4.
Sadıqov, Tacir. Ankara görüşü: Azərbaycan-Türkiyə İttifaqının yeni fundamental kodları / T. Sadıqov // Respublika.- 2025.- 18 fevral.- № 36.- S. 7.
Дипломатия без границ: председатель Консультативного совета Омана: Бакинская сессия Азиатской парламентской ассамблеи внесет существенный вклад в дальнейшую деятельность организации: [председатель Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сахиба Гафарова встретилась со спикером Меджлис аш-Шура Султаната Оман Халидом Хилалом Нассером аль-Маавали] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. Всестороннее партнерство в тренде: Азербайджан усиливает стратегические позиции / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 3.
Баку и Анкара - оплот стабильности Кавказа: телеканал HaberGlobal: лидеры Турции и Азербайджана успешно противостоят вызовам и провокациям // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 2.
Премьер-министр Али Асадов прибыл с рабочим визитом в Иран: [в рамках визита премьер-министр Али Асадов примет участие в 3-м Каспийском экономическом форуме] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 2.
13 лет спустя: посольство Азербайджана в Сирии возобновило деятельность // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 февраля.- № 30.- С. 1.
Azadi, Sevinc. Afrika ilə türk dünyası arasında tarixi və sosial bağlar möhkəmlənir: Somali ilə yanaşı, qitənin digər ölkələri də Bakı ilə əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetirirlər / S. Azadi // İki sahil.- 2025.- 18 fevral.- № 29.- S. 3.
Əsədova, Natəvan. Tərəfdaşlığın mühüm və əhəmiyyətli sahəsi: beynəlxalq təsisatlarda qarşılıqlı dəstək: [Somali Prezidenti Hasan Şeyx Mahmudun Azərbaycana rəsmi səfəri haqqında] / N. Əsədova // 525-ci qəzet.- 2025.- 18 fevral.- № 30.- S. 7.
Azərbaycan və Oman Sultanlığı arasında siyasi əlaqələrin səviyyəsindən məmnunluq ifadə edilib: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 15-ci plenar sessiyasında iştirak etmək məqsədilə ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Oman Sultanlığı Şura Məclisinin sədri Xalid Hilal Nasir Al-Maavali ilə görüşüb] // Azərbaycan.- 2025.- 18 fevral.- № 36.- S. 6.
Mirzəbəyli, İttifaq. Azərbaycan gələn il İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının növbəti sədri olacaq / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 fevral.- № 36.- S. 1,4.
Eldarqızı, Nəzrin. Dövlət başçısından mesajlar: dünyanın sabitliyə, sülhə, əməkdaşlığa ehtiyacı var: [Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsinin siyasi-nəzəri təhlili] / N. Eldarqızı // Respublika.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 7.
Şərifzadə, Yusif. Azərbaycan həm milli maraqlarını qoruyur, həm də uğurlu xarici siyasət yürüdür / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 5.
Kamal, Mustafa. İslam ölkələri birliyinin dəyərli, fəal üzvü: Azərbaycan yardımlaşma və qarşılıqlı hörmət prinsiplərinə əsaslanaraq həmrəyliyə töhfələr verməyə davam edir / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 2.
Qardaşxanova, Əsmər. Azərbaycan regionun söz və güc sahibidir: Ermənistanı növbəti revanşa təhrik edənlər bunu anlamalıdırlar / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 4.
Məhərrəmov, Vahid. Azərbaycan dünyada etibarlı tərəfdaş kimi tanınır: Afrika ölkələri ilə də əməkdaşlığımız genişlənir / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 4.
Nəbiyev, Rizvan. Azərbaycan-Çin münasibətləri möhkəm siyasi təmələ əsaslanır / R. Nəbiyev // Azərbaycan.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 3.
Əliyeva, İradə. Gücümüz ədalətli olmağımızdadır: Azərbaycanın qlobal gündəmə təsir imkanları beynəlxalq auditoriyanın diqqət mərkəzindədir / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 3.
Qurbanov, Füzuli. Milli ideya və milli maraqlar: Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsinin siyasi-nəzəri təhlili / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 6.
Mirzəbəyli, İttifaq. Prezident İlham Əliyev: Türk dünyasının ucu-bucağı yoxdur: Azərbaycanın təşəbbüsü ilə yaranmış "Made in Turan" brendi bu coğrafiyanı tam əhatə edəcək / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 1,3.
Ceyhun Bayramovun Münxen görüşləri: [Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Türkiyə xarici işlər naziri Hakan Fidanla da görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 2.
Ceyhun Bayramovun Münxen görüşləri: [Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Litva Respublikasının xarici işlər naziri Kestutis Budris ilə də görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 2.
Ceyhun Bayramovun Münxen görüşləri: [Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Qvineya Respublikasının xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq, Afrika inteqrasiyası və xaricdəki qvineyalılar naziri Morissanda Kouyate ilə görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 2.
Ceyhun Bayramovun Münxen görüşləri: [Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində ATƏT-in baş katibi Feridun Sinirlioğlu ilə görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 fevral.- № 35.- S. 2.
Наджафов, Агасаф. Взаимовыгодное соседство: в ходе визита премьер-министра Грузии в Азербайджан обозначены ключевые контуры деловой повестки Баку и Тбилиси / А. Наджафов // Region plus.- 2025.- № 3.- С. 32-35.
Əsədova, Nərminə. "Komor Adalarının Azərbaycandakı ilk səfiri olmaq istəyirəm": Mohamed Ali: "Burada özümü rahat və təhlükəsiz hiss edirəm": [Bakı Dövlət Universitetinin Komor Adaları İttifaqından olan Oussamaben Mohamed Ali ilə müsahibə] / N. Əsədova // Azərbaycan müəllimi.- 2025.- 15 fevral.- № 6.- S. 6.
Плодотворный визит: глава МИД Азербайджана провел ряд встреч в рамках Мюнхенской конференции // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 февраля.- № 29.- С. 3
Салманов, Хюгуг. Формула лидерства: Ильхам Алиев: Это не просто огромная ответственность, но прежде всего справедливость и умение смотреть правде в глаза: [об интервью Президента Азербайджана Ильхама Алиева китайскому международному телеканалу CGTN (China Global Television Network)] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 февраля.- № 29.- С. 3.
Mübariz. Azərbaycan İƏT-ə sədrlik edəcək: [Sədrlik ölkəmizə 2026-cı ildə Azərbaycanda keçiriləcək İƏT-in 16-cı İslam Sammiti çərçivəsində ötürüləcək] / Mübariz // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 15 fevral.- № 28.- S. 4.
Салманлы, Фидан. Равняясь на Страну огней: "Третьему миру" есть куда двигаться, особенно при наличии успешной модели: [об официальном визите Президента Федеративной Республики Сомали Хасана Шейха Мохамуда в Азербайджан] / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 февраля.- № 29.- С. 1,4.
Сообщение Секретариата Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения: [14 февраля под председательством заместителя премьер-министра Азербайджанской Республики Шахина Мустафаева и вице-премьер-министра Республики Армения Мгера Григоряна в формате видеоконференции состоялась рабочая встреча] // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 февраля.- № 29.- С. 1.
Bağırlı, Musa. İki qitəni birləşdirən strateji əməkdaşlıq marşrutu / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 15 fevral.- № 34.- S. 9.
Feyizli, Mübariz. Böyük coğrafiyada böyük iqtisadi güc: Türk dünyasının ticarət və investisiya imkanları artır / M. Feyizli // Yeni Azərbaycan.- 2025.-15 fevral.- № 28.- S. 2.
Темников, Роман. Осторожно, ловушка!: Запад намерен заложить минное поле в мирном договоре между Баку и Иреваном: [интервью с российским политологом, директором Института политических исследований Сергеем Марковым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 февраля.- № 29.- С. 1,5.
Rüstəmli, Röya. Regional və qlobal proseslərə baxış bucağı / R. Rüstəmli // Respublika.- 2025.- 15 fevral.- № 34.- S. 6.
Əsgərov, Ziyafət. Azərbaycan-Çin əməkdaşlığı: Davosdan verilən mesajlar / Z. Əsgərov // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 15 fevral.- № 28.- S. 2.
Гуламова, Марьям. Державное высокомерие неуместно: [об азербайджано-российских отношениях] / М. Гуламова // Каспiй.- 2025.- 15 февраля.- № 6.- С. 4.
Hüseynzadə, Fuad. Azərbaycan-Çin strateji tərəfdaşlığı / F. Hüseynzadə // 525-ci qəzet.- 2025.- 15 fevral.- № 29.- S. 7.
Əliyeva, Yeganə. Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin bənzəri və nümunəsi yoxdur: Dövlət başçısı İlham Əliyevin qeyd etdiyi kimi, ikitərəfli əsasda strateji müttəfiqlik səviyyəsində olan əlaqələrimiz üçtərəfli Azərbaycan-Özbəkistan-Türkiyə və Azərbaycan-Pakistan-Türkiyə platformalarında da inkişaf edir / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 15 fevral.- № 28.- S. 4.
Bayramov, V. Orta Dəhliz – Türk dünyasının ortaq yolu: bu marşrut Avrasiya ölkələrini də bir-birinə qovuşdururu: [Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsindən] / V. Bayramov // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 fevral.- № 34.- S. 3.
Əliyev, Azad. Dünyaya liderlik dərsi: Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsi zamanı səsləndirdiyi fikirlər ölkəmizin sahib olduğu imkanlar və xarici siyasət prioritetlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması baxımından mühüm əhəmiyyətə malikdir / A. Əliyev // Kaspi.- 2025.- 15 fevral.- № 6.- S. 3.
Rüstəmov, Əvəz. Şaxələndirilmiş siyasət xəttinin təntənəsi: "Biz özümüzü daxili işlərə müdaxilədən qorumağa müvəffəq olduq": [Prezident İlham Əliyevin Çinin CGTN telekanalına müsahibəsindən] / Ə. Rüstəmov // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 fevral.- № 34.- S. 1,3.
Abdul, Nazrin. World Bank’s Pryce says policy reforms speeds up achieving high-income status / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 1.
Narimanli, Ulvi. Baku prepared for arbitration despite Russian media's intimidation attempts / U. Narimanli // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 2.
Ashirov, Qabil. Yerevan ignores plight of missing Azerbaijanis while pushing POW narrative / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 4.
Ashirov, Qabil. Azerbaijan solidifies role as regional transport hub with North-South Corridor agreement / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 3.
Abdul, Nazrin. President Ilham Aliyev’s vision: Transforming Azerbaijan into global infrastructure hub / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 1-2.
Novruz, Akbar. Baku-Mogadishu ties open horizons to deeper co-op with African states / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- February 14-20.- № 6.- P. 1.
Kamal, Rüstəm. Azərbaycan-Çin münasibətləri artıq beynəlxalq dəhlizlərlə məhdudlaşmır: indi ölkələrimiz qarşılıqlı maraq doğuran bütün sahələr üzrə strateji tərəfdaşdırlar / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 12.
Məhərrəmov, Vahid. "Bizim ailəmiz türk dünyasıdır": TDT üzv ölkələrin ortaq baxışı ilə dünyanın yeni güc və inkişaf mərkəzinə çevrilir / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 12.
Сотрудничество в действии: подписан Меморандум о взаимопонимании между профсоюзами Азербайджана и Сомали: [председатель Конфедерации профсоюзов Азербайджана Сахиб Мамедов встретился с находящимся с визитом в нашей стране президентом Конгресса профсоюзов Сомали Мохамедом Османом Хаджи Али] // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 февраля.- № 28.- С. 5.
Alim. Azərbaycan-Çin münasibətləri: yüksələn xətt üzrə inkişaf / Alim // Olaylar.- 2025.- 14-20 fevral.- № 6.- S. 13.
Председатель Милли Меджлиса и Президент Сомали провели совместный рабочий обед: [председатель Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сахиба Гафарова и находящийся с официальным визитом в нашей стране Президент Федеративной Республики Сомали Хасан Шейх Мохамуд 13 февраля провели совместный рабочий обед] // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 февраля.- № 28.- С. 5.
Право на компенсацию: Азербайджан представил иск против Армении: [Азербайджан представил в Постоянный арбитражный суд в Гааге иск против Армении на основании Конвенции "Об охране дикой фауны и флоры и природных сред обитания в Европе" ("Бернская конвенция") 1979 года] // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 февраля.- № 28.- С. 4.
Успехи отечественного бренда: представители ASAN xidmət на Всемирном правительственном саммите: [делегация, возглавляемая председателем Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехдиевым, приняла участие во Всемирном правительственном саммите в Объединенных Арабских Эмиратах] // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 февраля.- № 28.- С. 3.
Mirayiq, Afaq. Ümumdünya Ticarət Təşkilatı ilə saziş - Azərbaycanın şərtləri: iqtisadçı deputat hesab edir ki, tarifləşmədə vahid istiqamət götürülməlidir, çünki... / A. Mirayiq // Yeni Müsavat.- 2025.- 14 fevral.- № 28.- S. 11.
Салманлы, Фидан. Востребованный постулат: Ильхам Алиев: Миру сейчас действительно необходимо полное уважение к международным обязательствам: [об интервью Президента Азербайджана Ильхама Алиева китайскому международному телеканалу CGTN (China Global Television Network)] / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 февраля.- № 28.- С. 1,4.
Pərvanə. Azərbaycan-Çin: münasibətlər daha da irəli gedəcək: [Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Çinin CGTN (China Global Television Network) telekanalına müsahibəsi haqqında] / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 14 fevral.- № 28.- S. 5.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycan-Somali: dostluq münasibətlərində yeni səhifə: Prezident İlham Əliyev: "Bu, tarixi səfərdir və ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin tarixində ilkdir" / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 14 fevral.- № 27.- S. 4.
Abbaslı, Cavanşir. Azərbaycanın ŞƏT-ə və BRİKS-ə üzvlüyü - nə vaxt və niyə?: rəsmi Bakı siyasi təcrübəsi fonunda geosiyasi rəqabətə qoşulmadan bütün tərəflərlə əməkdaşlıq edəcək / C. Abbaslı // Yeni Müsavat.- 2025.- 14 fevral.- № 28.- S. 7.
Взор на братьев Востока: новый источник дохода для Азербайджана // Неделя.- 2025.- 14-20 февраля.- № 7.- С. 6.
İsmayılqızı, Xuraman. Avrasiyanın mühüm nəqliyyat mərkəzi: [Prezident İlham Əliyev Orta Dəhliz layihəsinin reallaşmasında əsas tərəfdaşlardan olan Çin-Azərbaycan münasibətləri müsahibəsi haqqında] / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 14 fevral.- № 27.- S. 3.
Yaqubzadə, Mirbağır. Azərbaycan sabitlik məkanı, qlobal çağırışlar ünvanıdır: ölkəmiz özünü təmin edən iqtisadiyyat nümunəsi yaradıb / M. Yaqubzadə // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 6.
Azərbaycan Afrika ölkələri üçün yeni əməkdaşlıq perspektivləri açır // Hərbi and.- 2025.- 14 fevral.- № 6.- S. 8.
Cəfərli, E. Azərbaycan regionun nəqliyyat xəritəsini müəyyənləşdirir: Orta Dəhlizdə etibarlı mövqe tutan ölkəmiz ətraf coğrafiyaların inteqrasiyasını sürətləndirir / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 14 fevral.- № 27.- S. 5.
Akimova, Elnarə. Bəşəri inkişafın yeni coğrafi yolu: [Prezident İlham Əliyevin Davosda Çinin CGTN (China Global Television Network) telekanalına verdiyi müsahibə haqqında] / E. Akimova // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 6.
Sadayoğlu, P. Azərbaycan-Çin münasibətləri yeni məzmunda: iki ölkə arasında hərtərəfli əməkdaşlıq üçün real imkanlar mövcuddur / P. Sadayoğlu // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 14 fevral.- № 27.- S. 3.
Ordahallı, Vidadi. Dünyada boşluq yaranıb - Türk Dövlətləri Təşkilatına şans açıldı... / V. Ordahallı // Bakı xəbər.- 2025.- 14 fevral.- № 27.- S. 8.
Milli Məclisdə birgə işçi naharı: [Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarova və ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Somali Federativ Respublikasının Prezidenti Hasan Şeyx Mahmud birgə işçi nahar ediblər] // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 3.
Somali Prezidenti Səngəçal neft terminalında: [Hasan Şeyx Mahmud] // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 fevral.- № 33.- S. 3.
Şərifzadə, Yusif. Türk Dövlətləri Təşkilatı Afrika ölkələri üçün etibarlı tərəfdaş və nicat yoludur / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 1,14.
Təhməz, Ləman. Azərbaycan-Somali: qarşılıqlı əməkdaşlıqda yeni mərhələ / L. Təhməz // Respublika.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 10.
Sadıqlı, Flora. Afrika ölkələri də Azərbaycanla əməkdaşlığa maraq göstərir: Somali bu sırada ilk dövlətlərdəndir / F. Sadıqlı // Azərbaycan. - 2025.- 13 fevral. - № 32. - S. 13.
İsmayılzadə, S. Yeni əməkdaşlıq perspektivi...: Afrika ilə Azərbaycan arasında mühüm əlaqələr formalaşır / S. İsmayılzadə // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 13 fevral.- № 26.- S. 5.
Sakit, Dünya. Prezidentin təsdiqlədiyi saziş: Rusiyanın əsas ümid yeri olan o dəhlizin inkişafını nəzərdə tutur / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 13 fevral.- № 27.- S. 10.
Qaçayev, İ. Qarşılıqlı inam və etimada əsaslanan dostluq nümunəsi: bugünkü Azərbaycan-Çin münasibətləri belə qiymətləndirilir / İ. Qaçayev // Xalq qəzeti.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 9.
Cahangiroğlu, Əvəz. Azərbaycan-ABŞ: nikbinlik notları: Prezident İlham Əliyev Tramp Administrasiyasından gözləntiləri açıqladı / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 1,7.
Hasan Şeyx Mahmud Zəfər parkında: [Somali Federativ Respublikasının Prezidenti Hasan Şeyx Mahmud Bakıda Zəfər parkını ziyarət edib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 4.
Somalidə "ASAN xidmət" brendi tətbiq ediləcək: [Somali Prezidenti Hasan Şeyx Mahmud "ASAN xidmət" mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub] // Xalq qəzeti.- 2025.- 13 fevral.- № 32.- S. 4.
Вместе во имя мира: азербайджанские военнослужащие успешно участвуют в учениях AMAN-25: [в городе Карачи Исламской Республики Пакистан продолжаются многонациональные военно-морские учения AMAN-25, в которых принимает участие группа военнослужащих Военно-морских сил Азербайджана] // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 февраля.- № 26.- С. 2.
Sakit, Dünya. Türkmən qazının Türkiyəyə ixracı - Azərbaycan projenin harasındadır?: Türkiyə rəsmisi: "İlkin mərhələdə 2 milyard kubmetrə qədər təbii qazın nəqli planlaşdırılır" // Yeni Müsavat.- 2025.- 12 fevral.- № 26.- S. 15.
Бабазаде, Абульфаз. Политика без эмоций: Баку-Москва: конфликт интересов или игра на равных?: [интервью с экспертом по работе с диаспорой, председателем Азербайджанской криптовалютной палаты, членом правления Ассоциации гидов Азербайджана и национальным тренером по развитию туризма Руфатом Алиевым] / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 февраля.- № 26.- С. 1,5.
Orucova, Nigar. Yaşıl enerji strategiyasında yeni dövr: ekspert: Qara dəniz enerji sualtı kabeli Azərbaycanın enerji ixrac strategiyasına ciddi töhfə verəcək: ["Bakı xəbər" qəzetinin baş redaktoru, siyasi ekspert Aydın Quliyev mövzu ilə bağlı fikirləri] / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 12 fevral.- № 25.- S. 4.
Иреван играет с огнем: Баку призвал Армению отказаться от действий, подрывающих перспективы достижения мира // Бакинский рабочий.- 2025.- 12 февраля.- № 26.- С. 1,3.
Süleymanova, Nurcan. Azərbaycansız Avrasiyanın nəqliyyat xəritəsi tamamlanmır / N. Süleymanova // Respublika.- 2025.- 12 fevral.- № 31.- S. 1,7.
Kamal, Mustafa. Xəzərin statusu: sülh və əməkdaşlıq dənizi: 12 fevral 2019-cu ildə Prezident İlham Əliyev "Xəzər dənizinin hüquqi statusu haqqında" Konvensiyanı təsdiq edib / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 12 fevral.- № 31.- S. 1,3.
Feyizli, Mübariz. Dünyaya qardaşlıq nümunəsi: Azərbaycan və Türkiyə arasında növbəti siyasi məsləhətləşmələr keçirilib / M. Feyizli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 12 fevral. - № 25.- S. 3.
Sadıqlı, Flora. Avropanın daha bir ölkəsi Azərbaycanla əməkdaşlığı genişləndirir: Sloveniyanın ölkəmizlə iqtisadi əlaqələri təkcə təbii qazla məhdudlaşmayacaq / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 12 fevral.- № 31.- S. 4.
Əlioğlu, K. Azərbaycan-İran münasibətləri və regional gerçəkliklər: Bakının növbəti təşəbbüsü / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 11-17 fevral.- № 5.- S. 9.
Ələddinqızı, Nəzakət. Nüfuzlu beynəlxalq mükafatların daşıyıcısı: Heydər Əliyev Fondu "Təhsil və sosial müdafiə layihəsi"nə görə mükafata layiq görülüb / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 11 fevral.- № 24.- S. 2.
Гарягды, Матлаб. Особая миссия: Страна огней превращается в оазис для комфортного проживания: [беседа с ученым-экологом, доктором химических наук, профессором, заведующим кафедрой окружающей среды Азербайджанского технологического университета Эльшадом Мамедовым] / М. Гарягды // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 7.
Салманов, Хюгуг. Зангезурскому коридору быть!: таково законное требование Баку, и оно обязательно реализуется в ближайшее время / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 3.
Аспекты двустороннего сотрудничества: министр Джейхун Байрамов встретился с новоназначенным послом Беларуси в нашей стране: [10 февраля министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с новоназначенным послом Беларуси в нашей стране Дмитрием Пиневичем] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Буркина-Фасо Ибрагима Траоре в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 2.
Бабазаде, Абульфаз. Диктат не пройдет: Азербайджан не позволит собой манипулировать / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 1,5.
Orucova, Nigar. Orta Dəhlizin qlobal əməkdaşlıq perspektivləri: Qazaxıstan ammofosu ilk dəfə bu dəhliz vasitəsilə Batumiyə çatdırılıb / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 11 fevral.- № 24.- S. 4.
Əliyeva, Yeganə. Yeni dövrün Azərbaycanının əsas çağırışı: rəqabətli insan kapitalını formalaşdırmaq və müasir innovasiyalar məkanına çevrilmək: [Heydər Əliyev Fondunun İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı və Həmdan bin Rəşid Al Məktum Fondunun 4-cü birgə "Həmdan-ICESCO" mükafatının qalibləri sırasında yer alması bir daha bu qurumun təhsil və sosial müdafiə sahəsində atdığı addımların, həyata keçirdiyi layihələrin təqdimatı oldu] / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 11 fevral.- № 24.- S. 3.
Международное признание: Фонд Гейдара Алиева удостоен престижной премии: [Фонд Гейдара Алиева стал обладателем 4-й премии Hamdan-ISESCO, учрежденной совместно ISESCO и Фондом Хамдана Бен Рашида Аль Мактума] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 февраля.- № 25.- С. 1.
Sakit, Dünya. Qaz bahalaşır, neft ucuzlaşır - Azərbaycanın gəlirləri necə olacaq?: İlham Şaban: "Biz satdığımız qaza endirim etsək də, onun qiyməti hərrac göstəricilərinə daha çox bağlıdır" / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 11 fevral.- № 25.- S. 12.
Quliyev, Ramil. Azərbaycanın beynəlxalq statusu dəyişir - yüksək gəlirli ölkə...: [Prezident Administrasiyasının İqtisadi məsələlər və innovativ inkişaf siyasəti şöbəsinin müdiri Şahmar Mövsümovun fikirləri] / R. Quliyev // Bakı xəbər.- 2025.- 11 fevral.- № 24.- S. 3.
Dünya Bankı: Azərbaycan orta gəlirli ölkədir: [dünən Bakıda Dünya Bankının illik qlobal açıqlaması olan 2024-cü ildə "Dünyanın İnkişafı haqqında Hesabatı"nın təqdimatı keçirilib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 fevral.- № 30.- S. 7.
Abdullayev, Mübariz. İslam dünyasının böyük rəğbəti: Heydər Əliyev Fondu "Həmdan-ICESCO" mükafatının qalibləri sırasında yer alır / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 11 fevral.- № 24.- S. 3.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Burkina Fasonun Prezidenti İbrahim Traorenin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 fevral.- № 30.- S. 2.
Heydər Əliyev Fondu nüfuzlu beynəlxalq mükafata layiq görülüb: [Təhsil və sosial müdafiə sahəsində irimiqyaslı layihələri ilə tanınan Heydər Əliyev Fondu İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) və Həmdan bin Rəşid Al Məktum Fondunun 4-cü birgə "Həmdan-ICESCO" mükafatının qalibləri sırasında yer alır] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 fevral.- № 29.- S. 2.
AŞPA Gürcüstana qarşı: Tbilisi kiməsə tabe olmaq istəmir: "İlk növbədə, əsas strateji tərəfdaşımız, qonşumuz və dostumuz Azərbaycanla fəal ünsiyyət gündəliyin ən vacib bəndlərindən birinə çevrilməlidir" / tərc. E. Bayramlı // Səs.- 2025.- 8 fevral.- № 23.- S. 15.
Sadıqlı, Flora. SOCAR - "Tatneft" əməkdaşlığı: bu əməkdaşlıqdan başlanan əlaqələr enerji sektorunun digər sahələrini də əhatə edəcək / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 8 fevral.- № 28.- S. 9.
Abdullayev, Mübariz. Türkiyədən Azərbaycana ən xoş salamlar...: Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan: Şəxsən öz adımdan və bütün türk xalqı adından qardaşım İlham Əliyevə xüsusi minnətdarlığımı bildirirəm / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 8 fevral.- № 23.- S. 2.
Azərbaycanla Ermənistan arasında itkin düşmüş şəxslərin taleyinin müəyyənləşdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb // Azərbaycan.- 2025.- 8 fevral.- № 28.- S. 1.
Нуриева, Тамилла. Выстраивая региональную парадигму: [Тегеран и Баку взяли курс на укрепление двусторонних отношений] / Т. Нуриева // Каспiй.- 2025.- 8 февраля.- № 5.- С. 4
Темников, Роман. Баку в приоритете США: Иревану нечего предложить новой администрации Белого дома: [интервью с доцентом кафедры политологии Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики Еленой Касумовой] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 февраля.- № 24.- С. 1,4.
Ashirov, Qabil. SOCAR expands into Israel’s energy market with upstream investment in Mediterranean / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- February 7-13.- № 5.- P. 3.
Enveroglu, Elnur. Some Russian media speculators fuel perceptions of Baku-Moscow diplomatic tensions / E. Enveroglu // AzerNews.- 2025.- February 7-13.- № 5.- P. 2.
Novruz, Akbar. Ambassador: Pakistan and SOCAR reaching advanced stage in discussion on pipeline / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- February 7-13.- № 5.- P. 1.
Мария Стадник: "Благодаря Азербайджану я смогла добиться тех результатов, которые сейчас имею": [накануне легендарная спортсменка, единственная пятикратная участница Олимпийских игр азербайджанского спорта, единственный четырехкратный призер Олимпиад, 2-кратная чемпионка мира и 10-кратная чемпионка Европы, двукратная победительница Европейских игр и Игр исламской солидарности Мария Стадник заявила о завершении карьеры] // Вышка.- 2025.- 7-13 февраля.- № 5.- С. 15.
Новруз Аслан: Взаимопомощь тюркских стран - это очень важный фактор силы: [беседа с депутатом Милли Меджлиса, членом Госкомиссии по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести, президентом Азербайджанского Общества Красного Полумесяца Новрузом Асланом] // Новое время.- 2025.- 7-10 февраля.- № 18.- С. 6.
Гусейнзаде, Р. Баку и Анкара наметили приоритеты: состоялось 4-е заседание азербайджано-турецкой совместной рабочей группы по туризму / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 февраля.- № 23.- С. 6.
Салманов, Хюгуг. Экзамен на зрелость: Азербайджан после стихийного бедствия двухлетней давности, как и всегда, был рядом с Турцией / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 февраля.- № 23.- С. 3.
Темников, Роман. Азербайджан - не Панама: американцам ничего не светит на Южном Кавказе: [интервью с российским политологом, руководителем Центра стратегических исследований стран Южного Кавказа Евгением Михайловым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 февраля.- № 23.- С. 1,4.
Abdul, Nazrin. Alat Free Economic Zone stands out as key driver in Azerbaijan's economic diversification / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- February 7-13.- № 5.- P. 3.
Novruz, Akbar. Constructing' Azerbaijan Neighborhood' in Kahramanmarash as symbol of solidarity / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- February 7-13.- № 5.- P. 1.
"Bizi Xəzər ayırsa da, qəlblərimiz birləşdirir": bu sözləri onlayn müsahibədə qazaxıstanlı akademik soydaşımız söylədi: [Abay adına Milli Pedaqoji Universitetin fəxri professoru, Qazaxıstan Dövlət Dili Assosiasiyasının sədri Nasixa Gumarqızının müsahibəsi] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 fevral.- № 27.- S. 8.
Əfəndiyev, Pünhan. Azərbaycandan Avropaya "yaşıl" körpü: Qara dəniz sualtı kabel layihəsi üzrə birgə müəssisə yaradılıb / P. Əfəndiyev // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 fevral.- № 27.- S. 4.
Малахова, Елена. Надежное партнерство: Всемирный банк поддержит Азербайджан в создании инклюзивной экономики / Е. Малахова // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 7.
Бабаев, Садых. Опасное союзничество: кто станет очередной жертвой Европейского Союза / С. Бабаев // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 6.
Бабазаде, Абульфаз. Братство, закаленное в огне: Азербайджан и Турция доказали миру, что наши судьбы связаны навеки / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 4.
Məmmədova, Mətanət. 2023-cü ilin 6 fevralı: Azərbaycan hər an Türkiyə ilə birlikdə / M. Məmmədova // Səs.- 2025.- 6 fevral.- № 21.- S. 6.
Свидетельство растущего авторитета Баку: в ООН представлена информация об итогах COP29: [беседа с послом Азербайджана в Туркменистане Гисметом Гезаловым] // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 2.
Темников, Роман. Резкое улучшение маловероятно: определенные корректировки в отношениях Баку и Парижа не исключены: [интервью с председателем правления Центра анализа международных отношений Азербайджана Фаридом Шафиевым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 1,4.
Kamal, Rüstəm. Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığı bu sınaqdan da şərəflə çıxdı: zəlzələnin mərkəzi olmuş Kahramanmaraşda "Azərbaycan məhəlləsi"nin açılışına çox qalmayıb / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 6 fevral.- № 26.- S. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Албания Байрама Бегая в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 6 февраля.- № 22.- С. 2.
Quliyev, Ramil. ABŞ-Çin ticarət müharibəsi Azərbaycana düşdü - üzərimizdən daşınan yüklərin həcmi artacaq... / R. Quliyev // Bakı xəbər.- 2025.- 6 fevral.- № 21.- S. 14.
Rza, Zahid. Qardaşlıq va vəfa borcuna sadiq qalan Azərbaycan o ağır günlərdə Türkiyənin yanında oldu / Z. Rza // İki sahil.- 2025.- 6 fevral.- № 21.- S. 5.
Kahramanmaraşın qəlbində hər zaman bir Azərbaycan yaşayacaq: [Kahramanmaraş Böyükşəhər Bələdiyyəsi sədri Fırat Görgəlin müsahibəsi] // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 fevral.- № 26.- S. 3.
Müşfiq, Şahanə. Jalə Əliyeva: "Azərbaycanla Şimali Kipri çox sıx tellər bağlayır": "Parlamentlərarası əlaqələrin güclənməsi münasibətlərimizin daha ardıcıl inkişafına səbəb olacaq": [Azərbaycan-Kipr Dostluq Cəmiyyətinin üzvü, millət vəkili Jalə Əliyeva ilə söhbət] / Ş. Müşfiq // 525-ci qəzet.- 2025.- 6 fevral.- № 22.- S. 7.
Mirzəbəyli, İttifaq. Azərbaycan daim Türkiyənin yanındadır: qardaş ölkədəki dağıdıcı zəlzələdən 2 il ötür / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 fevral.- № 26.- S. 1,3.
Cavid. Avropa İttifaqının kəşfiyyat missiyası: Azərbaycan tərəfi missiyanın fəaliyyətini diqqətlə izləyir / Cavid // Xalq cəbhəsi.- 2025.- 6 fevral.- № 5.- S. 8.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Albaniya Respublikasının Prezidenti Bayram Beqayın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 6 fevral.- № 26.- S. 2.
Братская солидарность: представитель AFAD: Искренне признательны Азербайджану за помощь в устранении последствий землетрясений // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 февраля.- № 21.- С. 7.
Салманов, Хюгуг. Пациент приказал долго жить: Президент Ильхам Алиев первым предугадал закрытие офиса USAID / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 февраля.- № 21.- С. 3.
Ключевое звено коридора: министры Азербайджана, России и Ирана обсудят строительство железнодорожной ветки Решт-Астара // Бакинский рабочий.- 2025.- 5 февраля.- № 21.- С. 2.
Расулзаде, З. Газовая политика Азербайджана: вызовы и возможности / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 5 февраля.- № 16.- С. 3.
Yazkan Aslanova, Esmira. "Azərbaycan" məhəlləsi qardaşlığın, sarsılmaz dostluğun növbəti əyani sübutudur: [Kahramanmaraş vilayətində inşa edilən "Azərbaycan" məhəlləsi haqqında] / E. Yazkan Aslanova // Respublika.- 2025.- 5 fevral.- № 25.- S. 7.
İsmayılov, P. Azərbaycan-Pakistan münasibətlərində yeni mərhələ...: yaxın siyasi münasibətlər iqtisadi sahədə daha da möhkəmlənir / P. İsmayılov // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 5 fevral.- № 20.- S. 5.
Salayev, Nahid. İlham Əliyev dedi, Tramp təstiqlədi ki, doğrudur... / N. Salayev // Bakı xəbər.- 2025.- 5 fevral.- № 20.- S. 9.
Abdalov, Nurlan. Azərbaycan-İran: qonşuluq münasibətlərində yeni səhifə / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 4 fevral.- № 24.- S. 5.
Правовое сотрудничество: генпрокурор Стамбула побывал с визитом в Азербайджане: [делегация во главе с генеральным прокурором Стамбула Акыном Гюрлеком 30-31 января побывала с рабочим визитом в Баку по приглашению генерального прокурора Азербайджана Кямрана Алиева] // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 7.
Оптимизируя производство: SOCAR и Yokogawa Europe обсудили энергоэффективность и декарбонизацию // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 6.
Пропагандируя индустрию отдыха: Страна огней представила туристические возможности на выставке в Пакистане // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 6.
Sakit, Dünya. Pakistana milyardlıq investisiyalar - Bakı nə qazanacaq?: Azərbaycanın bu ölkəyə sərmayəsi yalnız siyasi məqsədli olmayıb, həm də uğurlu və gəlirli biznes yatırımları kimi qiymətləndirilə bilər / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 4 fevral.- № 20.- S. 14.
Гусейнзаде, Р. ЮКГ: труба надежды для Европы: Евросоюз нацелен на углубление энергосотрудничества с Азербайджаном / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 6.
Игра в одни ворота: ОЗА призывает новое правительство Бельгии уважать право Западных азербайджанцев на возвращение // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 5.
Планы совместной деятельности: в Кельне обсудили азербайджано-германское сотрудничество: [председатель правления Альянса азербайджанцев Германии Нуран Абдуллаев встретился с председателем фракции Христианско-демократического союза в городском муниципалитете Кельна, членом Экономического совета Христианско-демократического союза Берндом Петелкау и руководителем Департамента городского развития, экономики, цифровизации и региональных вопросов городского муниципалитета Кельна Андрее Хааком] // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 2.
Вклад в достижение ЦУР: Азербайджан, Казахстан и Узбекистан будут сотрудничать в сфере развития и передачи "зеленой" энергии // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 2.
Бабаев, Садых. Гимн стойкости и правде: Азербайджан остается оплотом справедливости в эпоху глобальной дезинформации / С. Бабаев // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 1,5.
Салманов, Хюгуг. Нет причин для беспокойства: Баку доказывает необоснованность региональных страхов Тегерана / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 4 февраля.- № 20.- С. 1,3.
Cəfərli, Elbrus. Dayanıqlı inkişaf məqsədləri üçün yeni yol xəritəsi...: Azərbaycan BMT ilə yeni Çərçivə Sənədi imzalayacaq / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 4 fevral.- № 19.- S. 3.
İqtisadi şaxələndirmə xarici əməkdaşlığı da genişləndirib: qeyri-neft ixracı 1 ildə 3,4 milyard dollara yüksəlib // Xalq qəzeti.- 2025.- 4 fevral.- № 24.- S. 1,7.
İran Prezidenti Azərbaycana səfərə dəvət olunub: [İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Pezeşkian Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevi qəbul edib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 4 fevral.- № 24.- S. 3.
İsmayıl. Razılıq əldə olunub: Azərbaycan və İran arasında qarşılıqlı etimadın artırılması tədbirləri davam etdiriləcək / İsmayıl // Şərq.- 2025.- 4 fevral.- № 20.- S. 6.
Bağırlı, Musa. Avrasiya regionunda icra edilən nəhəng layihə / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 2 fevral.- № 23.- S. 4.
AYİB-in Azərbaycan üçün yeni dəstək strategiyası: [Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) Direktorlar Şurası Azərbaycan üçün növbəti 5 ildə investisiya və siyasət təşəbbüslərini rəhbər tutan yeni ölkə strategiyasını təsdiqləyib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 2 fevral.- № 23.- S. 7.
Mirzəbəyli, İttifaq. Türk dünyası bizim ümumi ailəmizdir: Ankara Bəyannaməsi bu dostluğun möhkəmlənməsinə zəmin yaradacaq / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 2 fevral.- № 23.- S. 1,3.
Hikmət Hacıyevin İran rəsmisi ilə görüşü: [İran İslam Respublikasına səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi Hikmət Hacıyev İran İR Prezidentinin müşaviri Mehdi Sənayi ilə görüşüb] // Xalq qəzeti.- 2025.- 2 fevral.- № 23.- S. 2.
Cəfərli, E. Azərbaycan və Türkiyənin yeni ortaq hədəfləri: mövcud imkanların artırılması, tərəfdaşlığın gücləndirilməsi... / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 1 fevral.- № 18.- S. 6.
"Fransa və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi" Bakıda beynəlxalq konfrans keçirilib: [Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin (BMTM) təşkilatçılığı ilə "Fransa və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib] // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 1 fevral.- № 18.- S. 3.
Гусейнзаде, Р. ЕБРР поддержит частный сектор: банк утвердил новую стратегию сотрудничества с Азербайджаном: [совет директоров Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) утвердил новую стратегию сотрудничества с Азербайджаном на 2025-2030гг, определяющих приоритетные направления для инвестиций] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 6.
Продвигая инициативы Целей устойчивого развития: состоялся семинар по стратегическому приоритизированию между ООН и Азербайджаном // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. Новая региональная реальность: Азербайджан будет процветать и дальше при любом исходе / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 3.
Справедливость превыше всего: Human Rights Watch должна демонстрировать беспристрастный подход: [Уполномоченный по правам человека (омбудсмен) Азербайджанской Республики Сабина Алиева направила открытое письмо исполнительному директору Human Rights Watch Тиране Хасан] // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 2.
Sülh əvəzinə binokl seçimi: Avropa İttifaqının "sülh" missiyası gələcəkdə regionda gərginlik katalizatoru rolunu oynaya bilər. Ermənistanın silahlandırılması prosesinə "Sülh fondu"nun da cəlb olunması göstərir ki, missiyanın qarşıdakı illər üçün planları yalnız binoklla Azərbaycan ərazilərinə boylanmaqdan ibarət olmayacaq // Kaspi.- 2025.- 1 fevral.- № 4.- S. 2.
Укрепляя союзничество: Джейхун Байрамов встретился с новым послом Турции в Азербайджане: [министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился 31 января с новоназначенным послом Турции в нашей стране Биролом Акгюном] // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 2.
Qlobal nəqliyyat qovşağına çevrilmək hədəfi: Azərbaycan Avrasiya məkanında əsas nəqliyyat qovşağı kimi mövqeyini fəal şəkildə möhkəmləndirir // Kaspi.- 2025.- 1 fevral.- № 4.- S. 2.
Во всем виноват Париж: Фарид Шафиев: Франция всегда была стороной, создающей проблемы в отношениях с Азербайджаном: [в Баку состоялась Международная конференция на тему "Франция и армяно-азербайджанский конфликт"] // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 1,5.
Аббасов, Тофик. Внимание! Говорит Баку!: слово и целенаправленные действия Азербайджана имеют под собой рациональную основу / Т. Аббасов // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 1,4.
Премьер-министр Али Асадов принял участие в качестве гостя в заседании Евразийского межправительственного совета в Алматы // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 2
Премьер-министр Али Асадов принял участие в Международном форуме "Digital Almaty 2025" // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 1-2.
Темников, Роман. Под крышей тюркского дома: ОТГ: быть сильными вместе - единственный путь не быть погребенными под развалинами неоимперией: [интервью депутата Милли Меджлиса, политолога Эльчина Мирзабейли о трехсторонней встрече министров иностранных дел, торговли, экономики и транспорта Азербайджана, Турции и Узбекистана в Анкаре] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 1 февраля.- № 19.- С. 1,4
Bakıda "Fransa və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi" mövzusunda beynəlxalq konfrans təşkil olunub: [Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin (BMTM) təşkilatçılığı ilə "Fransa və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib] // Azərbaycan.- 2025.- 1 fevral.- № 22.- S. 4.
Baş nazir Əli Əsədov "Digital Almaty 2025" beynəlxalq rəqəmsal forumunda iştirak edib // Azərbaycan.- 2025.- 1 fevral.- № 22.- S. 2.
Baş nazir Əli Əsədov Avrasiya Hökumətlərarası Şurasının iclasında qonaq qismində iştirak edib: [ Almatıda Avrasiya Hökumətlərarası Şurasının iclası keçirilib] // Azərbaycan.- 2025.- 1 fevral.- № 22.- S. 2.
Azərbaycanda dövlət nəqliyyat siyasətinin növbəti hədəfləri: yeni proqram bu sahənin problemlərinin həllinə, gələcək inkişafına xidmət edir // Xalq qəzeti.- 2025.- 1 fevral.- № 22.- S. 1,7.
Nəsirli, Akif. Azərbaycanın neft kəmərləri Qazaxıstanın köməyinə çatdı - qabaqlayıcı siyasət belə olur...: Azərbaycan hökumətinin ötən əsrin sonunda reallaşdırmağa başladığı enerji dəhlizinin uzaq perespektivlərə hesablandığı bir daha təsdiqləndi / A. Nəsirli // Bakı xəbər.- 2025.- 1-3 fevral.- № 18.- S. 7.
İsmayılqızı, Xuraman. Beynəlxalq layihələr arasında Zəngəzur dəhlizinin bərpası geosiyasi əhəmiyyət kəsb edir: Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə nəqliyyat məsələlərinə həsr olunmuş müşavirədə uzaqları yaxınlaşdıran beynəlxalq nəqliyyat layihələri ilə bağlı proqnozlar açıqlandı / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 1 fevral.- № 18.- S. 3.
Искендеров, Джавад. Мы идем зеленым курсом: в Азербайджане набирает обороты тенденция стремительного роста производства электроэнергии и ее экспорта: [на Всемирном экономическом форуме в Давосе обсудили нашу стратегию энергетического перехода] / Дж. Искендеров // Каспiй.- 2025.- 1 февраля.- № 4.- С. 7.
Novruz, Akbar. Armenia's narratives on Western Azerbaijanis debunked by new survey / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 31-February 6.- № 4.- P. 4.
Ashirov, Qabil. Russia's missteps echo Soviet-era mistakes / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- January 31-February 6.- № 4.- P. 4.
Ashirov, Qabil. Baku-Islamabad military cooperation expands with joint projects / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- January 31-February 6.- № 4.- P. 3.
Abdul, Nazrin. Middle Corridor spurs regional connectivity with Azerbaijan's growing role in OTS / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- January 31-February 6.- № 4.- P. 3.
Novruz, Akbar. Baku rejects Yerevan's 'Peace Crossroads' amid Zangazur Corridor deadlock / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 31-February 6.- № 4.- P. 2.
SOCAR Green о сотрудничестве с международными партнерами в сфере энергетического перехода // Вышка.- 2025.- 31 января.- № 4.- С. 4.
Прорыв к устойчивому будущему: Всемирный банк обсудил с Азербайджаном новую Страновую партнерскую стратегию // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 7.
Халилова, Тамила. На перекрестке путей: Азербайджан и Иран укрепляют железнодорожное сотрудничество / Т. Халилова // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 7.
Гусейнзаде, Р. Сердце нации: в турецком Ыгдыре состоялась презентация книги, посвященной Гейдару Алиеву / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 5.
Şərifzadə, Yusif. Qarabağın dirçəlişində qardaş ölkənin töhfəsi: tarixi bağlardan strateji müttəfiqliyə: [Azərbaycan-Türkiyə əməkdaşlığı] / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 1,7.
Eldarqızı, Nəzrin. Qitələri birləşdirən strateji nəqliyyat körpüsü / N. Eldarqızı // Respublika.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 6.
Нефтяной прорыв: SOCAR начинает транзит добываемой в Казахстане сырой нефти // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Кения Уильяма Самоэя Руто в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 2.
Темников, Роман. Место сопряжения: Азербайджан становится транспортным хабом Евразии: [интервью с аналитиком, руководителем клуба политологов "Южный Кавказ" Ильгаром Велизаде] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 1,4.
Qürbətdə Vətən sevgisi: [müsahibimiz Britaniya Azərbaycanlıları Cəmiyyətinin sədri, "Qarabağ məktəbi"nin təsisçisi Fəridə Pənahovadır] // Xalq qəzeti. - 2025.- 31 yanvar. - № 21. - S. 13.
Попытки шантажа не пройдут: МИД: Решительно отвергаем и осуждаем антиазербайджанские заявления министра иностранных дел Франции // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 1,6.
Салманов, Хюгуг. Крепнут позиции Баку: международные коридоры ведут через Азербайджан / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 31 января.- № 18.- С. 1,3.
Рустамов, К. Слова Ильхама Алиева вызвали переполох в Ереване / К. Рустамов // Новое время.- 2025.- 31 января-3 февраля.- № 14.- С. 7.
Bayramlı, Nardar. Uğurlu platforma...: Azərbaycan-Türkiyə-Özbəkistan nazirlərinin üçtərəfli görüşündə vacib məsələlər müzakirə olunub / N. Bayramlı // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 17.- S. 5.
Cəfərli, Elbrus. Regionun nəqliyyat xəritəsini Azərbaycan müəyyənləşdirir: Zəngəzur dəhlizinin açılması üçün atılan addımlar öz müsbət nəticəsini verəcək / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 17.- S. 4.
Kamal, Rüstəm. "Azərbaycan Avrasiyanın əvəzolunmaz nəqliyyat mərkəzlərindən biridir": bu reallığı Prezident İlham Əliyev yanvarın 28-də keçirdiyi müşavirədə bir daha bəyan etdi / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 13.
Eduard Poletayev: Trans-Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat marşrutunda əsas aktorlar Qazaxıstan və Azərbaycandır: [Qazaxıstanın tanınmış politoloqu Eduard Poletayev AZƏRTAC-a müsahibəsində bu nəqliyyat dəhlizinin inkişaf perspektivləri, rəqabətqabiliyyətliliyi və infrastrukturunun müasirləşdirilməsi barədə danışıb] // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 6.
Əliyeva, Züleyxa. Üç dövlət arasındakı əlaqələr cari maraqlara yox, əbədi qardaşlığa söykənir: Türkiyə-Azərbaycan-Özbəkistan üçtərəfli görüşündə önəmli məsələlər müzakirə olunub / Z. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 6.
Musayeva, Yasəmən. Ankara Bəyannaməsi türk dünyasının birliyinin təzahürüdür: [Ankarada Türkiyə, Azərbaycan və Özbəkistanın xarici işlər, ticarət və nəqliyyat nazirlərinin üçtərəfli görüşünün nəticələrinə dair Ankara Bəyannaməsi qəbul edilib] / Y. Musayeva // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 5.
Baş nazir Əli Əsədov qazaxıstanlı həmkarının dəvəti ilə Almataya işgüzar səfər edib: [Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov Qazaxıstan Respublikasının Baş naziri Oljas Bektenovun dəvəti ilə yanvarın Almatı şəhərinə işgüzar səfər edib və  "Digital Almaty 2025" adlı beynəlxalq rəqəmsal forumunda çıxış edəcək] // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 2.
Orucova, Nigar. Ankara Bəyannaməsi: strateji əməkdaşlıq və regional inkişafın yeni mərhələsi / N. Orucova // İki sahil.- 2025.- 31 yanvar.- № 17.- S. 4.
Gürcüstan mediası Prezident İlham Əliyevin nəqliyyat məsələləri ilə bağlı müşavirədəki çıxışından yazıb // Azərbaycan.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Keniya Respublikasının Prezidenti Uillyam Samoei Rutonun başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 31 yanvar.- № 21.- S. 2.
Нурани. Рука помощи: Баку в партнерстве с Анкарой осуществляет гуманитарную дипломатию в Сирии / Нурани // Region plus.- 2025.- № 2.- С. 8-11.
Образцовый формат: на трехсторонней встрече министров иностранных дел Азербайджана, Турции и Узбекистана в Анкаре подписана декларация // Бакинский рабочий.- 2025.- 30 января.- № 17.- С. 4.
Высокая планка делового партнерства: в Анкаре состоялся бизнес-форум Турция-Азербайджан-Узбекистан // Бакинский рабочий.- 2025.- 30 января.- № 17.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. Стратегическое видение: Азербайджан инициирует объединение Евразии: [о выступлении Президента Ильхама Алиева на совещании, посвященном вопросам транспорта] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 30 января.- № 17.- С. 1,3.
İsmayıl. Əsas hədəf: xaricdə böyüyən azərbaycanlı gənclər assimilyasiyadan qorunmalıdır / İsmayıl // Şərq.- 2025.- 30 yanvar.- № 16.- S. 6.
Dünya Bankı Qrupu Azərbaycanı 5 il də dəstəkləyəcək: [Bankın Direktorlar Şurası Azərbaycanla yeni Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivəsini müzakirə edib  // Xalq qəzeti.- 2025.- 30 yanvar.- № 20.- S. 9.
Bayramov, V. Azərbaycan müasir nəqliyyat–kommunikasiya ölkəsinə çevrilir: bu sahə daxildə əhalinin rahatlığına, xaricdə beynəlxalq daşımaların səmərəliliyinə xidmət edir / V. Bayramov, M. Yaqubzadə // Xalq qəzeti.- 2025.- 30 yanvar.- № 20.- S. 8.
Bədirxanlı, İmran. Liderlərin qətiyyət marşrutu: Bakı–Tbilisi–Qars: Azərbaycan, Türkiyə və Gürcüstanın milli maraqları bir-birini tamamlayır / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 30 yanvar.- № 20.- S. 4.
Cahangiroğlu, Əvəz. Zəngəzur dəhlizi – ilahi ədalət, böyük haqq: Prezident İlham Əliyev ölkəmizin prinsipial mövqeyini bir daha açıqladı / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 30 yanvar.- № 20.- S. 1,3.
Kamal, Mustafa. Qlobal nizamda Azərbaycanın yeri, yüksələn nüfuzu: ölkəmiz özünü etibarlı regional mərkəzlərdən biri kimi təsdiqləyib / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 29 yanvar.- № 19.- S. 8.
Отношения, основанные на дружбе: министр обороны Азербайджана встретился с делегацией Королевства Саудовская Аравия: [министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов принял находящуюся с официальным визитом в нашей стране делегацию Вооруженных Сил Королевства Саудовская Аравия во главе с начальником Генерального штаба генералом Файядом бин Хамедом Аль-Рувайли] // Бакинский рабочий.- 2025.- 29 января.- № 16.- С. 4.
Ложная информация не пройдет: заявление Комиссии Милли Меджлиса: [Комиссия Милли Меджлиса Азербайджанской Республики против иностранных вмешательств и гибридных угроз распространила заявление] // Бакинский рабочий.- 2025.- 29 января.- № 16.- С. 1,5.
Musayeva, Yasəmən. Azərbaycan kolonializmdən əziyyət çəkən bütün xalqların yanındadır: üçrəngli bayrağımız müstəmləkə zülmündən qurtulmaq üçün ayağa qalxan xalqların azadlıq rəmzinə çevrilib / Y. Musayeva // Azərbaycan.- 2025.- 29 yanvar.- № 19.- S. 9.
Салманов, Хюгуг. В поисках консенсуса: Евросоюзу пора определиться с энергетической безопасностью / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 29 января.- № 16.- С. 1,4.
Bayramova, Yeganə. Uğur formulumuz!: Azərbaycan dünya ölkələri üçün etibarlı tərəfdaşdır... / Y. Bayramova // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 29 yanvar.- № 16.- S. 6.
Keçmiş ortaqlarla yeni əməkdaşlıq: Azərbaycanın xarici ticarətinin üçdə biri MDB ölkələrinin payına düşür // Xalq qəzeti.- 2025.- 28 yanvar.- № 18.- S. 7.
Гусейнзаде, Р. "Нет" забвению!: в Баку почтена память жертв Холокоста: [Бакинский международный центр мультикультурализма организовал 27 января круглый стол на тему "Холокост глазами современников"] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 января.- № 15.- С. 5.
Равняясь на Страну огней: Железный кулак - символ МФД: [Международный фронт деколонизации выбрал Железный кулак Президента Ильхама Алиева в качестве своего символа] // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 января.- № 15.- С. 1.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycan- Belarus: yüksələn əməkdaşlıq perspektivləri: Prezident İlham Əliyev: "Ölkələrimiz arasında etimada, qarşılıqlı hörmətə, dostluğa və əməkdaşlığa əsaslanan kreativ tərəfdaşlığı çox yüksək qiymətləndiririk" / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 28 yanvar.- № 15.- S. 3.
Аббасов, Тофик. Сила и мудрость не нуждаются в оправдании: великие политики руководствуются наднациональными категориями: [об азербайджано-французских отношениях] / Т. Аббасов // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 января.- № 15.- С. 1,4.
Салманов, Хюгуг. Восходящая звезда уважительности: путь к партнерству с Азербайджаном проходит через доверие: [об участии Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева на ежегодном заседании Всемирного экономического форума в Давосе] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 28 января.- № 15.- С. 1,3.
Tanrıverdiyev, Vaqif. Gəncə şəhəri MDB oyunlarının məzkəzi olacaq / V. Tanrıverdiyev // Respublika.- 2025.- 28 yanvar.- № 18.- S. 6.
Əliyeva, Züleyxa. DİF 2025-də süni intellekt mövzusu: sənayedə yeni era başlayır / Z. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 28 yanvar.- № 18.- S. 11.
Salamoğlu, Emil. Zəngəzur dəhlizinin önü açılır - Bakı və Ankara əqrəbləri tutuşdurur...: bu koridor Türkiyə və Azərbaycanın gələcəkdə İrandan keçən marşrutlardan tamamilə imtina etməsinə gətirəcək, Tehranın onu sonadək əngəlləməsi üçün kifayət qədər imkanı yoxdur, boynundakı iqtisadi ilgək daha da sıxılacaq / E. Salamoğlu // Yeni Müsavat.- 2025.- 28 yanvar.- № 15.- S. 7.
Qəniyev, Elşən. Azərbaycanın müstəmləkə altında olan xalqların haqq səsini dünyaya çatdırması dəyərləndirilir: ölkəmiz neokolonializm əleyhinə mübarizədə qətiyyətli mövqe tutub / E. Qəniyev // Azərbaycan.- 2025.- 28 yanvar.- № 18.- S. 9.
Əliyeva, Yeganə. Rəqabətqabiliyyətli iqtisadiyyata malik olan Azərbaycan təkmil inkişaf modelini nümayiş etdirir: Dünya İqtisadi Forumunun 55-ci toplantısı ölkəmizin son bir ildə qazandığı uğurların hesabatını təqdim etdi / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 28 yanvar.- № 15.- S. 3,5.
Məhərrəmov, Vahid. Azərbaycan tutduğu düzgün yolla uğurla addımlayır: bəzi Qərb dövlətləri isə məkrli gedişləri ilə özlərini ifşa edirlər / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 26 yanvar.- № 17.- S. 6.
Qardaşxanova, Əsmər. Beynəlxalq şirkətlərin Azərbaycana marağı daha da artır: Prezidentin Davos Forumu çərçivəsində keçirdiyi görüşlər bu prosesin sürətlənməsinə müsbət impuls verəcək / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 26 yanvar.- № 17.- S. 2.
Məmmədhəsənov, Naiq. Azərbaycan–Özbəkistan dostluğunun tarixi örnəyi / N. Məmmədhəsənov // Xalq qəzeti.- 2025.- 26 yanvar.- № 17.- S. 8.
Azərbaycan qlobal iqtisadi məkanın maraq dairəsində: Davos görüşləri ölkəmizin iqtisadi potensialını bir daha nümayiş etdirdi // Xalq qəzeti.- 2025.- 26 yanvar.- № 17.- S. 7.
Pərvanə. Davos Forumu: Azərbaycana böyük maraq / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 25 yanvar.- № 14.- S. 5.
Əliyeva, İradə. Milli maraq, beynəlxalq nüfuz, işgüzar əməkdaşlıq: Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi xarici siyasətin əsas istiqamətləridir / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 4.
Azərbaycanla Belarus arasında münasibətlər dostluq prinsiplərinə söykənir: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Belarus Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Andrey Ravkovu Azərbaycandakı diplomatik fəaliyyətini başa vurması münasibətilə qəbul edib] // Azərbaycan.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 2.
Azərbaycanın və Türkiyənin parlamentləri arasında münasibətlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb: [Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Türkiyənin ölkəmizdəki səfiri Cahit Bağçını Azərbaycandakı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib] // Azərbaycan.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 2.
Qasımov, Emin. Qardaşlıq və strateji əməkdaşlıq nümunəsi: [Azərbaycan-Belarus münasibətləri] / E. Qasımov // Respublika.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 5.
Показатель высокого доверия: в Баку состоится заседание Европейской региональной комиссии ООН по туризму: [в рамках международной туристической выставки FITUR в Мадриде азербайджанская делегация во главе с председателем Государственного агентства по туризму Фуадом Нагиевым посетила Испанию] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 6.
Новые горизонты бизнес-партнерства: представители KOBİA приняли участие в мероприятиях в Германии: [в Мюнхене состоялся германо-азербайджанский экономический форум на тему "Исследование новых горизонтов: инвестиции и сотрудничество для германских компаний в Азербайджане"] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 6.
Новый этап братских отношений: состоялся обмен мнениями по важным вопросам между парламентами Азербайджана и Турции: [спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова приняла посла Турции в нашей стране Джахита Багчи по случаю завершения его дипломатической деятельности в Азербайджане] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. Обоснованный оптимизм: Азербайджану доверяют важнейшие инвесторы мира / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 3.
Поощряя передовой опыт: в Азербайджане будет учрежден Центр усовершенствования: [между Агентством инноваций и цифрового развития (АИЦР) и израильской корпорацией Israel Aerospace Industries (IAI) подписан Меморандум о взаимопонимании, предусматривающий расширение экономического, промышленного, научного и технологического сотрудничества в области инноваций] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 2.
Политические консультации: Баку и Исламабад углубляют взаимоотношения: [23-24 января заместитель министра иностранных дел Азербайджанской Республики Эльнур Мамедов посетил Исламскую Республику Пакистан] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.- С. 2.
Əliyev, Ə. Azərbaycan diasporu milli maraqların cazibəsində / Ə. Əliyev // Xalq qəzeti.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 10.
Пример братского взаимопонимания: Президент Пакистана: Наши дружественные и братские страны успешно сотрудничают во многих областях: [о встрече Президента Исламской Республики Пакистан Асифа Али Зардари с министром оборонной промышленности Вугаром Мустафаевым] // Бакинский рабочий.- 2025.- 25 января.- № 14.  С. 2.
Qurbanov, Füzuli. Yeni geosiyasi trendlər: Cənubi Qafqaz konteksti / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 6.
Həsənqala, İ. "3+3" perspektivli regional əməkdaşlıq platformasıdır: bölgə dövlətləri Bakının təklif etdiyi bu mexanizmin üstünlüklərini qəbul edirlər / İ. Həsənqala // Xalq qəzeti.- 2025.- 25 yanvar.- № 16.- S. 1,3.
Kərimov, Aqşin. Azərbaycanın Trampdan gözləntiləri: ABŞ-nin yeni prezidentinin enerji gündəmi Azərbaycanın maraqları ilə uyğundur. Bakının Cənub Qaz Dəhlizi kimi transregional enerji təşəbbüslərindəki rolu ABŞ üçün qiymətlidir / A. Kərimov // Kaspi.- 2025.- 25 yanvar.- № 3.- S. 4.
İsmayılqızı, Xuraman. Əsrlərin sınağında möhkəmlənən dostluq: Azərbaycan-Gürcüstan əlaqələri yeni istiqamətlər və qarşılıqlı etimad prinsipləri əsasında daha inamla davam etdirilir / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 25 yanvar.- № 14.- S. 3.
Elbrus. Ümumdünya Ticarət Təşkilatına üzvlüyün bir addımlığında...: Azərbaycan təşkilatın 19 üzvü ilə danışıqlar aparır / Elbrus // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 25 yanvar.- № 14.- S. 3.
Cəfərli, E. Davosda Azərbaycana yüksək etimad nümayişi: qlobal investorlar Azərbaycana dəstək verir / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 25 yanvar.- № 14.- S. 2.
Novruz, Akbar. French diplomat's tribute to Alley of Martyrs sparks controversy in Armenia / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 4.
Ashirov, Qabil. Armenian MP's provocative map justifies Azerbaijan's demand for constitutional change / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 4.
Enveroglu, Elnur. Anti-Azerbaijani sentiment in PACE spikes with NGOs' biased actions / E. Enveroglu // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 2.
Abdul, Nazrin. Global economy at risk as climate change threatens economic growth / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 3.
Abdul, Nazrin. TAP consortium's roadmap determines steps for hydrogen transport / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 1-2.
Novruz, Akbar. President Aliyev highlights Azerbaijan’s role in global energy security at WEF / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 24-30.- № 3.- P. 1-2.
Quliyev, Ramil. Azərbaycanın "Yaşıl dəhliz" strategiyası işləməyə başladı... / R. Quliyev // Bakı xəbər.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 12.
Tağıyev, Tahir. Misilsiz layihə - 3 ölkənin qaz və elektrik sistemləri birləşdirilir, Azərbaycan açar mövqedədir... / T. Tağıyev // Bakı xəbər.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 6.
Родина не далеко: началась реализация новых проектов в связи с западными азербайджанцами, проживающими в зарубежных странах // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 7.
Ислам, Афет. В Шотландии как дома: как живется азербайджанским студентам вдали от родного края: [беседа со студентом Абердинского университета Ибрагимом Хасиевым] / А. Ислам // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 7.
Гусейнзаде, Р. Перспективное партнерство: ЗАО Azerbaijan Airlines и NATS повышают стандарты управления воздушным движением Азербайджана / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 6.
Азербайджанцы мира, объединяйтесь!: состоялась видеоконференция с участием около 1000 наших соотечественников из 85 стран // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 2.
Проблемы Каспия: поиск инновационных решений: Лейла Алиева приняла участие в мероприятии, проведенном в рамках ВЭФ в Давосе: [Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, основатель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева и руководитель Baku Media Center Арзу Алиева приняли участие в мероприятии "Ускорение устойчивого развития посредством инноваций и сотрудничества", состоявшемся 23 января в рамках Всемирного экономического форума в Давосе] // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 2.
Состоялся обмен мнениями по развитию двусторонних связей между Азербайджаном и Беларусью: [23 января министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял посла Республики Беларусь в нашей стране Андрея Равкова в связи с завершением его дипломатической миссии в Азербайджане] // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 2.
Общий вклад в стратегическое партнерство: Джахит Багджи: Я всегда буду с гордостью вспоминать свою деятельность в Азербайджане в качестве посла: [министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял посла Турции в нашей стране Джахита Багджи в связи с завершением его дипломатической миссии в Азербайджане] // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 2.
Темников, Роман. Долго ждать не придется: для проведения очередной спецоперации Азербайджану хватит пару часов: [беседа с руководителем аналитического центра 3-rd View, востоковедом Рауфом Раджабовым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 1,4.
Əliyeva, Yeganə. Sabitlik, düşünülmüş siyasət, dünyaya açıqlıq: dövlət başçısı İlham Əliyev Azərbaycanın yeni dünya nizamının formalaşmasına töhfələrindən bəhs edərkən bu mühüm amilləri xüsusi vurğulayır / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 3,5.
Vahidoğlu, Orxan. Strateji baxışların Davosdan dünyaya təqdimatı: Tahir Mirkişili: Dünyanın iqtisadi vizionunu şəkilləndirən bu Forumda irəli sürülən təşəbbüslər qlobal iqtisadiyyata ciddi töhfələr verir / O. Vahidoğlu // İki sahil.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 4.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 14.
Салманов, Хюгуг. Торжество справедливости: Баку приветствует мирные инициативы Белого дома / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 24 января.- № 13.- С. 1,3.
Pərvanə. ABŞ-Azərbaycan münasibətləri: Tramp dövründən müsbət gözləntilər / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 5.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycan dünyanın 196 ölkəsindən turistləri qarşılayıb / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 6.
Qəniyev, Elşən. Azərbaycan kolonializmə qarşı mübarizədə dünyada birlik yaranmasını istəyir: bu, bəzi xalqların əsarətdən qurtulması üşün vacibdir / E. Qəniyev // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 8.
Ersan Ergür: "Zəngəzur dəhlizi TDT və D-8-ə üzv dövlətlər ilə əlaqələrin inkişafına strateji töhfə verəcək": [türkiyəli ekspert, Ədalət Müdafiəçiləri Assosiasiyasının Strateji Araşdırmalar Mərkəzinin vitse-prezidenti Ersan Ergürlə eksklüziv müsahibəsi] // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 7.
Sadıqlı, Flora. Azərbaycanın etibarlı tərəfdaş olduğu Davosda da etiraf edildi: Xorvatiyaya qaz ixracı Avropanın enerji təchizatında ölkəmizin rolunu daha da artırıb / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 4.
Qardaşxanova, Əsmər. Davos Forumu iqtisadi inkişaf üçün yeni perspektivlər açır / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 4.
Feyizli, Mübariz. İƏT-in Təmiz Enerji Mərkəzi Bakıda yerləşəcək / M. Feyizli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 13.- S. 3.
Cəfərli, Rəşad. Azərbaycanda qlobal maraq hər zaman böyükdür: Prezident İlham Əliyevin Davosda keçirdiyi görüşlər bunu bir daha təsdiq etdi / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 4.
Leyla Əliyeva Davos Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində keçirilən tədbirdə iştirak edib: [IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva, Baku Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Davosda Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində keçirilən "İnnovasiya və əməkdaşlıq vasitəsilə dayanıqlılığın sürətləndirilməsi" mövzusunda tədbirdə iştirak ediblər] // Azərbaycan.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 3.
Mahir, Qiymət. Azərbaycan Davos Dünya İqtisadi Forumunda: uğurlu qlobal mövqe / Q. Mahir // Olaylar.- 2025.- 24-30 yanvar.- № 3.- S. 12.
Qurbanov, Füzuli. Yeni geosiyasi trendlər: Cənubi Qafqaz konteksti / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 1,6.
Azərbaycan qlobal iqtisadi çağırışların da önündə gedir: Davos Forumu ölkəmizin dünyaya daha geniş inteqrasiyasına meydan açır // Xalq qəzeti.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 3.
Davos zəfəri ənənəsi - dünyanın hesablaşdığı Azərbaycan: Prezident İlham Əliyevin liderliyi və DİF platforması // Xalq qəzeti.- 2025.- 24 yanvar.- № 15.- S. 1,3.
İbrahimov, Eldar. Azərbaycan-Gürcüstan əməkdaşlıq modeli digər region ölkələri üçün nümunə ola bilər: Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidzenin yanvarın 17-də mətbuata bəyanatla etdikləri çıxışlarında mühüm məqamlara toxunulmuşdur / E. İbrahimov // Səs.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 8.
Bağırlı, Musa. Azərbaycan və Gürcüstan: strateji tərəfdaşlıqdan regional inkişafa / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 8.
Kamal, Mustafa. Qlobal strateji dialoq forumu və Azərbaycan reallıqları / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 1,5.
Musayeva, Yasəmən. Neokolonializm siyasəti bitənə qədər...: Azərbaycan müstəmləkə əsarətindəki xalqların azadlıq səsi olmağa davam edəcək / Y. Musayeva // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 9.
Qardaşxanova, Ə. Mehriban qonşuluq nümunəsi: Azərbaycan və Gürcüstan arasında bütün sahələrdə inkişaf edir / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 6.
Azərbaycan Gürcüstan üçün mühüm strateji əhəmiyyətli dost dövlətdir // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 6.
Салманов, Хюгуг. В авангарде перемен: формула успеха: доверие, диалог, развитие: [о Всемирном экономическим форуме в Давосе] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 23 января.- № 12.- С. 3.
Azadi, Sevinc. Yaşıl enerji seçim yox, zərurətdir: Azərbaycanın bu istiqamətdə reallaşdırmaqda olduğu layihələr onu deməyə əsas verir ki, yaxın zamanlarda ölkəmiz təkcə neft-qaz ixracatçısı kimi deyil, həm də Avropaya yaşıl enerji ixrac edən bir dövlət kimi tanınacaq / S. Azadi // İki sahil.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 6.
İlyasov, Vəli. Davos-2025: Azərbaycan dünya liderləri səviyyəsində: Prezident İlham Əliyev Forumda ölkəmizin gələcək inkişafı üçün məhsuldar danışıqlar aparır / V. İlyasov // İki sahil.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 5.
Məhəbbətoğlu, Qvami. Davos İqtisadi Forumu: qlobal çağırışların müzakirə olunduğu platforma: [Prezident İlham Əliyev ardıcıl iştirak etdiyi Davos İqtisadi Forumunda qlobal gündəliyin formalaşmasında mühüm rol oynayır] / Q. Məhəbbətoğlu // İki sahil.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 4.
Баку-Рим: курс на сближение: спикер Милли Меджлиса встретилась с членами Комиссии по политике Европейского Союза Сената Италии: [спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова в русле текущего официального визита в Италию встретилась с членами Комиссии по политике Европейского Союза Сената Италии и Группы межпарламентской дружбы Италия-Азербайджан] // Бакинский рабочий.- 2025.- 23 января.- № 12.- С. 2.
Ağaşahqızı, Yaqut. Azərbaycan-Gürcüstan münasibətləri: bütün qonşular üçün parlaq nümunə: əməkdaşlığın inkişaf dinamikası onu deməyə əsas verir ki, bu strateji tərəfdaşlıq sayəsində Cənubi Qafqaz regionu daha da güclənəcək / Y. Ağaşahqızı // İki sahil.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 4.
TÜRPA-ya üzv ölkələrin parlamentlərinin Səhiyyə komitələri sədrlərinin ikinci iclası keçirilib: [Milli Məclisdə Türk Dövlətləri Parlament Assambleyasına (TÜRKPA) üzv ölkələrin parlamentlərinin Səhiyyə komitələri sədrlərinin "İqlim dəyişmələri və sağlamlıq: Qanunvericilikdə iqlim dəyişmələrinin sağlamlığa təsirlərinə dair cavab tədbirləri" mövzusuna həsr edilmiş ikinci iclası keçirilib] // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 4.
Baxşəliyev, Rəşad. Qarşı tərəfin müraciətinə əsasən...: İlham Əliyevin Davos görüşləri Azərbaycanın artan qlobal nüfuzunun bariz təcəssümüdür / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 5.
Milli Məclisin Sədri Azərbaycanın İtaliyadakı səfirliyində olub // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 3.
İtaliya Azərbaycanın ən yaxın tərəfdaşlarından biridir: Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarova İtaliya Deputatlar Palatasının Sədri Lorenzo Fontana ilə görüşüb // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 3.
Azərbaycan-İtaliya əlaqələri yüksək səviyyədədir: Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarova İtaliya Senatının Avropa İttifaqı siyasəti komissiyasının üzvləri ilə görüşüb // Azərbaycan.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 3.
İsrafilova, Röya. Davos İqtisadi Forumu: dividentlər və yeni imkanlar / R. İsrafilova // Xalq cəbhəsi.- 2025.- 23 yanvar.- № 3.- S. 6.
Qurbanov, Füzuli. Yeni geosiyasi trendlər: Cənubi Qafqaz konteksti / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 6.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Гамбия Адамы Барроу в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 23 января.- № 12.- С. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: [Azərbaycana məxsus təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində insanların faciəli şəkildə həyatını itirməsi ilə əlaqədar Qambiya Respublikasının Prezidenti Adama Barroudan başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 2.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 23 yanvar.- № 12.- S. 14.
Mirzəbəyli, İttifaq. Amerika-Azərbaycan əlaqələri strateji səviyyəyə qalxa bilər: yanvarın 23-ü ABŞ-ın Azərbaycanın müstəqilliyini tanıdığı gündür / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 23 yanvar.- № 14.- S. 4.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 22 yanvar.- № 11.- S. 13.
Abdalov, Nurlan. Davos – ideyaların yarandığı məkan: Azərbaycanın çoxillik və davamlı iştirakı qlobal əməkdaşlıq üçün yeni üfüqlər yaradır / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 7.
Kamal, Mustafa. Dünyanın iqtisadi gündəliyinin müzakirə olunduğu platforma / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 1,7.
Гусейнзаде, Р. Амбициозные ожидания: Азербайджан призывает к международному сотрудничеству в сфере климатического финансирования перед COP30: [о выступлении министра экологии и природных ресурсов Азербайджана, президента COP29 Мухтара Бабаева на сессии Всемирного экономического форума на тему "Путь к COP30"] / Р. Гусейнзаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 9.
Цель - единство и равенство в мире: в Баку состоялась конференция на тему "Независимость Реюньона: взгляд на колониальное наследие Франции и путь к суверенитету" // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 8.
Бабазаде, Абульфаз. Братство без границ: Азербайджан и Грузия: пример для всех соседей / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 6.
Салманлы, Фидан. Сквозь завесу времени: крепнет братство Баку и Анкары / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 6.
Многовекторное союзничество: главы МИД Азербайджана и Турции обсудили актуальные вопросы двусторонней и многосторонней повестки дня: [министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с делегацией во главе с министром иностранных дел Турецкой Республики Хаканом Фиданом] // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 5.
Салманов, Хюгуг. Когда сила - не самоцель: Баку реализует инициативы исключительно законными средствами / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 1,5.
Баку задает тон и в Давосе: Президент Ильхам Алиев - лидер, которого всегда ждут: [о визите Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в Швейцарию для участия во Всемирном экономическом форуме] // Бакинский рабочий.- 2025.- 22 января.- № 11.- С. 1,3.
Sadıqlı, Flora. Azərbaycan Davosda bu dəfə də diqqət mərkəzindədir / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 7.
Ekspert: "Azərbaycan-Gürcüstan tərəfdaşlığı Orta dəhlizin uğurlu fəaliyyətinin əsas elementidir": [gürcüstanlı ekspert, Strateji Təhlillər Mərkəzinin həmtəsisçisi, Gürcüstanın Rusiyadakı keçmiş səfiri Valeri Çeçelaşvili ilə müsahibə] // Azərbaycan.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 6.
Əliyeva, İradə. Tarixin sınağından çıxmış strateji münasibətlər: [Azərbaycan-Gürcüstan münasibətləri] / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 6.
Baxşəliyev, Rəşad. Donalq Tramp yeni hədəfləri açıqladı: ABŞ-Azərbaycan strateji tərəfdaşlığında yeni səhifə açılacaq / R. Baxşəliyev // Azərbaycan.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 5.
Azərbaycan Dünya Birliyi üçün etibarlı tərəfdaşdır!: Prezident İlham Əliyev Davosda bir sıra mühüm görüşlər keçirib // Səs.- 2025.- 22 yanvar.- № 11.- S. 3.
Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarova İtaliya Respublikasına rəsmi səfərə gedib // Azərbaycan.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 5.
Azərbaycanın tərəqqisi Davos ekranında: ölkəmiz 30 ildir ki, bu nüfuzlu iqtisadi forumda fəal iştirak edir // Xalq qəzeti.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 12.
Azərbaycanın enerji diplomatiyasının təqdimatında mühüm paltforma: Dövlət başçısı İlham Əliyev Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində qarşı tərəflərin müraciətləri əsasında keçirdiyi görüşlərlə Azərbaycanın dünyada yeri və rolunu təqdim edir / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 22 yanvar.- № 11.- S. 4.
Qurbanov, Füzuli. Yeni geosiyasi trendlər: Cənubi Qafqaz konteksti / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 6.
İran Prezidenti Azərbaycan nümayəndə heyətini qəbul edib: [İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Pezeşkian Azərbaycanla İran arasında iqtisadi, ticarət və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Birgə Dövlətlərarası Komissiyasının 16-cı iclasında iştirak etmək məqsədilə İranda səfərdə olan, Azərbaycan Respublikasının Baş nazirinin müavini, komissiyanın Azərbaycan tərəfindən həmsədri Şahin Mustafayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 22 yanvar.- № 13.- S. 5.
Fərəcova, Zöhrə. Azərbaycan öz haqqını qorumağa qadir, müstəqil dövlətdir: ölkəmizə təsir göstərəcəyini düşünən Entoni Blinken boş yerə zəhmət çəkib / Z. Fərəcova // Azərbaycan.- 2025.- 19 yanvar.- № 12.- S. 15.
Sadıqlı, Flora. Gürcüstan bir daha bəyan etdi: İrakli Kobaxidze: "Azərbaycan bizim üçün təkcə dəyərli dost deyil, həm də etibarlı tərəfdaş və qardaş ölkədir" / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 19 yanvar.- № 12.- S. 3.
Cahangiroğlu, Əvəz. Azərbaycan və Gürcüstan - Cənubi Qafqazın inkişaf sütunları: ölkələrimizin vahid mövqedən çıxış etmələri region üçün böyük təminatdır / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 19 yanvar.- № 12.- S. 1,3.
"Türkiye" qəzeti: Ermənistan tez və ya gec Prezident İlham Əliyevin bütün tələblərini yerinə yetirəcək // Azərbaycan.- 2025.- 18 yanvar.- № 11.- S. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Ирак Абдель Латифа Джамала Рашида в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 января.- № 10.- С. 3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Федеративной Республики Бразилия Луиса Инасиу Лулы да Силвы в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 января.- № 10.- С. 3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Патриарха Московского и Всея Руси Кирилла в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 18 января.- № 10.- С. 3.
Əliyeva, Yeganə. Azərbaycan və Gürcüstan dünyaya qonşuluq nümunəsi təqdim edir / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 18 yanvar.- № 10.- S. 5.
Cəfərli, Elbrus. "Türk Dünyasına Baxış 2040"...: TDT ölkələri Orta Dəhlizdə rəqəmsal gömrük və asan ticarət rejimi yaradır / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 18 yanvar.- № 10.- S. 4.
"Beynəlxalq aləmdə tanınmaq üçün strateji addımlar atırıq": [Naxçıvan Dövlət Universitetinin rektoru, dosent Elbrus İsayev ilə müsahibə] // Azərbaycan müəllimi.- 2025.- 18 yanvar.- № 2.- S. 6.
Həmid, Səxavət. Bakı İrəvanla razılığa gəldi: delimitasiya İranla sərhədə qədər aparılacaq / S. Həmid // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 yanvar.- № 11.- S. 6.
Məmmədov, Səbuhi. Azərbaycan Gürcüstanla yaxın qonşu, etibarlı tərəfdaşdır / S. Məmmədov // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 yanvar.- № 11.- S. 3.
Birgə hökumətlərarası komissiyanın 10-cu iclası: [Bakıda Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədovun və Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidzenin sədrliyi ilə iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə hökumətlərarası komissiyanın 10-cu iclası keçirilib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 yanvar.- № 11.- S. 2.
Gürcüstan səfirliyinin binası üçün torpaq sahəsinə baxış: [Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov və Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidze Gürcüstanın ölkəmizdəki səfirliyinin yeni binasının tikintisi üçün Bakı şəhərində ayrılmış torpaq sahəsinə baxış keçiriblər] // Xalq qəzeti.- 2025.- 18 yanvar.- № 11.- S. 2.
Səfərova, Samirə. Məxfi ABŞ-Azərbaycan danışıqları açıldı - Azərbaycana qarşı işləyən qurum bağlandı... / S. Səfərova // Bakı xəbər.- 2025.- 18 yanvar.- № 10.- S. 5.
Ashirov, Qabil. Iranian delegation's visit sparks hope for easing Baku-Tehran strains / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- January 17-23.- № 2.- P. 4.
Ashirov, Qabil. Middle Corridor boosts Baku Port’s cargo handling capacity / Q. Ashirov // AzerNews.- 2025.- January 17-23.- № 2.- P. 3.
Novruz, Akbar. Azerbaijan’s non-oil exports enter new era as U.S. takes center stage / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 17-23.- № 2.- P. 1.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 17 yanvar.- № 9.- S. 14.
Əliyeva, Mehparə. İkili standartlar əməkdaşlığın və dialoqun inkişafına mane olur: 2001-ci il yanvarın 17-də AŞ Nazirlər Komitəsinin iclasında Azərbaycanın Avropa Şurasına tamhüquqlu üzvlüyünə dair qərar qəbul edilmişdir / M. Əliyeva // Respublika.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 7.
Rüstəmli, T. COP29-un Bakı maliyyə razılaşması BMT-nin nəzarətindədir: qurum dövlətlərin "yaşıl keçid"ə 1,3 trilyon dollar ayırmasını hədəfə alıb / T. Rüstəmli // Xalq qəzeti.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 10.
Cahangiroğlu, Əvəz. Azərbaycan–Rusiya: "Zəngəzur dərsi" və Cənubi Qafqaz: Moskva ilə Bakı birlikdə nə etməlidirlər? / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 5.
Abdul, Nazrin. President Ilham Aliyev's UAE visit marks milestone in bilateral relations / N. Abdul // AzerNews.- 2025.- January 17-23.- № 2.- P. 1.
Vahidoğlu, Orxan. Türkiyə regional qaz təchizatında təhlükəsiz və etibarlı tərəfdaşdır / O. Vahidoğlu // İki sahil.- 2025.- 17 yanvar.- № 9.- S. 4.
"300 minə yaxın azərbaycanlının qovulması dünyada ədalətsiz qərar kimi pislənilməlidir": [Ombudsman Səbinə Əliyeva beynəlxalq insan hüquqları təşkilatlarına, xarici ölkələrin ombudsmanlarına və milli insan hüquqları təsisatlarına məktub ünvanlayıb] // Cümhuriyət. - 2025.- 17-24 yanvar.- № 52.- S. 13.
Kamal, Rüstəm. Bakı Limanı Xəzər regionunda əsas logistika qovşağı kimi fəaliyyətini genişləndirib / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 14.
Символ стремления к совместному будущему: Шамилю Айрыму вручена медаль "100-летие Гейдара Алиева" // Бакинский рабочий.- 2025.- 17 января.- № 9.- С. 2.
Курс на долговременное партнерство: состоялось обсуждение контекста безопасности, политической, экономической и гуманитарной составляющей азербайджано-грузинского стратегического взаимодействия // Бакинский рабочий.- 2025.- 17 января.- № 9.- С. 2.
Cəfərli, Rəşad. Azərbaycan-BƏƏ münasibətləri yüksələn xətlə inkişaf edir: Prezident İlham Əliyevin bu ölkəyə işgüzar səfəri bir daha Azərbaycanın dünya miqyasındakı güclü nüfuzundan xəbər verir / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 6.
Azərbaycan-Gürcüstan strateji tərəfdaşlığının siyasi, təhlükəsizlik, iqtisadi və humanitar ölçüləri barədə müzakirələr aparılıb // Azərbaycan.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 3.
Состоялась одиннадцатая встреча комиссий по делимитации границы между Азербайджаном и Арменией // Бакинский рабочий.- 2025.- 17 января.- № 9.- С. 1,3.
Салманов, Хюгуг. Важный инструмент доверия: Азербайджан наращивает взаимодействие народов Азии / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 17 января.- № 9.- С. 1,3.
Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın 11-ci görüşünün nəticələrinə dair mətbuat açıqlaması // Azərbaycan.- 2025.- 17 yanvar.- № 10.- S. 1.
Əliyeva, Yeganə. Təhlükəsizliyimiz də, maraqlarımız da, gələcəyimiz də birdir: dövlət başçısı İlham Əliyev yerli televiziya kanallarına müsahibəsində Azərbaycan-Türkiyə birliyindən bəhs edərək onu da bildirdi ki, ölkəmizin D-8 təşkilatına üzvlüyünü dəstəkləyən və birinci təbrik edən qardaş ölkə oldu / Y. Əliyeva // İki sahil.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 3,5.
Vahidoğlu, Orxan. Avropa ölkələrinin təbii qazla təminatında TANAP-ın rolu: İlham Şaban: TANAP layihəsinin ərsəyə gəlməsi nəticəsində Azərbaycanın böyük qaz ehtiyatlarının işlənməsi mümkün olub / O. Vahidoğlu // İki sahil.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 2.
Темников, Роман. Панамский канал по-азербайджански: Зангезурский коридор имеет жизненно важное значение для Баку: [интервью с российским политологом, директором Института политических исследований Сергеем Марковым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 16 января.- № 8.- С. 1,5.
Abdullayev, Mübariz. Azərbaycan cəmiyyətinin mövqeyi bəllidir / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 2.
Салманов, Хюгуг. Гарант нашей стабильности: Президент Ильхам Алиев опирается на фундамент государственности / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 16 января.- № 8.- С. 1,3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Председателя Государственного административного совета Республики Союз Мьянма Мин Аун Хлайна в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 16 января.- № 8.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования наследного принца Государства Кувейт Шейха Сабаха Халида аль-Хамада аль-Мубарака ас-Сабаха в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 16 января.- № 8 - С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования председателя Всемирной конфедерации этноспорта Неджмеддина Билала Эрдогана в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 16 января.- № 8.- С. 2.
Kamal, Mustafa. Qarşılıqlı etimad, ortaq baxış, etibarlı tərəfdaşlıq: iki dost ölkə arasında bərpaolunan enerji sahəsində əlaqələr güclü iqtisadi potensial hesabına davamlı inkişaf edir: [İlham Əliyevin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə işgüzar səfəri iki ölkə arasında yüksələn xətlə inkişaf edən əlaqələrin göstəricisidir] / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 4.
Qurbanov, Füzuli. Azərbaycanlıların həmrəyliyi / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 5.
Qocayev, İsmayıl. BƏƏ Azərbaycana ən çox sərmayə yönəldən ölkələrdən biridir: bu da nəticə etibarı ilə iki ölkə arasında yeni, müasir çağırışlara uyğun olaraq əməkdaşlığın formalaşması anlamına gəlir: [Əbu-Dabidə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Al Nəhyan ilə görüşü haqqında] / İ. Qocayev // Şərq.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 6.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 12.
Qəniyev, Elşən. Azərbaycan sülh istəyir: Paşinyan isə sülh müqaviləsini siyasi alver predmetinə çevirmək niyyətindədir / E. Qəniyev // Azərbaycan.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 8.
Azərbaycan ombudsmanı beynəlxalq insan hüquqları təşkilatlarına açıq məktub ünvanlayıb: [Azərbaycan Respublikasının insan hüquqları üzrə müvəkkili (ombudsman) Səbinə Əliyeva Ermənistanın Azərbaycan xalqına qarşı irqi ayrı-seçkilik və nifrət zəminində həyata keçirdiyi etnik təmizləmə və deportasiya siyasəti ilə bağlı beynəlxalq insan hüquqları təşkilatlarına, xarici ölkələrin ombudsmanlarına və milli insan hüquqları təsisatlarına açıq məktub ünvanlayıb] // Azərbaycan.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 7.
Musayeva, Yasəmən. Yüksək beynəlxalq nüfuzun və ehtiramın təcəssümü: [Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfəri haqqında] / Y. Musayeva // Azərbaycan.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 4.
Əliyeva, İradə. Qlobal siyasətdə qətiyyətli mövqe / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 3.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Dünya Etnoidman Konfederasiyasının sədri Nəcməddin Bilal Ərdoğanın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Küveyt Dövlətinin Vəliəhdi Şeyx Sabah Xalid əl-Hamad əl-Mübarək əl-Sabahın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Myanma İttifaqı Respublikasının Dövlət İdarə Şurasının Sədri Min Aung Hlaingın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 16 yanvar.- № 9.- S. 2.
Ordahallı, Vidadi. Yeni dünya düzəni, D-8, Türk Dövlətləri Təşkilatı... Azərbaycanın təşəbbüsləri... / V. Ordahallı // Bakı xəbər.- 2025.- 16 yanvar.- № 8.- S. 8.
Беюкагагызы, Нурлана. Развивающийся блок: экономическое сотрудничество стран ОТГ оказывает влияние не только на регион, но и на глобальные процессы / Н. Беюкагагызы // Region plus.- 2025.- № 1.- С. 44-45.
Нурани. Азербайджанская дипломатия: послесловие к интервью Президента Азербайджана Ильхама Алиева Дмитрию Киселеву / Нурани // Region plus.- 2025.- № 1.- С. 8-11.
Adilqızı, Nurəngiz. Türkiyə-Azərbaycan birliyi dəyərlərə əsaslanan qardaşlıq nümunəsi / N. Adilqızı // Respublika.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 5.
Abdalov, Nurlan. Azərbaycan-BƏƏ: dostluq və əməkdaşlıqla bir qərinəlik uğurlu yol / N. Abdalov // Respublika.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 1,3.
Kamal, Mustafa. Strateji xarakter daşıyan yüksək səviyyəli əlaqələr / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 3.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 15 yanvar.- № 7.- S. 15.
Rüstəmov, İlqar. Strateji hədəflərə doğru daha bir addım: "SOCAR Türkiyə" regionun əsas enerji oyunçusuna çevrilir / İ. Rüstəmov // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 8.
Azərbaycan Avropaya qaz nəqli öhdəliklərinə sadiqdir // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 7.
Qurbanov, Füzuli. Azərbaycanlıların həmrəyliyi / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 6.
Fərzəliyev, Əliyar. Azərbaycan-BƏƏ: strateji tərəfdaşlıqda yeni mərhələ: [Prezident İlham Əliyevin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə işgüzar səfəri haqqında] / Ə. Fərzəliyev // Səs.- 2025.- 15 yanvar.- № 7.- S. 2-3.
Seyidağa, Etibar. Prezidentin uğurlu ərəb ölkələri siyasəti: Azərbaycanın mötəbər beynəlxalq tədbirə dəvət olunması mühüm beynəlxalq layihələrin müəllifinə və təşəbbüskarına çevrilən ölkəmizin dünya miqyasında artan nüfizunun göstəricisidir / E. Seyidağa // Yeni Müsavat.- 2025.- 15 yanvar.- № 7.- S. 5.
Kamal, Rüstəm. Orta dəhliz ortaq maraqlar marşrutudur: Azərbaycan bu marşrutun da fəaliyyətində əsas halqadır / R. Kamal // Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 10.
Məhərrəmov, Vahid. Sağ ol Qazaxıstan, sağ ol qazax xalqı! / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 9.
Fərəcova, Zöhrə. Azərbaycanın yeganə istəyi, məramı sülhdür / Z. Fərəcova // Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 8.
Cəfərli, E. Etibarlı və məsuliyyətli tərəfdaş: Azərbaycan Avropa ölkələrinin enerji təhlükəsizliyində rolunu artırır / E. Cəfərli // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 7.- S. 3.
Məhərrəmov, Vahid. Azərbaycanın ekoloji siyasətinin əsasında təmiz dünya qurmaq dayanır / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 7.
Sadıqlı, Flora. Azərbaycan-BƏƏ əməkdaşlığı müasir çağırışlara cavab verir / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 7.
Сулейманлы, Р. Сергей Лавров: "Россия и Азербайджан объединяют усилия" / Р. Сулейманлы // Новое время.- 2025.- 15 января.- № 6.- С. 11.
Салманлы, Фидан. В положительном ключе: глава МИД РФ: Между Баку и Москвой нет недопонимания / Ф. Салманлы // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 января.- № 7.- С. 1,4.
Темников, Роман. Баку победил Запад: на COP29 развивающиеся страны впервые задавали тон, что отразилось на итогах / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 января.- № 7.- С. 1,4.
Салманов, Хюгуг. Показатель стратегического партнерства: Баку и Абу-Даби наращивает уровень взаимопонимания / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 15 января.- № 7.- С. 1,3.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədri Fuat Oktayın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Malayziyanın Kralı Əlahəzrət Sultan İbrahimin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Avstriya Respublikasının Federal Prezidenti Aleksander Van der Bellenin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 15 yanvar.- № 8.- S. 2.
Valehoğlu-Hacılar, Fəxri. Azərbaycanın Batumda ilk konsulu Mahmud bəy Əfəndiyev: həyatı və siyasi-diplomatik fəaliyyəti / F. Valehoğlu-Hacılar // 525-ci qəzet.- 2025.- 14 yanvar.- № 6.- S. 13.
Əlioğlu, K. Prezidentin müsahibəsi: verilən mesajlardakı strateji hədəflər / K. Əlioğlu // Türküstan qəzeti.- 2025.- 14-17 yanvar.- № 2.- S. 9.
İsmayılqızı, Xuraman. Türkiyənin marağında nədirsə, bizim də marağımızda odur / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 14 yanvar.- № 6.- S. 4.
Odlar yurdu beynəlxalq nəqliyyat qovşağına çevrilir: ötən il dəmir yollarımızla 18,5 milyon ton yük daşınıb // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 7.
Темников, Роман. Евросоюз теряет позиции: однако не следует забывать, что раненый хищник еще более опасен, чем здоровый: [беседа с генеральным директором Каспийского института стратегических исследований (РФ) Игорем Коротченко] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 января.- № 6.- С. 4.
Bayramov, V. Azərbaycan İƏT-i D-9-a çevirdi / V. Bayramov, M. Quliyev // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 1,5.
Бабазаде, Абульфаз. От провалов Парижа до успехов Баку: пока Франция ищет врагов, Азербайджан строит свое светлое будущее / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 января.- № 6.- С. 1,5.
Ortaq dəyərlər Pakistan–Azərbaycan dostluğunu möhkəmləndirir // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 3.
Салманов, Хюгуг. Диалог во имя мира: Азербайджан пока в одностороннем порядке приближает региональное развитие / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 января.- № 6.- С. 1,3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Сьерра-Леоне Джулиуса Маады Био в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 14 января.- № 6.- С. 2.
Kamal, Mustafa. Sülh və əməkdaşlıq dövrü: yaşıl dünya: Bakı COP29-la qlobal təcrübələrin paylaşıldığı ideal məkan olduğunu bir daha təsdiq etdi / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 1,5.
Расулзаде, З. Обойдемся без посредников / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 14 января.- № 5.- С. 3.
Şərifzadə, Yusif. Qardaşlığın, müttəfiqliyin sarsılmaz təməlləri: [Türkiyə-Azərbaycan münasibətləri] / Y. Şərifzadə // Respublika.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 4.
Qaradaşxanova, Əsmər. Azərbaycanın beynəlxalq nəqliyyat dəhlizlərində tranzit potensialı güclənir / Ə. Qaradaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 5.
Fərəcova, Zöhrə. Ölkəmiz qlobal miqyasda siyasi proseslərə təsir etmək imkanına malikdir / Z. Fərəcova // Azərbaycan.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 5.
Qurbanov, Füzuli. Liderlik strategiyasında yeni nüanslar / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 3.
Aleksandar Vuçiç: İlham Əliyev Serbiyaya qaz nəqlinə qərar verdi: [bu sözləri Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç yerli televiziya kanalındakı çıxışı zamanı deyib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Syerra-Leone Respublikasının Prezidenti Culius Maada Bionun başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 14 yanvar.- № 7.- S. 2.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycan-BƏƏ: strateji tərəfdaşıq və etibarlı dostuq!: Prezident İlham Əliyev: "Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri ilə Azərbaycan arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələri uğurla inkişaf etməkdə davam edəcək": [Prezident İlham Əliyevin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə işgüzar səfəri haqqında] / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 14 yanvar.- № 6.- S. 2-3.
Qasımzadə, Jalə. Qlobal diplomatiyada beynəlxalq təşkilatlarla etibarlı tərəfdaşlıq / J. Qasımzadə // Respublika.- 2025.- 12 yanvar.- № 6.- S. 1,6.
Yaqubqızı, Ramidə. Litva və Küveyt Azərbaycanla davamlı əməkdaşlıqda maraqlıdırlar / R. Yaqubqızı // Respublika.- 2025.- 12 yanvar.- № 6.- S. 5.
Əliyeva, İradə. Daha bir uğur ünvanı: Azərbaycan dünyada həm də idman ölkəsi kimi tanınır / İ. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 12 yanvar.- № 6.- S. 5.
İƏİT: "Azərbaycan "yaşıl enerji" və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri sahəsində irəliləyir": [ Bakı ilə İƏİT arasında əməkdaşlığın əsas istiqamətləri ilə bağlı təşkilatın Qlobal Məsələlər və Əməkdaşlıq Direktorluğunun Avrasiya şöbəsinin rəhbəri Uilyam Tompsonun müsahibəsi] // Azərbaycan.- 2025.- 12 yanvar.- № 6.- S. 2.
Ölkəmiz Şimal–Cənub nəqliyyat dəhlizinin də önəmli qovşağıdır // Xalq qəzeti.- 2025.- 12 yanvar.- № 6.- S. 1,7.
Süleymanova, Nurcan. Azərbaycanın dönməz qətiyyəti: regional geosiyasi dəyişikliklər fonunda davamlı gələcək formalaşdırılır / N. Süleymanova // Respublika.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 5.
Təhməz, Ləman. Azərbaycan – regionda inkişafın və tərəqqinin adı / L. Təhməz // Respublika.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 1,3.
Kamal, Mustafa. Dövrün əsas çağırışları, düşünülmüş siyasət, dünyaya açıq ölkə: Azərbaycan yeni qlobal prosesin fəal iştirakçısıdır / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 1,3.
Qardaşxanova, Əsmər. Azərbaycanın D-8-ə üzvlüyü regionun iqtisadi dinamikasını dəyişəcək: təşkilat həm də uzunmüddətli təhlükəsizliyin qorunmasını hədəfləyir / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 6.
Велизаде, Ильгар. Азербайджан и Европа: мысли о будущем / И. Велизаде // Каспiй.- 2025.- 11 января.- № 1.- С. 6.
Sarıyeva, İradə. Qloballaşma prosesi bitdi - Azərbaycan növbəti dövrə hazırlaşır...: Mətləb Salahov: "Onlar hədəf seçdikləri ölkələrdə elə cəmiyyətlər formalaşdırmaq istəyirlər ki, orada milli dəyərləri tamamilə itirmiş, zombiləşmiş insan kütləsi olsun": [jurnalist-ekspert Mətləb Salahovun fikirləri] / İ. Sarıyeva // Bakı xəbər.- 2025.- 11-13 yanvar.- № 5.- S. 4.
Həmid, Səxavət. XXI əsrin üz qaralığı: Fransa müstəmləkəçiliyi: Azərbaycan sonadək neokolonializmdən əziyyət çəkən xalqların yanında olacaq / S. Həmid // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 1,12.
Qoca qitədə Azərbaycan qazına ehtiyac artır: Avropa İttifaqı ilə əməkdaşlıq potensialı: [Milli Məclisin deputatı Vüqar Rəhimzadənin Trend-ə açıqlaması] // İki sahil.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 5.
Qurbanov, Füzuli. Liderlik strategiyasında yeni nüanslar / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 5.
Sadayoğlu, Pərviz. Cənubi Qafqaz - imkanlar, hədəflər, perspektivlər...: region yeni nizama yeni strateji yol xəritəsi ilə qədəm qoyur... / P. Sadayoğlu // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 6.
Cahangiroğlu, Əvəz. Yeni dünya nizamı və Cənubi Qafqaz : Azərbaycan liderinin müstəqillik, güc və ədalət formulu / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 3.
Bədirxanlı, İmran. Azərbaycan–ABŞ: əlaqələr strateji yön alır: dövlətlərarası münasibətlərin yeni dönəmi hər iki tərəfin maraqlarına xidmət edir / İ. Bədirxanlı // Xalq qəzeti.- 2025.- 11 yanvar.- № 5.- S. 1,4.
На страницах мировых СМИ: интервью Президента Азербайджана местным телеканалам обсуждено в румынской прессе // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 3.
Салманов, Хюгуг. D9 - успех международного масштаба: Азербайджан в числе сильнейших стран исламского мира / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования генерального секретаря Организации экономического сотрудничества Асада Маджид Хана в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Сейшельские Острова Вавела Рамкалавана в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Кыргызской Республики Садыра Жапарова в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Короля бельгийцев Филиппа в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 11 января.- № 5.- С. 2.
Селезнев, Игорь. Азербайджан сделал Армении рождественское предложение: Баку хотел бы вернуть в Западный Зангезур своих соотечественников / И. Селезнев // Независимая газета.- 2025.- 10 января.- № 2.- С. 1,5.
Novruz, Akbar. Baku steadfast on direct connection amid Tehran’s changing stance on Zangazur / A. Novruz // AzerNews.- 2025.- January 10-16.- № 1.- P. 4.
Zaman, E. Xarici investorlar üçün cəlbedici ölkə - Azərbaycan: ölkəmizdə şəffaf investisiya və rəqabət mühit mövcuddur / E. Zaman // Səs.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 14.
Bayramova, Zümrüd. Azərbaycan dövləti hər zaman öz vətəndaşlarının yanındadır!: Prezident İlham Əliyev: "Qara qutu"ların Braziliyaya göndərilməsi ondan xəbər verir ki, biz obyektivlik tələb edirik / Z. Bayramova // Səs.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 6.
Темников, Роман. Время решающих перемен: Азербайджан может с выгодой для себя использовать отвлечение внимания США от нашего региона: [интервью с российским политологом, руководителем Центра стратегических исследований стран Южного Кавказа Евгением Михайловым] / Р. Темников // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 4.
Прощение долгов - шаг к спасению планеты: папа Франциск рассказал о значимости COP29 // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 3.
Позиция должна быть озвучена: Община Западного Азербайджана призвала премьер-министра Армении к диалогу // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 2-3.
Эффективный шаг к всеобщему признанию: ООН распространила обращение Президента Азербайджана в качестве официального документа: [обращение Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева к участникам II международной конференции "Право на возвращение: Обеспечение справедливости для азербайджанцев, насильственно изгнанных из Армении", состоявшейся 5-6 декабря 2024 года в городе Баку] // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 2.
Hüseynli, Alim. Dünya azərbaycanlılarının vahid ideologiyası diaspor fəaliyyətində mühüm rol oynayır / A. Hüseynli // Olaylar.- 2025.- 10-16 yanvar.- № 1.- S. 11.
ОИС - на стороне Баку: генеральный секретарь Организации исламского сотрудничества: Мы постоянно поддерживаем позицию Азербайджана: [о встрече председателя Управления мусульман Кавказа шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде с генеральным секретарем структуры Хисейном Брахимом Тахой] // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 2.
Abbaslı, Cavanşir. ABŞ-la münasibətdə yeni mərhələ gözləntisi: "Amerika-Azərbaycan əlaqələrini strateji səviyyəyə qaldıra bilərik" dedikdə nələr nəzərdə tutulur? / C. Abbaslı // Yeni Müsavat.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 7.
Aydin, Farman. French neo-colonialism falls into focus as relations with Azerbaijan deteriorate / F. Aydin // AzerNews.- 2025.- January 10-16.- № 1.- P. 4.
Abbaslı, Cavanşir. Azərbaycanın yeni vizyonu: Azərbaycan regionun aparıcı ölkəsi kimi məsuliyyət nöqteyi-nəzərindən xüsusi çəkiyə malikdir və bölgədə proseslərin fəal iştirakçısı olmalıdır / C. Abbaslı // Yeni Müsavat.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 6.
Когда аргументы не работают: Айхан Гаджизаде ответил Николу Пашиняну: [пресс-секретарь Министерства иностранных дел Азербайджана Айхан Гаджизаде ответил в социальной сети Х премьер-министру Армении Николу Пашиняну] // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 1.
Nuraliyev, Isa. Tehran’s anti-Azerbaijani rhetoric undermines diplomatic intentions / I. Nuraliyev // AzerNews.- 2025.- January 10-16.- № 1.- P. 2.
Султанов, Октай. 2024 год в ретроспективе: Азербайджан: основные политические итоги года / О. Султанов // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 1,4.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Эмира Государства Кувейт Шейха Мишааля аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 2.
Сообщение Пресс-службы Президента: [президент Совета Европейского Союза Антониу Кошта позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву и выразил соболезнования в связи с гибелью людей в результате авиакатастрофы, произошедшей близ Актау. 9 января 2025 г.] // Бакинский рабочий.- 2025.- 10 января.- № 4.- С. 1.
Enveroglu, Elnur. President Ilham Aliyev stresses self-reliance amidst peace treaty uncertainty / E. Enveroglu // AzerNews.- 2025.- January 10-16.- № 1.- P. 1.
Etibaroğlu, N. Cənubi Qafqazda genişlənən əməkdaşlıq imkanları : üfüqdə yeni perspektivlər görünür / N. Etibaroğlu // Respublika.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 2.
Султанов, Т. D8 расширяется: участие в организации позволит Азербайджану укрепить свои позиции / Т. Султанов // Новое время.- 2025.- 10-13 января.- № 4.- С. 11.
Türk dövlətlərinin qlobal həmrəyliyi: birgə ÜDM 1,5 trilyon dollara çatıb // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 1,7.
Yaqubzadə, Mirbağır. Azərbaycanın uğurlu COP modeli dünyaya örnəkdir / M. Yaqubzadə // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 1,6.
Mirzəbəyli, İttifaq. 105 il əvvəl… Paris Sülh Konfransında / İ. Mirzəbəyli // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 5.
Qurbanov, Füzuli. Liderlik strategiyasında yeni nüanslar: Prezident İlham Əliyevin telekanallara müsahibəsinin aktual məqamları / F. Qurbanov // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 5.
Qardaşxanova, Əsmər. Anti-COP29 kampaniyası Yelisey sarayından yönləndirilirdi: Azərbaycan bütün qarayaxmalara qalib gələrək gücünü dünyaya nümayiş etdirdi / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 8.
Əliyeva, Züleyxa. COP29-un uğurlu nəticələri ona qarşı kampaniya aparanlara tutarlı cavab oldu: İlham Əliyev: "COP29 iqlim diplomatiyasında dönüş nöqtəsidir" / Z. Əliyeva // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 8.
Abdullayev, Mübariz. Həmişə bir yerdə!: zirvədə olan Azərbaycan Türkiyə münasibətləri dərin tarixi bağlara əsaslanır və çətin sınaqlarda möhkəmlənib / M. Abdullayev // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 2.
Ağaşahqızı, Yaqut. COP29: uğurlarımıza kölgə salmaq istəyənlərə tərs şillə...: qalib Azərbaycan ekoloji və iqlim siyasətində lider, eləcə də qlobal səhnənin mühüm aktoru kimi öz mövqeyini möhkəmləndirib / Y. Ağaşahqızı // İki sahil.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 6.
Vahidoğlu, Orxan. Üçtərəfli əməkdaşlıqda yeni mərhələ: "Yaşıl Dəhliz Birliyi" / O. Vahidoğlu // İki sahil.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 3.
İlham Əliyevin müraciəti BMT-nin rəsmi sənədi kimi yayılıb // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 6.
Etibarlı tərəfdaş, güvənli lider: Serbiya Prezidenti A. Vuçiç: "İlham Əliyevin sözünə hər hansı imzadan daha çox inanırıq" / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 3.
Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatı: [Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Antonio Koşta Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edərək baş vermiş təyyarə qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verib. 9 yanvar 2025-ci il] // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 1.
Cəfərli, Rəşad. Qüdrətli dövlətçilik və davamlı inkişaf mərhələsi: İlham Əliyevin müstəqil və qətiyyətli siyasəti sayəsində Azərbaycan bütün milli hədəflərə çatır / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 3.
Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarova Gürcüstan Parlamentinin sədri Şalva Papuaşviliyə başsağlığı məktubu ünvanlayıb // Azərbaycan.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Küveyt Dövlətinin Əmiri Şeyx Məşəl əl-Əhməd əl-Cabir əs-Sabahın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 10 yanvar.- № 4.- S. 2.
Обширная повестка взаимодействия: Азербайджан и ЕС обсудили двустороннее и многостороннее сотрудничество: [заместитель министра иностранных дел Азербайджана Эльнур Мамедов встретился с делегацией во главе со специальным представителем Европейского Союза по Южному Кавказу Магдаленой Гроно] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 7.
Против реваншизма всем миром: Милли Меджлис призвал парламенты иностранных государств оказать давление на Армению: [рабочие группы по межпарламентским связям и делегации в международных парламентских ассамблеях Милли Меджлиса направили письма в парламенты иностранных государств и парламентские ассамблеи] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 7.
Ələddinqızı, Nəzakət. Azərbaycanın dünya siyasi sistemində nüfuzu: Prezident İlham Əliyev: "Azərbaycanın D-8-ə qəbul edilməsi ölkəmizin nüfuzunu bir daha göstərir" / N. Ələddinqızı // Səs.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 4.
Məhəbbətoğlu, Qvami. Biz o xalqların yanında olacağıq / Q. Məhəbbətoğlu // İki sahil.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 4.
İsmayılqızı, Xuraman. Yanaşmalar fərqli olsa da dəyişilməyən ədalət prinsipidir: Prezident İlham Əliyevin yerli televiziya kanallarına müsahibəsi beynəlxalq aləmdə mövqeyi möhkəmlənən Azərbaycanın dünyada baş verən hadisələrə ədalət prinsipləri əsasında göstərdiyi dəyərdir / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 3.
Paşasoy, Elşad. Ermənistanın son sülh şansı - sərt xəbərdarlıq: Prezident Əliyevin tövsiyələrinə əməl etməmək İrəvana baha başa gələ bilər; Paşinyan ölkəsində faşizmi məhv etməsə, "Dəmir yumruq" yenə işə düşə bilər / E. Paşasoy // Yeni Müsavat.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 9.
Салманов, Хюгуг. Успешный во всем: прошлый год был удачным для развития Азербайджана: [об интервью Президента Ильхама Алиева местным телеканалам] / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 1,7.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования премьер-министра и министра иностранных дел Государства Катар Шейха Мухаммеда бен Абдель Рахмана бен Джасима Аль Тани в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Премьер-министра Государства Кувейт Ахмеда Абдулла аль-Ахмеда ас-Сабаха в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Эмира Государства Катар Шейха Тамима бен Хамада Аль Тани в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования заместителя Эмира Государства Катар Шейха Абдаллы бен Хамада Аль Тани в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Sadayoğlu, Pərviz. Biz sülh istəyirik!: Ermənistana sülh müqaviləsi lazım deyilsə, bizə də lazım deyil... İlham Əliyev: Ümid edirəm ki, sülh müqaviləsi ilə bağlı bizim bütün şərtlərimiz də qəbul ediləcək / P. Sadayoğlu // Yeni Azərbaycan.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 3.
Сообщение Пресс-службы Президента: [Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву, в ходе телефонного разговора состоялся обмен мнениями о двусторонних отношениях между Азербайджаном и Турцией, региональных и глобальных вопросах. 8 января 2025 г.] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Арабской Республики Египет Абдель Фаттаха ас-Сиси в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 2.
Bağırlı, Musa. Azərbaycan-ABŞ münasibətlərinə qısa nəzər / M. Bağırlı // Respublika.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 1,8.
İbrahimova, Aygün. Bakı Təşəbbüs Qrupundan Fransaya şillə kimi cavab: [Fransa Milli Təhlükəsizlik və Müdafiə Baş Departamenti - "VIGINUM" Bakı Təşəbbüs Qrupunun fəaliyyəti ilə bağlı artıq ikinci hesabatını dərc edib] / A. İbrahimova // Respublika. - 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 6.
Расулзаде, З. Старый миропорядок рухнул: [об интервью Президента Ильхама Алиева местным телеканалам] / З. Расулзаде // Новое время.- 2025.- 9 января.- № 3.- С. 3.
Cahangiroğlu, Ə. Ermənistana və havadarlarına "soyuq duş": Azərbaycan Prezidentinin qətiyyət manifesti / Ə. Cahangiroğlu // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 3.
Sadıqlı, Flora. Prezident Azərbaycan qazının Avropadakı istehlakçılarına çağırış etdi: "Avropa İttifaqı bizdən daha çox qaz istəyirsə, onda onlar da öz ev tapşırığını yerinə yetirməlidirlər" / F. Sadıqlı // Azərbaycan.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 10.
Sarıyeva, İradə. Türkiyə-Ermənistan sərhədində faşist-terror təhlükəsi - Əliyevdən dəqiq eyham...: Elşad Həsənov: "Azərbaycan Prezidentinin bu mesajının çox ciddi əsasları var və Ermənistanın faşist-terror siyasəti bölgə üçün böyük təhlükədir": [Prezident İlham Əliyevin yanvarın 7-də yerli televiziya kanallarına müsahibəsi haqqında] / İ. Sarıyeva // Bakı xəbər.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 6.
Cəfərli, Rəşad. Azərbaycan Türkiyənin ən böyük xarici investorudur: "SOCAR Türkiyə"nin bu ölkədə yatırdığı sərmayənin həcmi 18,5 milyard dollara çatıb / R. Cəfərli // Azərbaycan.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 8.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Küveyt Dövlətinin Baş naziri Əhməd Abdullah əl-Əhməd əl-Sabahın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Qətər Dövlətinin Baş naziri və xarici işlər naziri Şeyx Məhəmməd bin Əbdülrəhman bin Casim Al Taninin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Taninin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Qətər Dövləti Əmirinin müavini Şeyx Abdullah bin Həməd Al Taninin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 2.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: [“Azərbaycan Hava Yolları”na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Misir Ərəb Respublikasının Prezidenti Əbdülfəttah əs-Sisinin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 2.
Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatı: [Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edərək, Azərbaycan ilə Türkiyə arasında ikitərəfli münasibətlər, regional və qlobal məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. 8 yanvar 2025-cü il] // Xalq qəzeti.- 2025.- 9 yanvar.- № 3.- S. 1.
Бабазаде, Абульфаз. Игра на равных: Азербайджан остается ключевым звеном глобальной геополитики / А. Бабазаде // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 января.- № 2.- С. 1,5.
Аббасов, Тофик. Контуры тревог и ясности от Баку: Азербайджан не ищет для себя иностранных покровителей, чего не скажешь об Армении / Т. Аббасов // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 января.- № 2.- С. 1,4.
Həmid, Səxavət. "Stratfor" Ermənistanı pəjmürdə etdi: analitik mərkəz İrəvanın ABŞ-dan güclü dəstək almaq cəhdlərinin puça çıxacağını, Trampın Bakıya üstünlük verəcəyini proqnozlaşdırır / S. Həmid // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 11.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования 11-го Президента Турецкой Республики Абдуллаха Гюля в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 января.- № 2.- С. 3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 8 января.- № 2.- С. 3.
Alıoğlu, Salman. Dünyanı məhvərindən oynadan il və təhlükəsizlik adası / S. Alıoğlu // Respublika.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 10.
Salmanov, Bayram. Mənəvi dəyərlərə əsaslanan etibarlı münasibətlər / B. Salmanov // Respublika.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 9.
Kamal, Mustafa. Qədəm qoyduğumuz 2025-ci ildən gözləntilər: [Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə müraciətindən] / M. Kamal // Respublika.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 8.
Sakit, Dünya. Azərbaycan Avrasiyanı pulla "alır": ölkəmiz Avrasiya regionunda Rusiyadan sonra ikinci ən böyük investora çevrilib / D. Sakit // Yeni Müsavat.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 12.
Əsgərova, Zəminə. Birlik və həmrəylikdən keçən tarixi yol: Azərbaycan diasporunun inkişafı kontekstində / Z. Əsgərova // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 9.
İsmayılqızı, Xuraman. "Dəmir yumruq": milli birliyimizin, həmrəyliyimizin rəmzi / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 10.
Qardaşxanova, Əsmər. Azərbaycanın qeyri-neft-qaz xidmət ixracı 4,6 milyard dollara çatıb: ölkəmizin xidmət ticarəti ilə bağlı siyasəti davamlı inkişaf məqsədləri ilə üst-üstə düşür / Ə. Qardaşxanova // Azərbaycan.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 12.
İsmayılqızı, Xuraman. Diplomatik uğurlarımız qitələri dolaşır: Azərbaycanın xarici siyasəti dərin zəka, iti fəhm, analitik və innovativ düşüncə tərzi, sistemli analiz qabiliyyəti, prinsipiallıq və qətiyyət əsasında təkmilləşir / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 9.
Pərvanə. Ermənistan 2025-ci ilə təxribatla başladı: "Bakının mesajları açıq və konkretdir, İrəvan nəyi seçəcəksə, sahədə də ona hazır olmalıdır" / Pərvanə // 525-ci qəzet.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 5.
Sadıqov, Bəxtiyar. Biz Azərbaycanlıyıq! / B. Sadıqov // Azərbaycan.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 9.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının prezidenti Məhəmməd Ben Sulayemin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 7.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Türkiyə Respublikasının 11-ci Prezidenti Abdullah Gülün başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 7.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyevin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 8 yanvar.- № 2.- S. 7.
Bayramova, Zümrüd. 21 il inam və ləyaqətlə inkişaf edən Azərbaycan!: Prezident İlham Əliyev: "Biz Cənubi Qafqazda yaratdığımız yeni reallıqları diplomatik, beynəlxalq və siyasi müstəvidə təsdiqlədik" / A. Vəli // Səs.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 8-9.
Министры на связи: Джейхун Байрамов обсудил с польским коллегой перспективы Восточного партнерства: [глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Польши Радославом Сикорским] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 8.
Необходима полная прозрачность: турецкие масс-медиа: Президент Азербайджана призвал к ответу причастных к крушению самолета AZAL // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 8.
Məhərrəmov, Vahid. Suverenliyimizin təminatçısı / V. Məhərrəmov // Azərbaycan.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 8.
Nəbiyev, Rizvan. Yeni siyasi reallıq fonunda hərbi və diplomatik gücü artan Azərbaycan / R. Nəbiyev // İki sahil.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 7.
Салманов, Хюгуг. Баку укрепляет позиции: Азербайджан всем дает понять, кто в доме хозяин / Х. Салманов // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 1,5.
İsmayılqızı, Xuraman. Bizimlə bu bölgədə hərbi müstəvidə heç bir qüvvə rəqabət apara bilməz: Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə xalqa müraciət edən, Azərbaycanın sülh, əmin-amanlıq, təhlükəsizlik və sabitlik şəraitində yaşaması üçün bütün tədbirlərin görüləcəyini, Cənubi Qafqazın sülh, əmin-amanlıq, əməkdaşlıq bölgəsi olacağını bildirən Prezident İlham Əliyev anti-Azərbaycan dairələrə xəbərdarlıqlarını da çatdırdı / X. İsmayılqızı // İki sahil.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 3.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования генерального секретаря Всемирной туристской организации Зураба Пололикашвили в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования директора Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения Ханса Генри Клюге в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Суринам Чандрикаперсада Сантохи в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Финляндской Республики Александра Стубба в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Венгрии Тамаша Шуйока в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Республики Северная Македония Горданы Силяновской-Давковой в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5.
Президенту Азербайджанской Республики Его превосходительству господину Ильхаму Алиеву: [соболезнования Президента Федеративной Республики Германия Франка-Вальтера Штайнмайера в связи с крушением самолета "Азербайджанских авиалиний" близ казахстанского города Актау] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 5
Сообщение Пресс-службы Президента: [Президент Литовской Республики Гитанас Науседа позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву и выразил соболезнования в связи с гибелью людей в результате авиакатастрофы, произошедшей близ Актау. 30 декабря 2024 г.] // Бакинский рабочий.- 2025.- 7 января.- № 1.- С. 4.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Surinam Respublikasının Prezidenti Çandrikapersad Santoxinin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 4.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Şimali Makedoniya Respublikasının Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkovanın başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 4.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Finlandiya Respublikasının Prezidenti Aleksandr Stubbun başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 4.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Macarıstanın Prezidenti Tamaş Şuyokun başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 4.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə: ["Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin Aktau yaxınlığında faciəvi şəkildə qəzaya uğraması ilə əlaqədar Almaniya Federativ Respublikasının Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayerin başsağlığı] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 4.
Sultanova, Pərvanə. "Qarabağın bərpasında iştirak Özbəkistan üçün qardaşlıq borcudur": səfir Bahrom Aşrafxanov: "Bu il əsas prioritetlərimizi müttəfiqliyin möhkəmləndirilməsi, iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, mədəni-humanitar əlaqələrin dərinləşdirilməsi təşkil edəcək": [Özbəkistanın Azərbaycandakı fövqəladə və salahiyyətli səfiri Bahrom Aşrafxanov ilə müsahibə] / P. Sultanova // 525-ci qəzet.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 8-9.
Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatı: [Litva Respublikasının Prezidenti Gitanas Nauseda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edərək, baş vermiş təyyarə qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verib] // Xalq qəzeti.- 2025.- 7 yanvar.- № 1.- S. 3.
Новруз Аслан: "Азербайджан - многонациональная страна с единой национальной идеей" // Новое время.- 2025.- 31 января-3 февраля.- № 14.- С. 6.